Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Armstrong do kwadratu

Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 38 line
Czy wiedzą Państwo kim jest Louis Armstrong, tak, to ten sympatyczny pan z trąbką, śpiewający niezapomniany utwór „What a Wonderful World”. Czy zdają sobie Państwo sprawę, że identyczne nazwisko nosiła także rodzina założycieli firmy Armstrong Building Products? Jej rozwiązania budowlane mogą świat, a dokładniej zamieszkiwaną przestrzeń także uczynić cudowną.
Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 57 line
Hałas szkodzi zdrowiu
Naukowcy odkryli, że słuchanie muzyki uruchomia w mózgu ten sam ośrodek przyjemności, który zostaje pobudzony np. w trakcie jedzenia czekolady. Jednocześnie, nasze uszy, to jedyny zmysł, który bardzo trudno wyłączyć, ciągły hałas, choć nieuświadomiony będzie zaburzał naszą koncentrację i wpływał na jakość pracy.

Ultima Microlook 600x600_Wydział Teologiczny w Katowicach

Każda rozmowa odbywająca się w pomieszczeniu, każde działające urządzenie itd. wytwarza fale dźwiękowe o określonej energii. Fale te rozchodzą się od źródła dźwięku w kierunku sufitu, ścian, podłogi i wszystkich przedmiotów znajdujących się we wnętrzu – odbijają i przenikają. Część tej energii jest pochłaniana przez te elementy, podczas gdy jej reszta ulega odbiciom. Jeśli pomieszczenie jest małe, a przy każdym odbiciu pochłaniana jest część energii, sprawi to, że uzyskamy cichsze środowisko, charakteryzujące się krótszym czasem pogłosu. Z drugiej strony, jeśli pomieszczenie jest duże, a przy każdym odbiciu fali dźwiękowej pochłaniana jest niewielka ilość energii, powstaje głośniejsze, bardziej „hałaśliwe” środowisko, cechujące się dłuższym czasem pogłosu.

Ultima Planks SL2_Wydział Teologiczny w Katowicach

Sufit jest najważniejszy!
Ogromną rolę w kształtowaniu akustyki pomieszczeń odgrywają sufity podwieszane. W zależności od potrzeb dobiera się je według trzech podstawowych kryteriów: pochłanianie dźwięku, izolacyjności akustycznej (dźwiękoizolacyjności) i czasu pogłosu. W optymalnym klimacie akustycznym pomieszczenie charakteryzować się będzie wystarczająco spokojnym środowiskiem akustycznym. Przesada może spowodować, że każdy dźwięk „ugrzęźnie” natychmiast w przestrzeni. W zależności od przeznaczenia dobrze zaprojektowane miejsce ma pozwolić na odpoczynek lub komfortową pracę.

Ultima Planks SL2_Wydział Teologiczny w Katowicach_fot3

Jeśli w środowisku, w którym pracujemy i przebywamy, mamy częsty kontakt z ludźmi istotne jest, aby rozmowa z nimi była dobrze słyszalna. Poziom rozumienia mowy dla rozmówców powinien być bardzo dobry. Z drugiej strony pomieszczenie musi zapewniać właściwe warunki, aby wymiana zdań była dyskretna i nie przeszkadzała innym jego użytkownikom. Wszystkie te zasady są w stanie spełnić odpowiednio dobrane sufity podwieszane.

Ultima Vector (RS IC) HD

Idealne rozwiązanie
Kształtowanie akustyki pomieszczeń to bardzo ważna, ale nie jedyna dobra cecha sufitów podwieszanych. Rynek proponuje sufity metalowe, mineralne, drewniane w różnorodnych konfiguracjach (sposoby wykończenia krawędzi), różne systemy zawieszenia. Głębię estetycznych możliwości i właściwości technicznych na jakie pozwalają sufity podwieszane można zobaczyć w System Solutions firmy Armstrong – narzędziu przygotowanym dla architektów, wykonawców, sprzedawców, inwestorów oraz wszystkich zainteresowanych sufitami podwieszanymi. wśród prezentowanych firmowych rozwiązań znalazło się też miejsce na sufity specjalne jak np. przeciwpożarowe, odporne na zadrapania, zmywalne, odporne na czyszczenie wodą pod ciśnieniem i szorowanie oraz o właściwościach antybakteryjnych. Oczywiście wzornictwo można dostosować do indywidualnych preferencji estetycznych.

W pomieszczeniu z sufitem akustycznym z przyjemnością można słuchać nie tylko piosenek Louisa Armstronga. Zapewne z równą radością można zanucić przebój What a Wonderful World, mając możliwość pracy w komfortowych warunkach.
Tekst dostarczony przez:
Yasna Communications Sp. z o.o.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2018

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt