Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Dachówka pod kontrolą

Współcześnie sterowana komputerowo kontrola jakości staje się nieodzownym elementem doskonalenia procesów produkcji, zapewniając wysoką jakość oferowanych materiałów budowlanych. Stosowana w nowoczesnych zakładach firmy Röben Ceramika Budowlana komputerowa kontrola jakości sprawia, że trafiająca do sprzedaży dachówka wyróżnia się jeszcze wyższą jakością.

Zaostrzające się normy i przepisy prawne oraz coraz większe wymagania klientów co do wyrobów oferowanych na rynku materiałów budowlanych sprawiają, że udoskonalenie jakości oferowanych produktów staje się kwestią priorytetową w strategii rozwoju czołowych producentów ceramiki. Współcześnie kontrola jakości coraz częściej opiera się o szczegółowe analizy komputerowe, pozwalające na drobiazgowe zbadanie wszystkich dachówek. Monitorujące proces produkcji urządzenia wykorzystują najnowsze osiągnięcia techniki w zakresie pomiaru, zdolne wychwycić niewidoczne gołym okiem mankamenty i wady produktu.

 

Dbałość o każdy szczegół

Komputerową kontrolę jakości uruchomiono na wszystkich liniach sortujących zarówno dachówki suche jak i już wypalone. Porównywane są tutaj parametry wymagane przez normy techniczne narzucone przez producenta z wytworzonym, gotowym  produktem, co gwarantuje, że dzięki liniom sortującym nie przepuszczane są dalej wadliwe i wichrowate produkty. Kolejnym uwzględnionym parametrem jest prawidłowa płaszczyzna – system odrzuca każdą sztukę, w przypadku której w procesie wypalania powstały nawet najmniejsze nierówności i niedoskonałości. Równie dużą wagę przywiązuje się do krawędzi dachówki, nie dopuszczając do jakichkolwiek ubytków. Szczegółowo przebadane parametry techniczne muszą iść w parze z estetyką wykonania, dlatego też istotnym etapem kontroli jakości jest sprawdzenie, czy na powierzchni dachówki nie występują przebarwienia.

- Inwestycje poczynione w kierunku doskonalenia jakości naszych produktów zawsze były i są kwestią kluczową – mówi Krzysztof Omilian z firmy Röben Ceramika Budowlana. – Wprowadzenie komputerowego systemu jakości pozwoliło nie tylko dostosować produkowane przez nas dachówki do najsurowszych norm budowlanych, ale również umożliwiło prowadzenie szczegółowych statystyk i analiz. System archiwizuje dane dotyczące każdej wyprodukowanej sztuki, dzięki czemu jesteśmy w stanie wszechstronnie zdiagnozować powstałą wadę i skutecznie na nią zareagować.   

 

Nowoczesne zakłady w Środzie Śląskiej

Pomimo że dachówki ceramiczne od wieków produkowane są z tego samego naturalnego surowca, współczesne dachówczarnie stanowią nowoczesne zakłady produkcyjne, zaopatrzone w oparte na najnowszych technologiach maszyny. Na każdym etapie wytwarzania dachówki poddawane są szczegółowym testom, a wprowadzane innowacje technologiczne nie tylko ułatwiają i przyspieszają proces produkcji, ale również zapewniają gwarancję najwyższej jakości otrzymanego materiału. Dzięki automatyzacji procesu produkcyjnego oraz komputerowym badaniom jakości prawdopodobieństwo, że dachówczarnię opuści wadliwy produkt jest bliskie zeru. Sukces nowego systemu kontroli z wykorzystaniem komputerów w dachówczarniach Röben Ceramika Budowlana ma szansę zostać powtórzony przy produkcji klinkieru – wkrótce nowe technologie zostaną wprowadzone również do klinkierni.

 

Inwestycje w czasie kryzysu

Kryzys ekonomiczny skłonił wiele firm do rezygnacji z poczynionych wcześniej planów inwestycyjnych. Poszukiwanie oszczędności nie powinno się jednak łączyć z odstąpieniem od rozwoju firmy i udoskonalaniem jej produktów. Większa rozwaga konsumentów w zakresie wydatków, szczególnie w przypadku tak poważnych decyzji, jak budowa domu, skłania producentów do jeszcze większej konkurencji pod względem jakości oferowanych materiałów. Dlatego też, firma Röben Ceramika Budowlana kontynuuje strategię inwestycji w najnowsze technologie produkcji. Wprowadzenie komputerowej kontroli jakości w dachówczarni oraz planowana modernizacja klinkierni są doskonałym przykładem na dynamiczny rozwój firmy oraz konsekwentną realizację poczynionych wcześniej założeń.        

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2018

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt