Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Cichy bloczek dla cichych mieszkań

Z roku na rok rosną oczekiwania i wymagania wobec budowanych mieszkań.
Wśród wielu wyznaczników ich komfortu i jakości, na poczesnym miejscu coraz częściej znajduje się „cisza i spokój”, czyli m.in. możliwość odizolowania się od dźwięków dobiegających z ulicy oraz … hałaśliwych sąsiadów zza ściany. Po prostu, jedną ze szczególnie istotnych cech nowoczesnego mieszkania staje się skuteczna izolacja akustyczna. Niestety, jak dotąd, na rynku budowlanym nie było zbyt wielu wyrobów nadających się na stworzenie dobrze izolującej akustycznie i do tego wytrzymałej ściany między mieszkaniami. Obecnie sytuacja się zmieniła. W ramach systemu Optiroc Blok opracowano nowy rodzaj keramzyto-betonowych bloczków o bardzo wysokiej izolacyjności akustycznej – aż 58 dB.

Keramzyt Optiroc to podstawowy składnik służący do wyrobu różnych rodzajów bloczków. Porowata struktura każdej glinianej granulki keramzytu zapewnia skuteczne tłumienie dźwięku przy przechodzeniu przez „keramzytową” ścianę. Obok wysokich właściwości tłumienia dźwięku, drugą z zalet ściany tego rodzaju jest jej niewielka grubość. Akustyczne Bloczki Termo Optiroc mają zaledwie 18 cm szerokości. W przypadku innych materiałów ściennych o podobnych parametrach szerokość wynosi minimum 24-25 cm. Różnica 7 cm wydaje się niewielka, jednakże po przemnożeniu jej przez długość wszystkich ścian oddzielających mieszkanie od sąsiednich lokali, uzyskujemy 0,9-2,4 m2 więcej, a z tej dodatkowej powierzchni na pewno ucieszą się, i lokatorzy, i developerzy.

Bloczki Termo Optiroc 18 muruje się na zaprawie cementowo-wapiennej na pełną spoinę poziomą i pionową. Wytrzymałość bloczków 9,5 MPa pozwala na wykorzystywanie ich do ścian konstrukcyjnych. Ponadto odporność ogniowa ściany przekraczająca 4 godziny (REI 240) powoduje, że bloczki te stanowią bardzo skuteczną barierę przed ogniem. Wyniki badań ścian z bloczków Optiroc przeprowadzone w akredytowanych laboratoriach zdają się przeczyć twierdzeniu, że jedynie gruba i ciężka przegroda jest w stanie skutecznie przeciwstawić się hałasowi bądź wysokiej temperaturze w trakcie pożaru. Ściany z keramzytu, od lat szeroko stosowane w całej Europie, nieustannie pozytywnie zaskakują użytkowników.

W Polsce w systemie Optiroc Blok wykonywane są ściany, stropy i przewody wentylacyjne. Z keramzytobetonu produkuje się również nadproża, systemy kominowe, elementy małej architektury. A sam keramzyt, to materiał izolujący termicznie, akustycznie, radiestezyjnie. Używany jest także w drogownictwie, drenażach, ogrodnictwie, i wielu innych bardzo ciekawych, a czasami zaskakujących zastosowaniach. A wszystko to dzieje się za sprawą niezwykłej, małej, glinianej kuleczki.

Autorem Systemu Optiroc Blok jest firma maxit. Produkt jest dostępny u 16 producentów na terenie całego kraju.

Źródło: maxit sp. z o.o.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt