Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Proekologiczne technologie Rockwool podczas COP 14 w Poznaniu

Podczas wystawy „Technologie dla Ochrony Klimatu”, towarzyszącej Konferencji Klimatycznej ONZ w Poznaniu, swoje proekologiczne rozwiązania zaprezentowała m.in. firma Rockwool Polska. W pierwszych dwóch tygodniach grudnia szerokiej publiczności pokazana została nowoczesna technologia wytwarzania produktów ze skalnej wełny mineralnej Rockwool oraz możliwości, jakie daje zastosowanie produktów tej firmy w budownictwie.

Na wystawę zorganizowaną przez Ministerstwo Środowiska specjalnie przygotowane zostały modele budynków energooszczędnych - projektów zrealizowanych przez Grupę Rockwool. Jako przykład energooszczędnego budynku biurowego zaprezentowano siedzibę Centrum Badań i Rozwoju Rockwool International w Hedehusene w Danii („Budynek 2000"), a  domu niskoenergetycznego - dom jednorodzinny w Seest w Danii. 


 


Udział Rockwool w wystawie towarzyszącej COP 14 w Poznaniu to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie o międzynarodowym charakterze. Znalezienie się w gronie blisko 120 najważniejszych i najbardziej oryginalnych urządzeń i instalacji z 20 krajów było dla nas wielkim zaszczytem i powodem do dumy – mówi Olga Arcikiewicz-Mosiądz z działu komunikacji i doradztwa Rockwool Polska, odpowiedzialna za przygotowanie wystawy.

W Poznaniu zaprezentowano też technologię produkcji Rockwool, której zastosowanie w budownictwie pozwala na efektywne wykorzystanie energii, a przez to ograniczenie emisji CO2 do atmosfery, oraz film o sposobach ochrony klimatu poprzez ocieplanie budynków. 


 


Na wystawie „Technologie dla Ochrony Klimatu", która była pierwszym tego typu przedsięwzięciem towarzyszącym Konferencji Narodów Zjednoczonych w Sprawie Zmian Klimatu, pokazane zostały również wynalazki typowe wyłącznie dla określonych regionów świata. Do najciekawszych należały m.in. wiszące ogrody Bangladeszu, łapacze mgły używane na Wyspach Zielonego Przylądka, a które pozwalają na pozyskiwanie wody z atmosfery oraz solarna kafejka internetowa z Gambii.

Energooszczędne rozwiązania Rockwool zaprezentowane zostały także na konferencji „Danish Sustainable Living", która stanowiła wydarzenie towarzyszące COP 14, oraz stronie internetowej poświęconej oszczędzaniu energii i ocieplaniu
budynków
www.6paliwo.pl.

Informacje dodatkowe:
Rockwool Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Rockwool - światowego lidera w produkcji skalnej wełny mineralnej. Firma specjalizuje się w dostarczaniu produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki  i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych. Grupa Rockwool posiada 70-letnie doświadczenie, a ponad 8000 pracowników w przeszło 35 krajach obsługuje klientów na całym świecie.

Rockwool Polska działa od 1993 roku i wytwarza wysokiej jakości produkty ze skalnej wełny mineralnej w dwóch  fabrykach – w Cigacicach i Małkini. Od początku istnienia firmy Grupa Rockwool zainwestowała w Polsce ponad 800 mln zł w proces technologiczny i instalacje proekologiczne. W 2003 roku Rockwool Polska otrzymał certyfikat potwierdzający,  że system zarządzania jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy ISO 9001:2000.

O dbałości o wysoką jakość świadczą także liczne nagrody przyznane produktom Rockwool, m.in. Złoty Medal Targów Budma 2006 za płytę Megarock, „Izolacja Roku 2006" za samoprzylepna matę Klimafix, „Izolacja Roku 2005" za system ociepleń Ecorock Max, „Izolacja Roku 2004" za System Zabezpieczeń Ognioochronnych FirePro czy "Produkt Przyjazny Architekturze" dla systemu płyt spadkowych Dachrock SPS. Produkty Rockwool uzyskały trzykrotnie (w 2005, 2007, 2008 roku) ogólnopolskie godło „Laur Klienta" w kategorii izolacji budowlanych, a marka Rockwool została uznana za Budowlaną Markę Roku 2004, 2005 i 2007 w rankingu prowadzonym przez Centrum Badań i Analiz Rynku.
 
Rockwool Polska przykłada także dużą uwagę do ochrony środowiska naturalnego. Firma dwukrotnie została uhonorowana tytułem „Lider Polskiej Ekologii" - po raz pierwszy w 2001 r. w kategorii „Przedsiębiorstwo" za produkcję prowadzoną  z poszanowaniem środowiska naturalnego, natomiast w 2003 r. w kategorii „Wyrób"  za wyjątkowe ekologiczne walory wytwarzanych produktów. W roku 2007 Rockwool Polska został laureatem międzynarodowej nagrody „The Green Apple Award", dzięki projektowi „Szóste Paliwo – energooszczędne rozwiązania Rockwool".

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt