Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Ciepłe ściany

Zima to okres, w którym szczególnie odczuwamy brak właściwej izolacji cieplnej naszego mieszkania. Z niepokojem oczekujemy kolejnego rachunku za ogrzewanie i obiecujemy sobie na wiosnę ocieplenie budynku. Na rynku dostępne są jednak nowoczesne energooszczędne materiały do izolacji wewnętrznej. Dużo tańsze od tradycyjnych dociepleń zewnętrznych i pozwalające na wykonanie prac nawet w środku zimy.  

Zima co roku zaskakuje nie tylko drogowców. Większość z nas jest równie zaskoczona wysokością pierwszego rachunku za ogrzewanie. Przyczyną tego są: nieustannie rosnące koszty energii, wydłużający się okres grzewczy oraz brak właściwej izolacji cieplnej mieszkania. Straty energii wynikające z nieocieplonych ścian i nieszczelnych okien mogą prowadzić nawet do obniżenie temperatury w mieszkaniu o 6˚C. Wiele osób planuje po takich doświadczeniach ocieplenie budynku. Koszty wykonania zewnętrznego docieplenia są jednak bardzo wysokie. Jeżeli dodatkowo mieszkamy w bloku lub w zabytkowej kamienicy, to takie prace nie będą możliwe bez zgody całej wspólnoty mieszkaniowej lub konserwatora zabytków.

Ocieplenie od wewnątrz

 
Energooszczędne płyty ze styropianu XPS to doskonały sposób na tanie wyciszenie i ocieplenia mieszkania od wewnątrz.

Sposobem na tanie i efektywne ocieplenie mieszkania może być nowa energooszczędna płyta Climapor wykonana z gładkiego styropianu XPS. Stanowi ona tegoroczne dopełnienie asortymentu firmy Saarpor w dziedzinie dociepleń wewnętrznych. Płyta została zaprojektowana z myślą o wnętrzach, przez co cechuje się małą grubością (4 mm lub 7 mm). Dzięki temu nie musimy się martwić, że jej użycie wpłynie na zmniejszenie się powierzchni mieszkania. Już przy grubości 4 mm płyta XPS posiada bardzo duże właściwości izolacyjne-takie same jak: ściana z cegły litej o grubości 136 milimetrów, ściana z silikatów o grubości 158 milimetrów lub jak beton o grubości 420 milimetrów. Dodatkowo płyta Climapor jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym oraz chroni nasze ściany przed zawilgoceniem.

Zrób to sam
 
Montaż takiej izolacji jest bardzo prosty i bez problemu możemy wykonać go sami. W pierwszej kolejności nakładamy na ścianę przy użyciu zębatej szpachelki specjalny bezrozpuszczalnikowy klej do styropianu Decosa. Następnie przykładamy do ściany na styk płyty izolacyjne i wyrównujemy całość przy użyciu gumowego wałka. Po 48 godzinach styki płyt możemy uszczelnić szpachlą lub taśmą.  Styropian XPS jest bardzo gęsty i ma fakturę ściany. Możemy go następnie pomalować lub pokryć tapetą.
 
Remont i ocieplenie
 
Zastosowanie płyt ocieplających Climapor to tanie rozwiązanie, które znacznie ograniczy wydatki na ogrzewanie w zimie. W ofercie dociepleń wewnętrznych firmy Saarpor znajdziemy także trzy rodzaje specjalnych tapet ocieplających : tapetę ocieplającą 3 mm, tapetę ocieplającą wzmocnioną kartonem (3 mm) i tapetę dekoracyjno-ocieplającą Climapor Rauhfaser, która nie wymaga dalszej obróbki. Dodatkowo dla zwiększenia wydajności grzewczej eksperci Saarpor polecają stosowanie refleksyjnych ekranów zagrzejnikowych, które zwiększą efektywność cieplną grzejników - dostępnych w formie tapety w rolce lub płyty Climapor Isoflex. Ponieważ izolacje wewnętrzne przykrywają dodatkowo wszelkie uszkodzenia, rysy i nierówności ścian, to oprócz ocieplenia mamy przeprowadzony długo odkładany remont mieszkania.
 
SYSTEMY DOCIEPLEŃ WEWNĘTRZNYCH SAARPOR/CLIMAPOR:

Płyta energooszczędna Climapor ze styropianu XPS
Długość 1 m x  szerokość 0,5 m
Grubość: 4 mm lub 7 mm
Cena: 35 zł/paczka 8 sztuk (4mm )
Cena: 42 zł/paczka 8 sztuk (7 mm)
Tapeta ocieplająca Saarpor
Długość 10 m x szerokość 0,5 m
Grubość 3mm
Powierzchnia 5m2
Cena: 12 zł
Tapeta ocieplająca Saarpor wzmocniona kartonem
Długość 10 m x szerokość 0,5 m
Grubość 3 mm
Powierzchnia 5m2
Cena: 19 zł

Tapeta ocieplająca Rauhfaser Saarpor Climapor- jednoczesne ocieplenie i pokrycie dekoracyjną tapetą

Długość 10 m x szerokość 0,5 m
Grubość 4 mm
Cena: 30 zł

Ekran zagrzejnikowy Saarpor

Długość 5 m x szerokość 0,5 m lub 10 m x 0,5 m
Grubość 3 mm
Powierzchnia 2,5 m2 lub 5 m2
Cena: 13 zł lub 27 zł

Refleksyjna tapeta zagrzejnikowa Saarpor Climapor Isoflex - płyta
Długość 0,5 m x szerokość 0,5 m
Grubość 4 mm
Cena: 13 zł
 
Materiały izolacyjne marki Climapor produkowane przez firmę Saarpor dostępne są w hipermarketach budowlanych na terenie całego kraju.

Artykuł dodął: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt