Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Przepisowe i bezpieczne ogrodzenie na lata

Funkcjonalne, estetyczne, ekologiczne a przede wszystkim bezpieczne dla domowników – wszystkie te cechy powinno spełniać dobre ogrodzenie, które otoczy nasz dom. Sezon budowlany kwitnie, a materiałów dostępnych do grodzenia jest bogactwo. Warto przed tym wyborem, poczytać przepisy i przemyśleć jakie ogrodzenie chcemy mieć, by służyło nam długie lata.
BETAFENCE
Na początek powinniśmy zapoznać się z lokalnym zagospodarowaniem terenu i złożyć zawiadomienie do wydziału architektury o budowie ogrodzenia od strony drogi, placu, ulicy, torów kolejowych i innych miejsc publicznych. Należy pamiętać o tym, że na ogrodzenie o wysokości powyżej 2,2 m potrzebne jest pozwolenie i że płot, nie powinien przekraczać linii naszej działki, gdyż gmina ma wówczas prawo żądać od nas jego przesunięcia.
Najlepiej jeśli ogrodzenie jest lekkie, ażurowe i z prześwitami. Prawo mówi, że płot powinien mieć prześwity wynoszące 25% powierzchni ażurowej. Tylko w niektórych przypadkach dozwolone jest postawienie ogrodzenia pełnego np. od strony bardzo ruchliwej, głośnej drogi, czy przy torach kolejowych. Najczęściej wybieramy do grodzenia naszych posesji siatki, panele ogrodzeniowe czy elementy kute.
BETAFENCE
Siatki są najmniej inwazyjnym ogrodzeniem, a przy tym wyglądają estetycznie w połączeniu z otaczającą zielenią. Nowoczesne siatki typu Pantanet, są zrobione z drutu ocynkowanego powleczonego metodą proszkową i mają oczka, zgrzewane w ładne prostokąty lub kwadraty. Pantanety są mocne, a jednocześnie sztywne i łagodnie zakończone na górze, co też jest ważne, gdyż nie można stosować ostrych zakończeń czy drutów kolczastych na płotach do 1,8 m, ponieważ stwarza to zagrożenie dla ludzi i zwierząt.
Warto też przed wyborem materiału do grodzenia przyjrzeć się najnowszym przepisom, które mówią o tym, że nie należy stosować szkodliwych substancji w produktach użytku domowego i przydomowego. Od lipca ubiegłego roku Komisja Europejska wprowadziła zakaz używania ołowiu i innych szkodliwych substancji we wszystkich produktach. Należy więc wybierać ogrodzenia, które nie zawierają w sobie szkodliwego dla zdrowia ołowiu – czyli neurotoksyn wpływających chorobotwórczo na pracę mózgu, które najbardziej są szkodliwe dla dzieci.
BETAFENCE
Bezołowiowe siatki pantanet zgrzewane w wysokiej temperaturze, są wykonane nowoczesną metodą, bez używania lutów zawierających toksyczny pierwiastek, przez co są przyjazne otoczeniu i naszemu zdrowiu. Siatki zgrzewane pantanet, przewyższają technologicznie zwykłą siatkę plecioną tym, że są odporne na działanie promieni słonecznych, nie zmieniają koloru w trakcie użytkowania, powłoki są szczelne, nie pękają, są odporne na uderzenia, zadrapania i przylegają ściśle do drutu.
Firma Betafence lider w produkcji systemów ogrodzeniowych, stawia głównie na bezpieczeństwo użytkowania swoich produktów, przez co siatki pantanet są nieustannie monitorowane pod względem procesów i surowców, z których są wykonywane. Betafence na system ogrodzeniowy z siatki pantanet daje 10 lat gwarancji. Siatki pantanet są dostępne w czterech rodzajach: Light – do grodzenia rabatek, Garden – nadają się do grodzenia ogrodów, Family – najlepsza do otaczania domów jednorodzinnych i Protect – do grodzenia większych placów, parków czy osiedli.
Znając przepisy i zasady dotyczące grodzenia, możemy doskonale dopasować ogrodzenie do naszych potrzeb i dla naszego bezpieczeństwa, a wybierając siatkę pantanet możemy cieszyć się estetyką naszego najbliższego otoczenia.

Więcej informacji:
monika.jazwinska@bandera.pl
022 833 92 98

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt