Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Szpachla do fundamentów przed zimą

Zima to czas, przed którym warto pomyśleć o zabezpieczeniu fundamentów (tych gotowych i tych w budowie) oraz naprawie istniejących już poszyć dachowych czy izolacji. Te funkcje znakomicie spełni Fundabit. Grubowarstwowa masa szpachlowa z Izolacji Jarocin.

 Fundabit znakomicie wypełnia szczeliny, pęknięcia i dylatacje w podziemnej i nadziemnej części budynków i budowli. Świetnie izoluje też przejścia rurowe. Dobrze nadaje się też do wszelkich prac izolacyjnych i naprawczych przy fundamentach i ławach fundamentowych. Z Fundabitu można też wykonać izolacje pionowe ścian piwnic czy rów­nież wielowarstwowe laminaty.

Izolacja i inne prace przy fundamentach to nie jedyne zastosowania Fundabitu. Wysokiej jakości asfalty rozpuszczalniki wraz z syntetycznym kauczukiem i specjalnymi włóknami wzmacniającymi daje masie szeroki zakres zastosowań oraz doskonałe para­metry użytkowe.
Fundabit można też stosować do bezspoinowych, średnio- i grubowarstwowych izolacji. A także do reperacji pęknięć, załamań, pęcherzy, dziur oraz wgnieceń na pokryciach dachowych wykonanych z pap i innych materiałów przeciwwilgociowych. Dzieje się  tak między innymi dzięki możliwości układania na wilgotnych podłożach i doskonałej przyczepności do wszelkich podłoży budowlanych.
Inne „przedzimowe” zastosowania Fundabit to zabezpieczanie przed korozją podziemnych konstrukcji stalowych, w tym również ocynkowanych. Fundabitem można także przyklejać i uszczelniać opierzenia z metalu na dachach, przy kominach, attykach, ogniomurach, świetlikach dachowych oraz wszelkich otworach i przejściach na dachu. Sklejania i uszczelniania pap, gontów papowych, dachówek, płyt bitumicznych, eternitowych itp.
Masa z Jarocina umożliwia także skuteczne i proste łączenie detali izolacji, na przykład przejść rurowych z izolacją powierzchniową. Jej konsystencja umożliwia jednorazowe nanoszenie w grubej war­stwie, bez obawy o spływanie, co obniża pracochłonność i czas wykonania izolacji.   Syntetyczne kauczuki i włókna wzmacniające dają Fundabitowi zwięk­szoną odporność na spękania mrozowe, co tym bardziej przesądza o jego przydatności do zabezpieczeń obiektów budowlanych przed zimą.
Fundabit, masa do fundamentów po wyschnięciu tworzy elastyczną i wytrzymałą warstwę izolacyjną, która dzięki kauczukowi i włóknom wzmacniającym jest odporna na spływanie, pękanie i złuszczanie. Tworzy też jednolitą, bezszwową izolację doskonale przylegającą do podłoża i uniemożli­wiającą podsiąkanie wody, co jest prawie niewykonalne w przypadku stosowania pap lub folii z tworzyw sztucznych.
Kitu dekarskiego Fundabit nie można stosować do pap smołowych oraz na pokryciach i izolacjach kon­serwowanych za pomocą smoły. Ale to jedyne ograniczenie jego stosowania. 

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt