Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

KINKIET DOBRY NA WSZYSTKO

Czy istnieje lampa odpowiednia do każdego pomieszczenia? Spełniająca wszystkie wymagane funkcje i jednocześnie atrakcyjna wizualnie? Tak! Jest nią zapomniany ostatnio kinkiet.

Z chwilą pojawienia się mody na podwieszane sufity i wbudowane halogeny, wiele osób zrezygnowało z kinkietów. Tym bardziej, że dawne kinkiety były wątpliwą ozdobą. Obecnie jednak, kiedy mamy do wyboru tak szeroką gamę produktów, możemy dobrać kinkiety do każdego pomieszczenia w naszym domu. Będą nie tylko funkcjonalne, ale również atrakcyjne wizualnie.

Kinkiet w każdym pomieszczeniu
 
Zacznijmy od salonu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Oprócz lampy centralnej musimy zatroszczyć się o oświetlenie miejscowe. Każdy ma swój ulubiony fotel lub kanapę, gdzie czyta książki i gazety. Zadbajmy, by kącik ten był odpowiednio doświetlony, np. kinkietem dopasowanym do lampy głównej. Producenci oferują całe serie lamp i kinkietów w drewnianych lub drewnopodobnych oprawach, które można idealnie dobrać do kolorystyki mebli. Co ważne, pasują do każdego typu wnętrz, zarówno nowoczesnych jak i klasycznych. Pamiętajmy również, że oglądanie telewizora w zupełnych ciemnościach szkodzi naszym oczom. Na ścianie z odbiornikiem możemy umieścić kinkiet, który oświetli przestrzeń i ułatwi oglądanie.
 
Ceramika w świetlnym wydaniu
 
Nowością na rynku są kinkiety w oprawach ceramicznych, gipsowych i szamotowych, które tworzą oryginalny efekt aranżacyjny. – Oprawy ceramiczne i gipsowe można pomalować na dowolny kolor farbami emulsyjnymi lub lakierami – mówi Rafał Ruciński z firmy Lars. -Spełniają funkcję dekoracyjną i oświetleniową, podkreślając jednocześnie architekturę pomieszczeń. W kolekcji Ceramic Design znajdziemy m.in. kinkiety przypominające ozdobne gzymsy i flakony – sprawdzą się w tradycyjnych, ciepłych wnętrzach. Te w kształcie misy, kwadratu lub prostokąta, będą natomiast pasować do nowoczesnych, ascetycznych mieszkań. - Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie kinkietów, które emitują światło w górę i w dół, oświetlając jednocześnie sufit i podłogę. – dodajeRafał Ruciński. -  W ofercie posiadamy również funkcjonalne kinkiety narożne, które doświetlają zwykle ciemne rogi ścian.
 
Kinkiety sprawdzą się nie tylko w salonie, ale też w pozostałej części mieszkania. W przedpokoju rozjaśnią wejście ciepłym, rozproszonym światłem, a w łazience, gdzie prym wiedzie oświetlenie wokół lustra, będą pełnić rolę oświetlenia pobocznego. Są funkcjonalne również w sypialni, w której szczególnie zależy nam na przytulnym klimacie. Tu nie potrzebna jest lampa centralna, więcej uwagi poświęćmy oświetleniu miejscowemu. Kinkiety w sypialni powinny spełniać dwie role: budować sprzyjający odpoczynkowi nastrój oraz świecić na tyle mocnym światłem, aby umożliwiać czytanie. Umieśćmy je więc nad łóżkiem oraz w najbardziej uczęszczanych punktach pokoju.
 
Jedno jest pewne, ze względu na szerokie zastosowanie oraz zróżnicowanie stylistyczne, kinkiety powrócą do łask. Która z lamp nadaje się bowiem do każdego pomieszczenia w naszym domu? Tylko kinkiet!

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2018

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt