Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Beton architektoniczny łączy sport i kulturę - Deskowania firmy HÜNNEBECK do perfekcyjnych powierzchni betonowych

Szwedzkie centrum kultury Uppsala Koncert & Kongress, muzeum sztuki w Kalmar oraz polski Stadion Miejski w Kielcach to jedne z najlepszych przykładów zastosowania betonu architektonicznego. Od strony technicznej realizacje te wspomagała firma Hunnebeck, dostawca systemów deskowań. Z roku na rok rośnie liczba takich inwestycji i coraz większą rolę odgrywa jakość oraz estetyka wykonywanych obiektów.

 Duże doświadczenie w zakresie budowy obiektów

 Na jakość powierzchni betonów architektonicznych ma wpływ wiele czynników takich jak receptura betonu, wkładanie i zagęszczanie mieszanki betonowej, ilość i skład środków zapobiegających przyleganiu, warunki pogodowe i warunki otoczenia. Stan i nasiąkliwość powłoki szalunkowej także wpływają na końcowy wynik. Eksperci firmy Hunnebeck uczestniczyli w budowach wielu obiektów, w których inwestorzy i architekci stosowali beton architektoniczny.
W Polsce Hunnebeck dostarczył deskowanie na budowę nowoczesnego Stadionu Miejskiego w Kielcach. Dwupoziomowe zadaszone trybuny obejmują 15,5 tys miejsc siedzących. Projekt stadionu jest zgodny z najnowszymi trendami budownictwa obiektów sportowych i wytycznymi europejskiej organizacji piłkarskiej UEFA. Hunnebeck znacząco wpłynął na sprawną i zgodną z harmonogramem budowę stadionu. Dzięki zastosowaniu systemów deskowań MANTO oraz RASTO, jak również systemów deskowań stropowych VARIOMAX budowniczy stadionu uzyskali nienaganne powierzchnie betonowe.
W Szwecji systemy deskowań Hunnebeck znalazły zastosowanie przy budowie nowego muzeum sztuki w Kalmar i centrum imprez artystycznych Uppsala Konzert & Kongress. Duże powierzchnie betonu architektonicznego na klatkach schodowych i stropach stworzyły we wnętrzu muzeum sztuki szczególną atmosferę. Konstrukcja nie odwraca uwagi od wystawionych dzieł sztuki, które nabierają w pełni wyrazu na tle powierzchni betonowych. Również w tym wypadku użyto deskowań wielkopłytowych MANTO.
 
Praca zespołowa – również w zakresie deskowań  
 
Pragnąc zapewnić pożądany raster szczelin lub odstępów na otwory do kotwienia, HÜNNEBECK współpracuje ściśle z przedsiębiorstwami wykonawczymi. Wspólnie z nimi ustala jakie materiały nadają się najlepiej do realizacji – gwarantuje to efektywne i pożądane rozwiązania.
System MANTO umożliwia deskowanie płytami wielkopowierzchniowymi z małą liczbą łączeń i otworów kotwowych. Do deskowania małych powierzchni z odpowiednio większą liczbą szczelin nadaje się system deskowań RASTO. W obydwu systemach płyty szalunkowe łączone są sztywno i w sposób odporny na rozciąganie i wstrząsy, co gwarantuje wysoką precyzję i oszczędność. Deskowanie stropowe TOPEC, jako płyta standardowa lub w wersji XXL, zapewnia gładką płaszczyznę.
Szczególnie dobrą jakość powierzchni betonu architektonicznego uzyskuje się za pomocą powłoki szalunkowej z tworzywa sztucznego ECOPLY Q, którą firma HÜNNEBECK stosuje w systemach deskowań stropowych. Są one pokryte wzmocnioną powłoką polipropylenową GFK o grubości jednego milimetra. Na zupełnie gładkiej i czystej powłoce z tworzywa sztucznego przywieranie betonu do deskowania jest ograniczone do absolutnego minimum. Ułatwia to czyszczenie i podnosi jakość betonu architektonicznego. W ten sposób powłoki szalunkowe ECOPLY zapewniają niezmiennie bardzo dobry wygląd betonu. Przebarwienia, jakie występują przy sklejkach drewnianych, są wykluczone.
Podczas budowy obiektów z powierzchniami betonu architektonicznego liczy się praca zespołowa pomiędzy przedsiębiorcą budowlanym, a dostawcą sprzętu, a także zgodność pomiędzy systemem deskowań, środkiem przeciwstawiającym się przyleganiu, powłoką szalunkową i recepturą betonu.
 
Dalsze informacje można uzyskać na stronie internetowej www.huennebeck.pl
 
 

 
Hünnebeck Polska
Hünnebeck Polska z siedzibą w Piasecznie koło Warszawy wraz z dziewięcioma filiami na terenie całego kraju należy do wiodących oferentów systemów deskowań i rusztowań. Przedsiębiorstwo jest od roku 1991 częścią grupy Hünnebeck z siedzibą w Ratingen, Niemcy. Prawie 80 lat tradycji to doświadczenie i bogata oferta dopracowanych rozwiązań technicznych wymagających wysokiej wiedzy inżynierskiej. Świadczone usługi doradztwa technicznego obejmują wszystkie fazy procesu budowlanego. W Europie, na Bliskim Wschodzie i w Ameryce Południowej przedsiębiorstwo reprezentowane jest przez dwanaście filii, jak również przez licznych partnerów dystrybucyjnych. Od roku 2005 firma Hünnebeck należy do Harsco Corporation z siedzibą w Harrisburg/Pensylwania. Razem z siostrzanym przedsiębiorstwem SGB (Wielka Brytania) oraz Patent Construction (USA) firma Hünnebeck tworzy grupę Harsco Access Services, która zatrudnia 7.900 pracowników i uzyskała w roku obrachunkowym 2007 obroty w wysokości 1,4 miliarda dolarów USA.

Tekst dostarczony przez:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt