Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Tefond HP - stabilizacja i ochrona

Firma Tegola Polonia wprowadziła na polski rynek innowacyjny system TEFOND służący do błyskawicznego izolowania i odwadniania gruntu. Do tej grupy produktów należy TEFOND HP, znajdujący zastosowanie przy wzmacnianiu konstrukcji drogowych oraz renowacji tuneli. Stanowi on także alternatywę dla „chudego” betonu.

TEFOND HP – niezawodna szczelność

 
Wytłaczana geomembrana TEFOND HP
Fot: Tegola Polonia

TEFOND HP to wytłaczane geomembrany wykonane z polietylenu wysokiej gęstości HDPE. To unikalne rozwiązanie powoduje, iż są one odporne na większość związków chemicznych występujących w przyrodzie, a także nie podlegają degradacji biologicznej – geomembranom oferowanym przez Tegola Polonia nie zaszkodzą korzenie roślin, grzyby czy bakterie.

TEFOND HP, dzięki swej wytłaczanej strukturze, doskonale przylega do podłoża. Przestrzenna struktura geomembrany TEFOND HP umożliwia jej elastyczne odkształcenie w dowolnym kierunku, co znacznie uodparnia ją na uszkodzenia mechaniczne.
TEFOND HP wyróżnia niezawodny system łączenia arkuszy geomembran – na ich brzegach uformowano wytłoczenia, które działają jak mechaniczny zamek zatrzaskowy, dodatkowo wzmocniony podwójnym paskiem kleju elastomerobitumicznego. Umożliwia to szybkie i łatwe, a zarazem szczelne połączenie systemu – w związku z tym potrzeba stosowania dodatkowych membran wodoszczelnych została wyeliminowana. To specjalne łączenie sprawia, iż nie ma możliwości oddzielenia membran, nawet wtedy, kiedy są one poddawane silnemu naciskowi.
TEFOND HP – technologia w zgodzie z ekologią

 
Zastosowanie TEFONDU HP podczas realizacji inwestycji drogowych
Fot: Tegola Polonia

W budownictwie drogowym coraz częściej jest poruszana kwestia ochrony środowiska. Chodzi tu w szczególności o odseparowanie wód nawierzchniowych oraz gruntowych od zanieczyszczeń spływających z dróg i przedostających się przez powierzchnię do podłoża. A zagrożenie skażeniem jest duże: deszcz spłukuje z jezdni toksyny wydzielane przez silniki samochodów, pył ścierany z opon, sól stosowaną do roztapiania lodu i śniegu. TEFOND HP, wprowadzony na rynek przez firmę Tegola Polonia w trosce o ochronę wód nawierzchniowych i gruntowych, to doskonałe uszczelnienie konstrukcji drogowych. Oprócz tego TEFOND HP wzmacnia podłoże korpusów drogowych. Jest to możliwe dzięki dużej wartości kąta tarcia wewnętrznego między membraną a gruntem - wytłaczana geomembrana umożliwia równomierne rozłożenie naprężeń.

Ten innowacyjny produkt chroni grunt przed zawilgoceniem, a co za tym idzie – zapobiega jego deformacji, zatem podłoże jest stabilniejsze. TEFOND HP znajduje zastosowanie również przy renowacji tuneli. Zabezpiecza on całą konstrukcję przed czynnikami chemicznymi obecnymi w wodzie gruntowej. TEFOND HP całkowicie uszczelnia, przeciwdziała rozmyciu betonu, a także odprowadza wodę do rur drenażowych rozmieszczonych po bokach tunelu.
TEFOND HP zamiast „chudego” betonu
Fundamenty i posadzki na gruncie wylewa się na specjalnie przygotowanym podłożu – zazwyczaj jest to warstwa podkładu betonowego o grubości ok. 15 cm. Dopiero na nim układane są papy izolacyjne. Wykonanie takiej struktury wymaga pogłębienia wykopu o grubość warstwy „chudego” betonu, wywozu dodatkowego urobku, jak również dowozu betonu na budowę. Czynności te są kosztowne i czasochłonne, często stanowią przyczynę opóźnienia wykonania robót. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie, zamiast tradycyjnych warstw, geomembrany TEFOND HP. Pełni ona rolę materiału separacyjnego, jak też izolacji przeciwwilgociowej. Poza tym chroni beton oraz zbrojenie przed korozją chemiczną i biologiczną. W fazie wykonywania fundamentów umożliwia równomierny rozkład naprężeń, które powstają podczas wylewania mieszanki betonowej, wzmacniając w ten sposób podłoże.
 
Cena TEFOND HP: 16, 77 zł brutto za m 2
 
Dystrybutor: Tegola Polonia Ltd, al. Kościuszki 80/82, 90-437 Łódź, tel: +48 42 636 2442, 637 5270, 636 8767
www.tegola-polonia.com.pl
 
 
Tegola Polonia Ltd jest oficjalnym przedstawicielem w Polsce włoskich producentów wysokiej jakości materiałów budowlanych: Tegola Canadese S.pA., General Membrane S.p.A, Tema Technologies and Materials S.r.l. Tegola Polonia została utworzona w 1992 roku jako jedna z ponad dwudziestu działających w świecie spółek stowarzyszonych z firmą Tegola Canadese S.p.A.
Tegola Canadese jest europejskim liderem w produkcji dachówek bitumicznych - zajmuje 43% rynku. Zakłady produkcyjne mieszczą się w Vittorio Veneto (północne Włochy) oraz w Dawidowie (około 100 km od Moskwy).
 

Tekst dostarczony przez"

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt