Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Montaż ognioodpornych drzwi między garażem a domem

Wiosną wielu właścicieli domów zaczyna realizować plany remontowe. Warto wówczas pamiętać o miejscach narażonych na szczególne niebezpieczeństwo, takich jak drzwi prowadzące z garażu do domu lub do piwnicy.

Bezpośrednie połączenie między garażem, a wnętrzem domu najlepiej zabezpieczyć przez montaż drzwi ognioodpornych. W razie pożaru powinny one wytrzymać co najmniej 30-minutowe oddziaływanie temperatury przekraczającej 800 stopni C i umożliwić mieszkańcom znalezienie bezpiecznego miejsca i powiadomienie straży pożarnej. Takie specjalne drzwi  posiadają atest potwierdzający ich przydatność jako ognioodpornego zamknięcia. Dodatkowo zapewniają one nie tylko ochronę przeciwpożarową, lecz zatrzymują również spaliny w garażu i tłumią hałas powodowany przez silnik.

W drzwiach przeciwpożarowych nie można dokonywać żadnych zmian, np. w celu zwiększenia ochrony antywłamaniowej, tak by nie utraciły one własności ognioodpornych. Dlatego istnieją tzw. drzwi wielofunkcyjne, które już w wersji fabrycznej mogą spełniać różne funkcje. Stalowe drzwi wielofunkcyjne H3-D firmy Hörmann są standardowo ognioodporne i ocieplane, a po doposażeniu mogą również pełnić funkcje wyciszającą, dymoszczelną i antywłamaniową.

Właśnie w związku z ochroną przed włamaniem sensowne jest wyposażenie drzwi łączących garaż z piwnicą lub budynkiem mieszkalnym w dodatkowe funkcje antywłamaniowe. Wielofunkcyjne drzwi z wyposażeniem antywłamaniowym uniemożliwią złodziejowi przedostanie się do wnętrza domu, będą dla niego barierą nie do pokonania.

 

 

""

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt