Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Sanitec KOŁO - firma społecznie odpowiedzialna

„Projekt Łazienki” - prospołeczna inicjatywa firmy Sanitec KOŁO została doceniona w konkursie Lewiatana „Dobre Praktyki CSR”. Wiodący producent elementów wyposażenia łazienek otrzymał za nią nagrodę „Laur Odpowiedzialności”. Uroczyste wręczenie wyróżnień miało miejsce 21 kwietnia w Warszawie.

Konkurs Lewiatana jest częścią projektu „Promocja standardów społecznej odpowiedzialności w przedsiębiorstwach”. Jego celem było wyróżnienie przedsiębiorstw, które najlepiej w polskich warunkach łączą prospołeczne działania z przyjętą strategią biznesową. Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy nagrodzili 20 najlepszych Dobrych Praktyk. W gronie laureatów znaleźli się m.in. Sanitec KOŁO, Coca Cola, Danone, Tesco i  Polkomtel S.A.

Oficjalne podsumowanie konkursu miało miejsce podczas konferencji „Społeczna Odpowiedzialność Przedsiębiorstw – nowy etap polskiej transformacji?”. Jednym z punktów programu był panel dyskusyjny, którego uczestnicy rozmawiali o znaczeniu polityki Społecznej Odpowiedzialności Biznesu dla kondycji polskich firm. Wzięli w nim udział m.in. Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan, Maria Rzepnikowska, Prezes Deloitte oraz Przemysław Powalacz, Prezes Sanitec KOŁO. Uczestnicy debaty zgodnie doszli do wniosku, że funkcjonowanie przedsiębiorstw w zgodzie z wymogami prawa nie wystarczy do utrzymania się na rynku. Tylko dzięki produktom i usługom najwyższej jakości oraz współpracy z otoczeniem firma ma szansę na osiągnięcie sukcesu.

Sanitec KOŁO dla otoczenia
Firma Sanitec KOŁO podejmuje inicjatywy mające na celu poprawę stanu toalet publicznych. Jedną z nich jest doceniony przez jury autorski konkurs na „Projekt Łazienki”. Jego uczestnicy już od 12 lat co roku przygotowują projekty koncepcyjne toalet w miejscach o nasilonym ruchu turystycznym. Prace oceniane są pod kątem walorów architektonicznych, funkcjonalności, nowatorstwa oraz zastosowania proekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Dzięki inicjatywie firmy powstały projekty toalet m.in. na Dworcu Centralnym w Warszawie, w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz w Kazimierzu Dolnym. Tegoroczne zadanie konkursowe dotyczy zaprojektowania zespołu toalet publicznych na praskim brzegu Wisły, nieopodal powstającego Stadionu Narodowego. Sanitariat będzie służył mieszkańcom stolicy i turystom, w tym kibicom, którzy odwiedzą Warszawę podczas EURO 2012.
- W Sanitec KOŁO doskonale rozumiemy, jak ważne dla funkcjonowania i rozwoju firmy są dobre kontakty z otoczeniem. Naszą politykę działania na rynku w ogromnej mierze opieramy na społecznej odpowiedzialności biznesu, czyli tak naprawdę na fundamentalnej przyzwoitości w relacjach z tzw. interesariuszami firmy. Konkursu  „Projekt Łazienki” jest jednym z wielu działań, jakie podejmujemy w obszarze CSR. Przyznana nagroda jest dla nas potwierdzeniem słuszności sposobu myślenia o biznesie – mówi Przemysław Powalacz, Prezes Sanitec KOŁO.

Konkurs „Dobre Praktyki CSR” to inicjatywa Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Komisji Krajowej NSZZ Solidarność oraz firmy doradczej Deloitte. Organizatorom zależy na promowaniu dobrowolnych, prospołecznych działań przedsiębiorstw, które wykraczają poza wymogi określone prawem. Wszystkie firmy biorące udział w konkursie otrzymały informację zwrotną o prawidłowości przedstawionych koncepcji.

Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
www.kolo.com.pl

Sanitec KOŁO Sp. z o.o. jest jedną z największych w Polsce firm z branży wyposażenia łazienek.
Powstała w wyniku przekształcenia i przyłączenia się w 1993 roku ZWS Koło do międzynarodowej Grupy Sanitec, największego w Europie producenta ceramiki łazienkowej. Sanitec KOŁO posiada zakłady w Kole, Włocławku oraz w Ozorkowie. Firma zatrudnia blisko 1500 osób. Zarząd firmy odpowiada za wszelkie działania realizowane w Polsce oraz business unitach
w regionie Centralnej i Wschodniej Europy, w tym m.in. w Czechach, Słowacji, Rumuni, na Ukrainie
i w Bułgarii.
Sanitec KOŁO jest producentem i dystrybutorem ceramiki sanitarnej, wanien i brodzików akrylowych, hydromasaży, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych sprzedawanych pod markami KOŁO, KORALLE i KERAMAG. Oferowane wyroby charakteryzuje nowoczesne wzornictwo oraz najwyższa jakość. Spełniają one europejskie standardy jakości, posiadają certyfikaty B i CE
i są produkowane zgodnie z systemami zarządzania jakością (ISO 9001) i środowiskowego (ISO 14001).
Firma otrzymała m.in. tytuł Ogólnopolskiego Lidera Eksportu (2008), Certyfikat Polskiego Produktu Światowego, nagrody i wyróżnienia "Wybór Roku" corocznie w latach 2002 – 2010, medal Przyjaciel Integracji, tytuł Partner Polskiej Ekologii - przyznany przez Narodową Radę Ekologiczną oraz tytuł Firma Bliska Środowisku 2009.
 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt