Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Innowacyjna izolacja, która poprawia jakość powietrza wewnątrz budynków

Firma Knauf Insulation – jeden z wiodących i najszybciej rozwijających się producentów materiałów izolacyjnych - wprowadza do sprzedaży naturalną wełnę mineralną wyprodukowaną przy użyciu innowacyjnej ECOSE® Technology.

W wyniku wykorzystania technologii wolnej od formaldehydu i bazującej na naturalnych komponentach nowe produkty Knauf Insulation są przyjazne środowisku i spełniają wysokie wymagania zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Przede wszystkim jednak, w porównaniu z tradycyjną wełną mineralną, poprawiają one jakość powietrza wewnątrz budynków.

 
Knauf Insulation w zgodzie z naturą
 
Nowa izolacja z naturalnej wełny mineralnej zasadniczo różni się od tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Spoiwo bazujące na naturalnych komponentach stosowane w produkcji nowej wełny mineralnej jest aż o 70% mniej energochłonne niż tradycyjne substancje łączące. Poprawa jakości powietrza wewnątrz budynków to efekt nowej technologii - wolnej od formaldehydu, fenolu, akrylu i sztucznych barwników. Dla osób, które chcą mieszkać w zgodzie z naturą, wełna mineralna w ECOSE® Technology jest optymalnym wyborem. - Materiały budowlane przyjazne środowisku, wykorzystujące surowce naturalne i odnawialne są alternatywą, której nie można zignorować – mówi dr. inż. Arkadiusz Węglarz ze Zrzeszenia Audytorów Energetycznych, rekomendując nowy produkt Knauf Insulation.
 
Produkt został już wcześniej wprowadzany na rynek amerykański i brytyjski. – Odbiorcy zareagowali bardzo entuzjastycznie na innowacyjny materiał izolacyjny z naturalnej wełny mineralnej, nawet w krajach, w których obserwuje się spowolnienie wzrostu w branży budowlanej - mówi Arkadiusz Gąsiorek (Country Manager firmy Knauf Insulation, Polska i Kraje Bałtyckie) – Wykonawcy doceniają przede wszystkim wygodny montaż – materiał jest miły w dotyku, mniej pylący, bezzapachowy i łatwy w obróbce. Dla architektów to z kolei kolejny krok w kierunku projektowania budynków spełniających założenia zrównoważonego rozwoju.
 
Odkryj naturalne korzyści…
 
Izolacja z wełny mineralnej w ECOSE® Technology jest wygodna w montażu i zachowuje wszystkie zalety tradycyjnej wełny mineralnej - posiada doskonałe parametry techniczne w zakresie izolacyjności cieplnej, akustycznej, ochrony przeciwpożarowej oraz paroprzepuszczalności. Produkt wyróżnia się naturalnie brązowym kolorem. To efekt braku sztucznych barwników i substancji rozjaśniających, obecnych w tradycyjnych żywicach fenolowo-formaldehydowych dostępnych w innych materiałach na rynku.
 
Nowa naturalna wełna mineralna Knauf Insulation, w porównaniu z tradycyjnymi produktami zapewnia nie tylko lepszą jakość powietrza wewnętrznego, ale również poprawia charakterystykę środowiskową budynków, w których jest zastosowana. Co ważne, w pełni odpowiada nowym trendom w budownictwie, gdzie ocena środowiskowa obiektu jest równie ważna jak charakterystyka energetyczna.
- Zmiana klimatu jest faktem. Wszystkie działania na rzecz zmniejszenia emisji są koniecznością. Najbardziej efektywnym sposobem przeciwdziałania zmianom klimatycznym jest oszczędność energii – mówi dr inż. Aleksander Panek, z Narodowej Agencji Poszanowania Energii.
 
ECOSE® Technology - technologią przyszłości
 
Produkcja wełny mineralnej to nie jedyne zastosowanie ECOSE Technology – można ją wykorzystać również w materiałach, w których zaletą byłoby wyeliminowanie żywicy zawierającej formaldehyd - np. w produkcji materiałów ściernych i płyt drewnopodobnych.
 
Więcej informacji na temat naturalnej wełny mineralnej w ECOSE Technology można znaleźć na stronie: www.knaufinsulation.pl.
 
O firmie Knauf Insulation
 
Firma Knauf Insulation jest jednym z wiodących i najszybciej rozwijających się producentów materiałów izolacyjnych. Misją firmy jest zostać liderem w kreowaniu energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa. Bazując na ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w dziedzinie efektywności energetycznej, Knauf Insulation oferuje kompleksowe rozwiązania przeznaczone dla budynków mieszkalnych, niemieszkalnych oraz dla obiektów przemysłowych.
 
Knauf Insulation działa w ponad 50 krajach. W 30 zakładach produkcyjnych firmy na całym świecie zatrudnionych jest prawie 5000 pracowników. Firma, należąca do Grupy Knauf - niemieckiego rodzinnego przedsiębiorstwa, ma od lat stabilną pozycję rynkową i rozwija się dynamicznie pod względem operacyjnym i finansowym, a w 2008 roku odnotowała obroty przekraczające miliard euro.
 
Firma aktywnie promuje zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz oszczędzanie energii przy wykorzystaniu nowych materiałów izolacyjnych. Przykładem takich działań jest np. Knauf Insulation Road Show oraz akcje edukacyjne pod hasłem „Czas zaoszczędzić energię”. Wprowadzenie naturalnej wełny mineralnej nowej generacji produkowanej w ECOSE® Technology, to kolejny krok potwierdzający zaangażowanie firmy w dostarczanie materiałów wspierających zrównoważony rozwój w budownictwie.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt