Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Ekologia jako priorytet

Prawie 300 lat temu, gdy rozpoczynała się rewolucja przemysłowa i rodziły się podwaliny nowoczesnej gospodarki, prawie nikt nie myślał o ochronie środowiska. Obecnie ekologia jest kluczowym pojęciem w nowoczesnym przemyśle.

Na szczególną uwagę i pochwałę zasługują te firmy, które nie tylko dbają o spełnienie obowiązujących standardów, norm i przepisów dotyczących ochrony środowiska, ale same i z własnej inicjatywy unikają zanieczyszczania Niebieskiej Planety. Jedną z nich jest firma Armstrong, producent sufitów podwieszanych.

 Polityka proekologiczna w Armstrong jest realizowana już na etapie powstawania koncepcji produktu.  Firma inwestuje duże środki w badania i rozwój, by uczynić swoje produkty jeszcze bardziej przyjaznymi środowisku. Logistyka firmy to również przejaw troski o środowisko. Armstrong posiada rozbudowaną sieć zakładów produkcyjnych, co pozwala na ograniczenie kosztów związanych z transportem, a tym samym zmniejszenie emisji spalin do atmosfery. W każdym ze wspomnianych zakładów używana do produkcji woda jest w sposób ciągły wtórnie przetwarzana. Dzięki temu odpady są minimalne, a ich usuwanie następuje dopiero po gruntownym i skutecznym oczyszczeniu.

 

Dbanie o środowisko w firmie Armstrong nie kończy się na etapie produkcji. Właściwości ekologiczne posiadają również opuszczające fabrykę płyty sufitowe. Materiały, z których się je wytwarza (wełna mineralna, perlit, skrobia naturalna, pochodzący z odzysku papier oraz powtórnie przetworzone płyty sufitowe i glina) są w pełni odnawialne. Żaden z produktów nie zawiera szkodliwego tak dla człowieka, jak i dla środowiska azbestu. Ich wysoki stopień trwałości, poświadczony przez firmę 10-letnim okresem gwarancji, ogranicza konieczność wymiany, co wpływa korzystnie na środowisko naturalne. Ponadto firma Armstrong poddaje ponownemu przetwarzaniu wycofane z użytkowania produkty konsumenckie. Recyklingowi poddawane są również odpady produkcyjne. Prestiżowa organizacja budownicza BRE (Building Research Establishment) przyznała firmie najwyższą ocenę za cykl życia jej produktów: płyt na bazie wełny mineralnej oraz systemów nośnych. Wyróżnienie to jest zaszczytnym potwierdzeniem doskonale wdrażanych przez Armstrong rozwiązań przyjaznych środowisku.
 
Warto również dodać, iż działania firmy zadają kłam twierdzeniu o niemożliwości połączenia wysokiej jakości z właściwościami proekologicznymi. Wszystkie europejskie zakłady produkcyjne firmy Armstrong wytwarzają płyty zgodnie z normą ISO9001:2000, co potwierdza wysoką jakość produktów. 

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2018

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt