Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Designerska alternatywa dla tradycyjnego parkietu - Chateau Orzech

Wybór podłogi to nie lada wyzwanie. Kłopoty zaczynają się już na początku: parkiet, mozaika, panele, a może deski? A jeśli deski, to jakie?

Mimo ciągle zachodzących zmian w budownictwie i wykończeniu najpopularniejszym produktem wykorzystywanym do układania podłogi pozostaje drewno. Wszystko ze względu na jego trwałość i jednocześnie różnorodność gatunkową. Najpopularniejszy wśród podłóg jest cały czas parkiet, który w przypadku zniszczenia bez problemu można poddać renowacji – cyklinowaniu oraz ponownemu lakierowaniu. Panele są proste w montażu, a mozaika umożliwia ułożenie urozmaiconych wzorów.

Chateau Orzech (ESCO) to przykład drewnianej podłogi dębowej o gładkiej powierzchni, która jest kitowana i szlifowana. Pasuje do każdego rodzaju wnętrza mieszkalnego: bardzo dobrze komponuje się zarówno z otoczeniem w stylu tradycyjnym, antycznym jak i w stylu modern, w którym tworzy surowy nastrój. Może być wykonana zarówno z drewna litego (fazowanego z dwóch lub czterech stron), jak i jako deska trójwarstwowa (fazowana z dwóch stron). Podczas produkcji deski powlekane są woskami pigmentowymi, a następnie pokrywane górną powłoką ochronną. Dzięki temu nie wymagają innej obróbki, aczkolwiek w  przypadku wystąpienia objawów silnego zużycia powinno się przeprowadzić renowację - w tym celu należy nanieść bardzo cienką warstwę wosku twardego olejnego na oczyszczoną, suchą powierzchnię deski i pozwolić jej wyschnąć przez noc. Można to wykonać również bez szlifowania, chcąc uniknąć widocznych śladów łączenia. W razie konieczności należy dla wyrównania połysku po wyschnięciu wypolerować całość środkiem do pielęgnacji i czyszczenia z woskiem.
 
Drewniane deski podłogowe to kwintesencja najlepszych cech parkietu, mozaiki i paneli – są nietuzinkowe, proste w renowacji i łatwe w montażu. Właśnie niepowtarzalny wygląd dębowej deski do wnętrz, produkowanej m.in. przez firmą ESCO, jest odpowiedzią na jeden z najnowszych trendów, które pojawiły się we wzornictwie europejskim - długowieczność i okazały wygląd dębów od wieków sprawiały na ludziach duże wrażenie.
 
Chcesz wiedzieć więcej o drewnianych podłogach ESCO? Zajrzyj na www.podlogi-esco.pl!

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt