Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Bezpieczne Wakacje

Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 38 line
Wakacje: czas wyjazdów, okres przyjmowania krewnych w naszych domach. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu własnego majątku – przed włamaniem, kradzieżą, zawirowaniami przyrody, a nawet pomysłowością goszczących u nas dzieci.
Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 57 line
Dom ludzi z wyobraźnią

Latem drastycznie wzrasta także ilość przykrych zdarzeń losowych: kradzieży, włamań i rozbojów. Niespodzianki sprawia nam także pogoda – zmienna nie tylko w górach. Podczas nagłych zmian atmosferycznych może dojść do uszkodzeń lub zniszczeń naszego dobytku. Dlatego tak ważna jest umiejętność przewidywania. Stanowi ona wręcz podstawową zasadę bezpieczeństwa naszego domu.


Złodziej bez urlopu

Wyjazd właścicieli na urlop stanowi nie lada okazję dla złodziei. Nawet jeśli w domu lub mieszkaniu nie trzymamy kosztowności i antyków, możemy być narażeni na włamanie i dewastację gromadzonego przez lata mienia. Dlatego warto wcześniej zadbać o jego ubezpieczenie.

Wśród ofert towarzystw ubezpieczeniowych odnaleźć można usługi obejmujące swym zakresem mieszkania w budynkach wielomieszkaniowych, domy jednorodzinne, a nawet domki letniskowe. Ubezpieczeniu podlegają też stałe elementy mieszkania, mienie ruchome, garaże wolnostojące i budynki gospodarcze. Można zadbać o ubezpieczenie obiektów małej architektury, antyków, dzieł sztuki i zbiorów kolekcjonerskich. Miłośnicy mass mediów odnajdą także świadczenia dotyczące zewnętrznych elementów anteny satelitarnej.

- Ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych, a także od kradzieży z włamaniem i rabunku uwzględnia systemy zabezpieczające zainstalowane w domu lub mieszkaniu. Za każdy z takich elementów systemu obniżana jest składka ubezpieczeniowa – wyjaśnia Katarzyna Kasztelan-Przybylska z firmy ubezpieczeniowej Grupa Concordia. – Dlatego zyskują np. osoby, które zainstalowały drzwi antywłamaniowe, rolety zewnętrzne czy system antywłamaniowy wywołujący alarm w jednostce policji lub agencji ochrony.

Możemy także zadbać o ubezpieczenie ogrodzenia, bram i elementów systemów zabezpieczających od aktów wandalizmu.

Atrakcyjnie prezentują się także pakiety rozszerzone, np. Concordia PLUS, której ubezpieczenie nie tylko chroni od szkód, ale też – obejmuje koszty wynajęcia lokalu zastępczego i straty związane z prowadzeniem akcji ratowniczej. To ubezpieczyciel pokrywa wówczas koszty napraw uszkodzonych systemów zabezpieczających, w tym... dojazdu i robocizny hydraulika, ślusarza, elektryka itp.


Jadą goście, jadą

Jeśli spodziewamy się „najazdu” dalekiej rodziny z gromadą małych dzieci lub beztroskimi czworonożnymi pupilami, warto rozszerzyć pakiet o oszklenia zewnętrzne i wewnętrzne (witraże, szyby, lustra etc.) – wówczas otrzymamy gratyfikację finansową za wszelkie szkody powstałe na skutek pęknięć lub stłuczeń.
Pakiety ubezpieczeniowe obejmują także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym.

- Takie ubezpieczenie obejmuje wyrządzone przez ubezpieczonego szkody „na osobie lub w mieniu” – mówi K. Kasztelan-Przybylska. – Ubezpieczenie w Pakiecie Plus oferowanym przez Grupę Concordia obejmuje ochroną nie tylko szkody wyrządzone przez Ubezpieczającego, ale też np. przez zatrudnioną przez niego pomoc domową. Innym atutem jest fakt, że ubezpieczenie takie odnosi się nie tylko do terenu posesji ale również do terenu całej Europy, co jest szczególnie istotne w przypadku wyjazdu na wakacje.


Odpowiedzialność cywilna jest związana z czynnościami życia prywatnego na które składa się m. in. opieka nad dzieckiem, zatrudnienie pomocy domowej, posiadanie zwierząt domowych, roweru, sprzętu pływającego. Świadczenia obejmują też użytkowanie nieruchomościami, amatorskie uprawianie sportu i... posiadanie broni.

W zależności od sumy ubezpieczenia, składka waha się od 30 do 50 zł. To stosunkowo niewielka kwota za zapewnienie sobie spokoju podczas wakacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt