Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Wybieramy orynnowanie do naszego domu

Orynnowanie jest bardzo istotnym elementem architektonicznym. Odprowadzając wodę opadową, chroni dach oraz elewację przed zawilgoceniem i szybkim zniszczeniem. By system odwadniający spełniał swoje zadanie, musi być odpowiednio dobrany i prawidłowo zainstalowany. Plannja Siba oferuje wszystkie elementy orynnowania w najwyższej jakości, co zapewnia perfekcyjną ochronę budynku przed śniegiem i zalegającym lodem na długie lata. Ponadto system Plannja Siba nie pęka na mrozie.

Woda opadowa niekorzystnie wpływa na kondycję budynku. Zalegając na dachu może spowodować jego uszkodzenie i w konsekwencji przeciekanie, a spływając po ścianach tworzy nieestetyczne zacieki. System odprowadzający wodę z dachu zapobiega tej sytuacji, dlatego warto zadbać o to, by był on efektywny i trwały.

Prosty montaż
Montaż systemu Plannja Siba nie jest skomplikowany i nie wymaga specjalistycznych narzędzi, potrzebne są jedynie: młotek, obcęgi, przecinak, piłka, miarka, sznur i przyrząd do wyginania haków. Specjalny, opracowany przez szwedzką firmę, uchwyt do mocowania rur spustowych na ścianach sprawia, że praca nad instalacją jest jeszcze łatwiejsza. Uchwyt sprawdza się zarówno na powierzchniach murowanych, jaki i drewnianych i stanowi dodatkowe wzmocnienie rur. Jego mimośrodkowy zamek ma mechanizm blokowania zwykłym wkrętakiem, co sprawia, że uchwyt jest bardzo prosty w użyciu.
Dobór ilości i wymiarów poszczególnych elementów składowych systemu jest uzależniony od wielkości i typu dachu. Przy połaciach dachu o powierzchni do 50 m2 stosuje się rynny o szerokości 100 mm i rury o średnicy 75 mm. Jeśli powierzchnia połaci dachowej jest większa, ale nie przekracza 100 m2, wykorzystuje się rynny o szerokości 125 mm i rury o średnicy 90 mm. Połacie dachowe przekraczające powierzchnię 100 m2 wymagają zastosowania rynny o szerokości 150 mm i rury o średnicy 100 mm.
Zazwyczaj na rynnę o długości 10 m przypada jedna rura spustowa, jednak przy niektórych rodzajach dachów stosuje się odrębne zasady rozmieszczania elementów.  Np. na dachach czterospadowych zawsze montujemy dwie rury spustowe na każdym dłuższym boku oraz rynny o szerokości 125 mm, a w domach z dachami narożnymi rury spustowe są  umieszczone w ściśle ustalonych punktach. Przy montażu należy mieć na uwadze zachowanie odpowiednich odstępów między rynajzami podtrzymującymi rynnę, gwarantuje to jej stabilność. By system działał szybko i bez zarzutu spadek rynny powinien wynosić 5 mm/m w stronę rury spustowej. Rynna nie musi być głęboka, aby spełniać swoją funkcję.


Skuteczna ochrona
Orynnowanie Plannja Siba jest wykonane z wysokiej jakości szwedzkiej stali ocynkowanej na gorąco wytwarzanej w koncernie SSAB. Stal jest pokryta z dwóch stron dodatkową powłoką ochronną Plannja Hard Coat Glossy, której śliska struktura przyspiesza spływanie wody. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystanym w produkcji, wszystkie elementy są odporne na uszkodzenia i długotrwałe działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych oraz temperatury. W asortymencie firmy Plannja dostępna jest pełna gama elementów potrzebnych do montażu całego systemu odprowadzającego wodę z dachu. Wiele z nich występuje w kilku wariantach, aby zapewnić optymalne dostosowanie do warunków konstrukcyjnych oraz indywidualnych potrzeb i upodobań klientów. Bogata kolorystyka oferowana przez producenta daje możliwość idealnego dopasowania systemu do elewacji i pokrycia dachu.
System odprowadzania wody z dachów Plannja Siba jest wykonany z trwałych materiałów i poza sporadycznym czyszczeniem, nie wymaga przeprowadzania żadnych prac konserwacyjnych. Odpowiednio dobrany gwarantuje skuteczną i długotrwałą ochronę budynku, a także tworzy atrakcyjne obramowanie elewacji. Producent udziela 15 letniej gwarancji na orynnowanie Plannja Siba.

Producent: Plannja
www.plannja.com.pl


Firma Plannja oferuje najszerszy na rynku asortyment elementów do odprowadzania wody z dachów już od 1923 roku. Nowością wprowadzoną przez tę markę jest system orynnowania o wymiarze 150/90 mm. Wszystkie elementy systemów wytwarzane są ze stali ocynkowanej na gorąco i powlekane obustronnie czterema warstwami ochronnymi. Wykończone są ponadto unikalną, najnowocześniejszą i najbardziej odporną powłoką  Plannja Hard Coat Glossy, która sprzyja szybszemu odprowadzaniu wody. Dostępne w 8 kolorach zapewniają budynkom zarówno elegancki wygląd, jak i wyjątkową trwałość oraz bezpieczeństwo. Bez problemu wytrzymują duży napór wody czy śniegu nie ulegając wygięciu ani pęknięciom. System Plannja to system w pełni ekologiczny. Powłoki ochronne nie zawierają żadnych metali ciężkich, a ewentualne odpady montażowe mogą być w 100% wykorzystane do ponownego wytworzenia elementów stalowych. Oprócz kompletnych systemów orynnowania, w ofercie producenta znajdują się wysokiej jakości blachodachówki mające zastosowanie w budownictwie jednorodzinnym, jak i blachy konstrukcyjne, elewacyjne i dachowe, wykorzystywane do budowy obiektów o dużej kubaturze. Plannja Sp. z o.o. należy do wiodącego na rynku europejskim, szwedzkiego producenta wyrobów stalowych dla budownictwa Plannja AB, wchodzącego w skład światowego koncernu stalowego SSAB. Na rynku polskim z powodzeniem działa od 1994 roku.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt