Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Neoweb stabilizuje gorzowską obwodnicę

PRS Poland, światowy lider w produkcji systemów stabilizacji gruntu rozpoczął prace przy przebudowie obwodnicy w Gorzowie Wielkopolskim. System stabilizacji gruntu Neoweb zabezpieczy skarpy gorzowskiej obwodnicy przed zniszczeniem i ponownym osuwaniem się. Rozwiązanie zakłada wykorzystanie 7000 m2geosiatki komórkowej, która pozwoli ograniczyć koszty i czas realizacji inwestycji. Prace przy aplikacji geosiatki Neoweb zakończą się w połowie grudnia bieżącego roku.

Prace z wykorzystaniem systemu Neoweb dotyczą wzmocnienia wysokiego nasypu, na kilkusetmetrowym odcinku zachodniej obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego. Gorzowska obwodnica jest częścią trasy szybkiego ruchu (S3) ze Świnoujścia do południowej granicy kraju.

 Zadaniem polskiego oddziału PRS jest kompleksowa obsługa projektu w zakresie powierzchniowego zabezpieczenia przeciwerozyjnego skarp oraz wytworzenie korzystnych warunków rozwoju roślinności okrywowej.

- Przy tradycyjnych metodach umacniania skarp istnieje ryzyko osunięcia się, co pociąga za sobą wysokie koszty napraw – mówi Piotr Stępień – National Manager PRS Poland – Skarpy i nasypy są w szczególności narażone na działanie czynników atmosferycznych i grawitacyjnych.   Instalacja naszego systemu jest szybka, skuteczna i nie wymaga skomplikowanej logistyki. W warunkach panujących na gorzowskiej obwodnicy system Neoweb sprawdzi się doskonale.

Zastosowanie systemu stabilizacji gruntu Neoweb zabezpieczy skarpy przed ponownym osuwaniem się, zapewni dodatkowe wzmocnienie powierzchni dzięki roślinności i jej korzeniom oraz zwiększy bezpieczeństwo kierowców poruszających się po obwodnicy. Podczas prac użyte zostanie 7 000 m2 geosiatki komórkowej o wysokości 200 mm, która obniży koszty i skróci czas realizacji inwestycji. Zakończenie prac związanych z aplikacją systemu Neoweb przewidziane jest na połowę grudnia bieżącego roku.

 Głównym wykonawcą instalacji rozwiązania Neoweb jest firma Strabag Sp. z.o.o.
 
***
PRS to światowy lider w produkcji systemów stabilizacji gruntu. Firma wytwarza system NeowebTM, który znajduje zastosowanie m.in: w budowie infrastruktury drogowej, kolejowej oraz w zabezpieczeniach gruntu, ochrony skarp i kanałów, zbiorników, składowisk i ścian oporowych. PRS posiada swoje oddziały w Anglii, Hiszpanii i w Polsce. W Polsce rozwija działalność od 2006 roku jako PRS Poland sp. z o.o.
  
***
Geosiatka komórkowa Neoweb firmy PRS to efektywne kosztowo rozwiązanie przyjazne środowisku w dziedzinie zabezpieczeń gruntu, ochrony skarp i kanałów, zbiorników, składowisk i ścian oporowych, znajduje zastosowanie przede wszystkim w projektach budowlanych związanych z budową infrastruktury drogowej i kolejowej. System jest wykorzystywany m.in. przez: specjalistów w dziedzinie erozji gruntu, wykonawców systemów energetycznych i inżynieryjnych oraz firmy działające w branży infrastruktury.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt