Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Siatka bezpieczeństwa

Dom to nasza twierdza, miejsce, które daje nam poczucie bezpieczeństwa i radość z obecności bliskich osób. Warto dobrze zabezpieczyć się przed intruzami, aby nikt nie naruszył ciepła domowego ogniska. Ekspert z firmy Betafence radzi, jakie ogrodzenie wybrać, by czuć się bezpiecznie, jak w domu...
Chcąc zabezpieczyć dom przed niepowołanymi gośćmi i ustrzec się przed kradzieżą, warto ustalić, jakie ogrodzenie wybrać, aby spełniało nie tylko funkcję ochronną, ale także, aby było proste w montażu, estetyczne, łatwe i tanie w utrzymaniu oraz by służyło nam długie lata. Joanna Dec-Galuk specjalista z firmy Betafence, produkującej systemy ogrodzeniowe radzi jak to zrobić. „Przede wszystkim ogrodzenie powinno mieć odpowiednią konstrukcję, tak, aby złodziej nie był w stanie, albo przynajmniej miał duże trudności z przedostaniem się przez nie. Biorąc pod uwagę różne materiały ogrodzeniowe, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być solidna siatka ogrodzeniowa: ze względów estetycznych, ekonomicznych, ochronnych a także jak się okazuje również względów zdrowotnych.

Prawo mówi, że płot powinien mieć prześwity wynoszące 25% powierzchni ażurowej, zaś w kwestii bezpieczeństwa najlepiej by zza ogrodzenia można było obserwować otoczenie, na przykład czy ktoś nie stoi przy furtce. W przypadku siatki Pantanet firmy Betafence, wszystkie wymienione elementy są zachowane. Siatka jest mocna i trwała, ponieważ jest wykonana z mocnego ocynkowanego drutu, który przeszedł proces powlekania proszkowego i zgrzewania w wysokiej temperaturze w ładną kratkę. Trudno się przez nią przedrzeć osobie niepowołanej, trudno nawet oprzeć o nią stopę, gdyż oczko siatki Pantanet Protect ma 5 x 5 cm.

Siatka Pantanet jest idealna dla osób ceniących: estetykę, komfort i dobrą cenę, gdyż 25 metrowa rolka siatki to koszt ok. 300 zł. Co więcej Pantanety łatwo można zamontować samemu na słupkach Bekaclip. Metoda grodzenia zależy od podłoża, w niektórych przypadkach, jeżeli jest stabilne, nie musimy używać betonu wystarczą kotwy Ancrofix, które młotkiem wbija się w glebę (grunt) a następnie wsuwa w nie słupki, na których rozciąga się siatkę. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wylewki z betonu.

Krok po kroku wygląda to tak: Zaznaczamy miejsca, gdzie stać będą słupki (w odległości co 2,5 do 3 m). Dla każdego słupka kopiemy dołki (głębokości ok. 1,0 m) i ustawiamy słupki (powinny być o 50 cm dłuższe od wys. siatki). Trzeba pamiętać, by listwa montażowa skierowana była na zewnątrz działki. Do słupka początkowego jak i końcowego mocujemy po jednej podporze, a do słupków narożnych mocujemy po dwie. Po tym zabieramy się za wypełnianie dołków mieszanką betonową ( półsuchą). Po ustawieniu słupków czekamy, aż beton wyschnie. Montaż ogrodzenia Pantanet rozpoczynamy od pierwszego słupka, stosując klipsy Bekaclip i kleszcze montażowe. Odwijamy siatkę od słupka początkowego, dalej w kierunku słupków narożnych i naciągamy. Mocujemy siatkę za pomocą klipsów do słupków głównych, a potem do słupków pośrednich, i gotowe – mamy nasze ogrodzenie.”

Ogrodzenie z siatki jest również estetyczne i komponuje się z otoczeniem. Pantanety odporne są na korozję, zadrapania i trudne warunki pogodowe. Nie zawierają niebezpiecznego dla zdrowia ołowiu, ponieważ zgrzewane są w wysokiej temperaturze, bez używania lutów zawierających toksyczny pierwiastek. Warto przed ogrodzeniem naszego domu wybrać najlepszy wariant by otoczyć się bezpieczeństwem...Tekst dostarczony przez:
Bandera
The need factory

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt