Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Jesienne trendy na podłodze

Dobór barw jest jednym z istotniejszych elementów wykończenia wnętrz. Spójna kolorystyka powinna wyróżniać wszystkie elementy we wnętrzu, również podłogę, która stanowi serce każdego domu. A najnowsze trendy kolorystyczne we wnętrzarstwie czerpią inspirację z barw polskiej jesieni.

Podłoga decyduje nie tylko o komforcie jego mieszkańców, ale także nadaje wnętrzu odpowiedniego charakteru i stylu. Wybór czym pokryć podłogę jest często decyzją na lata, dlatego warto zastanowić się jakie barwy najlepiej będą współgrały z zamierzonym charakterem wnętrza, z jego przeznaczeniem i co najważniejsze z naszymi upodobaniami, tak by stworzyć przestrzeń, w której będziemy czuć się dobrze. Nie jest bowiem tajemnicą, że kolory oddziałują na naszą psychikę i mają wpływ na samopoczucie. - Kolory ciepłe - żółć, pomarańcz i czerwień działają pobudzająco i tworzą przytulne wnętrza natomiast chłodne - zieleń, błękit i fiolet mają właściwości uspokajające. Umiejętnie operując kolorami możemy też optycznie zmieniać pomieszczenie w zależności od rodzaju padającego światła i jego natężenia. Barwy żółte dobrze sprawdzą się w mało nasłonecznionych pomieszczeniach natomiast zielenie świetnie skomponują się z wnętrzami od południowej strony – mówi architekt wnętrz doradzający w salonie podłogowym Direct Floor.

Modne czerwienie
Powrót do natury nadal trwa. Naturalne materiały, drewno, kamień, wiklina nadal będą gościły w modnych wnętrzach. Jeśli chodzi o kolorystykę inspirację dla projektantów w tym sezonie stanowią przede wszystkim jesienne krajobrazy. W trend kolorów jesieni idealnie wkomponowuje się moda na drewno egzotyczne. We wnętrzach, w których chcemy osiągnąć mocny efekt energetycznej przestrzeni polecane są odcienie czerwieni – wszak to podstawowa barwa jesieni. Tu sprawdzi się na przykład Merbau. Pochodzący z Azji gatunek drewna charakteryzuje się głęboką brązowo-czerwoną barwą oraz ciekawą strukturą. Ten rodzaj deski jest bardzo elegancki i świetnie sprawdzi się w jadalni lub przedpokoju. Jeśli jesteśmy zdecydowani na odrobinę ekstrawagancji możemy pokusić się o zastosowanie Jatoby,  rodem z Brazylii, która odznacza się ciemnoczerwonym kolorem. Czerwień Jatoby świetnie będzie komponować się z brązowymi dodatkami. Ciekawie wygląda połączenie na podłodze czerwonej barwy Jatoby z ciemnobrązowym Orzechem Amerykańskim , stworzymy dzięki temu bardzo przytulne klasyczne wnętrze z odważnym akcentem na naszej podłodze.
Energetyczny pomarańcz
Jesienny krajobraz to również odcienie pomarańczu. W nadchodzącym sezonie na wybiegu najmodniejsze będą rude i miedziane kolory. Barwy wypalonej ziemi goszczą też najczęściej na naszych podłogach. Złote oranże w salonie oddadzą klimat wspaniałej słonecznej jesieni. Wniosą do domu ciepłą atmosferę która pozwoli przetrwać ponury listopad i mroźną zimę. Dobierając do nich dodatki w odcieniach beży i brązów wprowadzimy do salonu rześkość poranków i ciepło wrześniowego słońca. Takie barwy, jak Doussie, świetnie nadają się do kuchni ponieważ pobudzają zmysły, kojarzą się z egzotycznymi przyprawami i pobudzają apetyt. Zastosowanie najnowszych technologii w procesie obróbki drewna obecnie pozwala na stosowanie podłóg drewnianych w miejscach narażonych na zaplamienia i kontakt z wodą więc także w kuchni. Można je również zastosować w łazience jeśli chcemy osiągnąć efekt egzotycznej łaźni.
 
Słoneczna żółć
Klimat jesieni budują zszarzałe światło i mgły - ich działanie sprawia, że niebo jest szare, a powietrze mało przejrzyste - to świat za woalem. Pogoda zagania nas do mieszkań. Dlatego warto rozświetlić swoje wnętrze odcieniami żółci. W tym sezonie dominują pszeniczne, piaskowe i słomkowe tonacje.Te barwy nawiązują do lata, zatrzymują promienie słońca i rozświetlają wnętrza. Emanują energią i witalnością i napawają radością. Drewnianą propozycją w tej kolorystyce jest Doussie o czerwono-żółtym odcieniu oraz Irko mający żółty odcień. Taka powierzchnia będzie dobrze się prezentować na podłodze w pomieszczeniach od północnej strony, gdzie rzadko docierają promienie słoneczne. Odcienie kukurydzy komponują się z oranżami, wprowadzają do wnętrz dodatkowy wymiar i poprawiają nastrój.
Jak przekonują nas styliści, możliwości aranżacyjne podłóg są w tej chwili praktycznie nieograniczone. Decydując się na drewnianą podłogę lub jej laminowane odpowiedniki możemy łatwo wpisać się w panujące trendy kolorystyczne i stworzyć przestrzeń o klasycznym wymiarze lub modernistyczne wnętrze. Wszystko zależy od naszych upodobań i zamierzonego efektu. Warto przyglądać się panującej modzie by umiejętnie wybrać elementy, które pomogą nam stworzyć wnętrze dla nas najodpowiedniejsze.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt