Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

QDrain - drenaż wielu zastosowań

Przed rozpoczęciem prac budowlanych należy zadbać o odprowadzenie wód gruntowych. Przysparzają one sporo trudności w czasie robót, natomiast po ich zakończeniu mogą stanowić realną groźbę dla konstrukcji budynku. Wartym uwagi rozwiązaniem problemu odwadniania gruntu jest system drenażowy QDrain firmy Tegola.

Obecność wody w gruncie jest związana z przepuszczalnością występujących w nim warstw. Przez podkład ze żwiru i piasku woda przesącza się szybko i w dużych ilościach, podczas gdy glina oraz ił posiadają niewielką przepuszczalność. Woda opadowa, przesiąkająca w głąb gruntu zatrzymuje się na warstwie gliny, a następnie ścieka po jej powierzchni w kierunku obiektu budowlanego. Jeżeli izolacja przeciwwodna budynku nie jest szczelna, gromadząca się woda przesiąka do jego wnętrza, co powoduje konsekwencje kosztowne w usuwaniu. Chcąc tego uniknąć, należy zastosować drenaż, który zbierze i odprowadzi nadmiar wody.
Ekologia i trwałość
Doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie geokompozytu drenażowego Qdrain firmy Tegola. Składa się on z rdzenia o wysokiej porowatości, który gwarantuje zwiększoną pojemność drenażu, nawet w warunkach dużych naprężeń ściskających. Rdzeń składa się z wytłaczanych nitek syntetycznych, splątanych i zgrzewanych na przecięciu. Trzon jest dostępny w różnych grubościach i kształtach (np. wierzchołki, kanały równoległe). Nici elementarne w jego strukturze łączone są na gorąco z jednym lub dwoma geosyntetykami, najczęściej geowłókninami. Geosyntetyki odpowiadają za filtrowanie wody i nie dopuszczają do zablokowania warstwy drenażowej grudkami ziemi.

Qdrain można stosować na wszystkich rodzajach powierzchni. Cechuje się długoletnią żywotnością, jest odporny na działanie kwasów mineralnych i zasad, mikroorganizmów, owadów, gryzoni oraz pleśni. Nawet po upływie wielu lat użytkowania zachowuje swą pierwotną elastyczność. Materiał geosyntetyczny, z jakiego wyprodukowano Qdrain firmy Tegola jest bezpieczny pod względem higienicznym i ekologicznym.

Niezawodna użyteczność
QDrain jest łatwy i szybki w instalacji, a także wydajny. Wykorzystanie nowoczesnych technologii produkcyjnych pozwoliło na uzyskanie największych na rynku wymiarów – Qdrain osiąga nawet do 4 metrów szerokości. Geokompozyt drenażowy, dzięki wysokiej wydajności oraz niezawodności, znajduje bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Jest odpowiedni do każdej sytuacji budowlanej - można go stosować zarówno w położeniu poziomym, pionowym, pochyłym jak i mieszanym. QDrain układany pod fundamentami chroni i przedłuża żywotność murów. Doskonale sprawdza się zarówno przy drenażu z tyłu ścian nośnych, jak i w miejscach przeznaczonych na parkingi czy podjazdy. Oprócz tradycyjnych przeznaczeń QDrain, dzięki swej innowacyjności, znajduje zastosowanie również przy realizacji bardziej wyszukanych projektów: ogrodów dachowych, obszarów zielonych nad garażami i magazynami podziemnymi. Jest odpowiedni także przy wykonywaniu drenażu obwodowego tuneli drążonych i sztucznych, oraz wszelkiego rodzaju budowli podziemnych. Geokompozyt drenażowy to doskonała warstwa antykapilarna, dlatego QDrain firmy Tegola z pewnością znajdzie uznanie także wśród inwestorów zajmujących się budową dróg i nasypów kolejowych. Na wysypiskach odpadów QDrain zapewni drenaż wodoszczelnych warstw podbudowy, a także odprowadzanie biogazów, deszczówki i ługu.

Produkt dostępny w grubościach rdzenia od 8 do 20 mm
Cena QDrain: od 26 zł do 40 zł brutto za m 2
Producent: Tegola Polonia Ltd, ul. Kopernika 58, 90-553 Łódź, tel: +48 42 636 2442, 637 5270, 636 8767
www.tegola.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt