Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Runtal Splash - grzejnik jak dzieło sztuki

 

Nowoczesne aranżacje wymagają dopracowania wszystkich detali: wpisują się w nie wyraziste barwy i faktury materiałów, proste meble oraz obrazy o geometrycznych kształtach. W takie wnętrze doskonale wkomponuje się Runtal Splash – najnowszy produkt z oferty Runtal – marki wchodzącej w skład portfolio Zehnder Group. Nie jest to zwykły grzejnik, ale urzekające dzieło sztuki. Zawieszony na ścianie przypomina awangardowy obraz przestrzenny. Wydzielane ciepło ujawnia jednak, z jakim przedmiotem mamy do czynienia.

Francuski designer, Christian Ghion, zaprojektował grzejnik, który jest nie tylko elementem wyposażenia wnętrza, ale jego oryginalną ozdobą. Jego wyjątkowość polega na tym, że nawet latem jest użyteczny – oryginalną formą zachwyca mieszkańców i gości domu. Runtal Splash przywodzi na myśl koncentrycznie rozchodzące się fale, które powstały w wyniku uderzenia spadającej kropli. Inspiracją projektu była sztuka zen, co widać w grze przestrzenią, prostocie kształtu, braku zdobień i jednolitej barwie. Minimalistyczny w formie grzejnik-obraz bardzo dobrze wpisuje się aranżację nowoczesnych mieszkań. Runtal Splash jest dowodem na to, że grzejnik może łączyć funkcję użytkową i dekoracyjną. Zamontowany w salonie, sypialni czy pokoju kąpielowym emituje przyjemne ciepło i jednocześnie stanowi oryginalną ozdobę pomieszczenia.

Walory estetyczne i grzewcze Runtal Splash to zasługa tworzywa frontowego Corian®, którego unikalna receptura powstawała podczas wielu lat badań. Materiał jest kompozytem minerałów i żywicy akrylowej, dzięki czemu oferuje nieograniczone możliwości wzornicze, a jednocześnie bardzo dobrze przewodzi ciepło. Grzejnik łatwo utrzymać w czystości, gdyż Corian® jest nieporowaty, odporny na zabrudzenia i niezwykle wytrzymały. Materiał ten można odnawiać i naprawiać, dlatego Runtal Splash jest produktem na lata. Oprócz ozdobnego frontu w kolorze Corian® Glacier White w skład konstrukcji grzejnika wchodzi także warstwa spodnia z grafitu naturalnego. To w niej znajdują się zasilane elektrycznie elementy grzewcze. Dzięki nim ciepło jest szybko i równomiernie rozprowadzane w pomieszczeniu, a grzejnik osiąga wydajność cieplną 750 W. Programowalne urządzenie sterujące pozwala na ustawienie odpowiedniej dla nas temperatury.

Runtal Splash to pierwszy grzejnik autorstwa Christiana Ghiona. Prace tego francuskiego projektanta i architekta doceniane są na całym świecie. Można je obejrzeć m.in. w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku czy w Centrum Georgesa Pompidou w Paryżu. Proste w formie projekty Ghiona zawierają duży ładunek emocjonalny – widać to na przykładzie Runtal Splash. Fale wody są kojącym widokiem dla oczu, zaś emitowane fale ciepła koją zmysły po wyczerpującym dniu. Grzejnik, który można zawiesić w pionie lub w poziomie, wprowadza do wnętrz spokój i harmonię.

Wyjątkowe wzornictwo Runtal Splash zostało wyróżnione w 2010 roku nagrodą RED DOT AWARD. Jest ona zaliczana do najważniejszych i najbardziej renomowanych nagród wzornictwa na świecie. Wyróżnienie to przyznaje międzynarodowy zespół ekspertów, który bierze pod uwagę formę, funkcjonalność i innowacyjność produktów.

Informacja o marce:

RUNTAL to marka  wchodząca  w skład Zehnder Group z siedzibą w Szwajcarii. Od 1984 roku stanowi niezmienne źródło inspiracji dla branży i klientów końcowych. Grzejniki Runtal charakteryzuje awangardowe wzornictwo, śmiałe idee oraz oryginalny design. Ich pomysłodawcami są znani projektanci, m.in. duet King & Miranda.

Należące do portfolio Zehnder Group grzejniki Runtal to produkty z pogranicza sztuki i technologii. O ich wyjątkowości stanowią doskonałe parametry oraz wydajność produktów ukryte pod abstrakcyjnymi kształtami i niezwykłą estetyką. Przedstawicielem marki Runtal na Polskę jest firma Zehnder Polska.

 

Więcej informacji o produktach marki Runtal na www.runtal.pl

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt