Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Ceramiczny design

Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 38 line
Od marzeń o własnym domu do momentu zmiany adresu droga dość daleka. Mnóstwo czasu i energii pochłania wybór projektu, bo przecież dom musi być i funkcjonalny, i ładny. Musi mieć to „coś”. W myśl zasady: pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś.
Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 57 line
Wciąż popularna jest żółta elewacja w zestawieniu z ceglastym dachem. Rozwiązanie ładne, ale nie wykorzystujące możliwości jakie otwierają przed nami dostępne na rynku materiały budowlane.

Tradycyjny czy nowoczesny?
Od stylu jaki nam najbardziej odpowiada będzie zależał nie tylko wybór projektu, ale też metody budowy i wykończenia domu. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań, przekonani o ich elegancji i wysokiej jakości, sięgają zazwyczaj po materiały ceramiczne: dachówkę, cegły, klinkier, płytki posadzkowe. Takie rozwiązanie daje gwarancję, że nasz dom będzie inwestycją, która zaprocentuje i co najważniejsze: trwałość materiałów sprawi, że ewentualne remonty staną się sprawą niezwykle odległą, czyli nie pociągną za sobą dodatkowych nakładów pieniężnych. Domy z ceramiki budowlanej to także dobre rozwiązanie „zdrowotne”. Wykorzystanie naturalnych materiałów, produkowanych z wysokiej jakości gliny, plus technologia ściany trójwarstwowej, to gwarancja doskonałego mikroklimatu wnętrza i pewność optymalnych warunków do życia i odpoczynku dla każdego mieszkańca.

Choć wśród gotowych projektów przeważają te tradycyjne, coraz częściej uwagę inwestorów indywidualnych przykuwają realizacje oparte na bardziej modernistycznym zamyśle, gdzie design - choć nie wyklucza funkcjonalności - zaczyna odgrywać pierwszoplanową rolę.

Zbędny kompromis
Cegła, klinkier, dwuspadowy dach wyłożony dachówką - to dla wielu synonimy długowieczności i tradycyjnych pomysłów na budowę domu. Ale ceramika budowlana sprzyja w 100% również modzie na nowoczesne rozwiązania. Biała elewacja w połączeniu ze szkłem i aluminium to współcześnie brzmiący głos architektury. Niektórzy odpowiedzą: ależ to niepraktyczne. Biel wymaga częstszych prac renowacyjnych, przeszklone powierzchnie to utrata ciepła… Okazuje się jednak, że niekoniecznie, jeśli elewację wykonamy z klinkieru. - To materiał, który daje gwarancję, że biały kolor rzeczywiście pozostanie biały na długie lata – wyjaśnia inż. Krzysztof Omilian z firmy Röben. W swojej ofercie mamy aż siedem rodzajów białego klinkieru.

Ciekawy efekt można uzyskać przez odpowiednie zestawienie klinkieru w kolorze perłowo-białym, czarnym cieniowanym oraz szarym cieniowanym. W tego typu projektach, doskonale sprawdza się klinkier ceramiczny FARO. Jego jasnoszary odcień wkomponowany w betonowe elementy konstrukcji, nadaje całości niepowtarzalny, osobliwy charakter. Ciekawie wygląda także w zestawieniu z aluminium i szkłem - materiałami niezwykle popularnymi w wizerunku kreowanym przez architekturę XXI wieku.

Żyj kolorowo
Już nie tylko tradycyjne tynki pozwalają na uzyskanie kolorowych elewacji.
Rozwiązaniem pozwalającym na niezwykle efektowne i oryginalne zabawy formą, są kolorowe płytki klinkierowe. - Możemy dostarczyć naszym klientom klinkier w ponad 20 kolorach. Wśród nich między innymi kilka odcieni żółci, zieleni czy błękitu – mówi Krzysztof Omilian. Dzięki temu możliwe jest układanie fantazyjnych wzorów na elewacji i budowanie, któremu wyobraźnia nie stwarza żadnych granic. - Kolorowe płytki klinkierowe dostępne w naszej ofercie nie zawierają absolutnie żadnych sztucznych i trujących środków. Barwne glazury nanoszone są na białe cegły. W końcowym wypale glazura nierozerwalnie łączy się z klinkierem ceramicznym i na długie lata zachowuje intensywny kolor.

Choć ceramika budowlana jest materiałem tradycyjnym, jak widać doskonale sprawdza się również w nowoczesnych pomysłach na ciekawą architekturę. Planując budowę domu, przeglądając i wybierając projekty, pamiętajmy, że nasz dom to nie tylko rozplanowana przestrzeń i komfortowe warunki mieszkaniowe. Niech będzie jak doskonale skrojony garnitur, jak idealnie dopasowany kostium. Niech cieszy oczy właścicieli i przechodniów.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt