Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Oryginalne i piękne - nietypowe wnętrza

W poszukiwaniu większej przestrzeni życiowej coraz odważniej decydujemy się na rozwiązania kreatywne i niestandardowe. Remont loftu, adaptacja piwnicy czy poddasza do celów mieszkalnych, bądź rekreacyjnych, to nowy trend w architekturze i budownictwie. Przystosowując do swoich potrzeb tego typu pomieszczenia, należy mieć na uwadze fakt, iż ich zasiedlenie zapewne nie było pierwotnie zaplanowane i niezbędna może być budowa podwieszanego sufitu, ścian działowych, czy wypoziomowanie podłogi...

Mieszkamy w magazynie

 

W loftach możliwe są ciekawe aranżacje architektoniczne.
fot. Knauf
 

 

Moda na lofty, czyli mieszkania urządzone w dawnych pomieszczeniach fabrycznych i magazynach, dotarła do Polski stosunkowo niedawno. Ich największym atutem, jest ogromna przestrzeń pozwalająca na różnorodne aranżacje architektoniczne. Cechą charakterystyczną loftów jest brak ścian działowych i umożliwiający budowę antresoli, wysoki strop. Idealnym rozwiązaniem przy wydzielaniu poszczególnych pokoi, może okazać się zastosowanie systemu ścian szkieletowych firmy Knauf. Spełniają one wymagania przeciwpożarowe, zapewniają wytłumienie hałasu z zewnątrz, oraz dodatkowo są odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak np. uderzenie piłką.

W przypadku loftu, nie sprawdzą się rozwiązania typowe dla mieszkań tradycyjnych, gdyż zaprojektowanie fabrycznych pomieszczeń wymaga szczególnego podejścia. Ascetyczna forma, metal, nieotynkowane ściany i olbrzymie okna – to typowe atrybuty stylu industrialnego. Urządzając tego typu wnętrza, należy zwrócić uwagę, żeby wszystkie elementy współgrały z surowością i minimalistyką przemysłowego wnętrza.
 
Najwłaściwszym wyborem będą, nie tyle bogate zdobienia i misterne dodatki, co wysokiej jakości materiały wykończeniowe. W przypadku wysokich stropów, niezwykle ważną kwestią jest wybór odpowiednich sufitów, komponujących się z charakterem pomieszczeń. Firma Knauf oferuje swoim klientom szeroką gamę sufitów podwieszanych, które pozwolą ukryć niedoskonałości stropów i sprawdzą się doskonale jako podłoże do montowania opraw oświetleniowych.
 
Oswajamy poddasze

Ciekawie zaadaptowana łazienka na poddaszu.
fot. Knauf
 

 

Przy odrobinie wyobraźni przestrzeń pustego strychu może przeobrazić się w przytulną i dobrze oświetloną oknami połaciowymi pracownię, wyciszoną i wygodną sypialnię, a w przypadku dostatecznie dużej powierzchni otwartej może stać się wymarzonym miejscem na urządzenie samodzielnego lokum przeznaczonego do wynajęcia. System zabudowy poddasza Knauf z płyt gipsowych z całopowierzchniową okładziną z wełny mineralnej, gwarantuje izolację akustyczną, odpowiednią dla pomieszczeń mieszkalnych ochronę przeciwpożarową oraz utrzymanie stałej temperatury przy zmiennych, zewnętrznych warunkach pogodowych. Płyta Paneelplatte jest idealnym materiałem wykorzystywanym do kompleksowej zabudowy poddasza. Jej stosowanie ułatwiają spłaszczone fazowane krawędzie. Impregnowane płyty Paneelplatte mogą być stosowane jako okładziny w pomieszczeniach wilgotnych, dlatego idealnie sprawdzą się przy budowie łazienki na poddaszu. Łazienka ze skosami zyska ciekawą oprawę, dzięki zbudowaniu dekoracyjnych, podświetlonych półek. Do ich wykonania posłuży płyta gipsowo-kartonowa Knauf, wykończona glazurą.

Schodzimy do piwnicy
Dawniej piwnice domów służyły za kotłownię czy pomieszczenie gospodarcze. Teraz coraz częściej są adaptowane do celów mieszkalnych. Jednak przedsięwzięcie to może okazać się prawdziwym wyzwaniem, z uwagi na wilgoć i niską temperaturę. Systemy podłogowe z suchego jastrychu Brio firmy Knauf są produkowane przy zastosowaniu

Sucha zabudowa firmy Knauf pozwala na ciekawe wykończenie wnętrz.
fot. Knauf
 

 

Najnowocześniejszych technologii gipsowo-włóknowych i wykazują ogromną przewagę w stosunku do tradycyjnych płyt podłogowych. Atutem jastrychu Brio jest jego większa stabilność, dokładność wykonania i wyższa jakość. Może być stosowany w przypadku montażu ogrzewania podłogowego, niezbędnego przy adaptacji piwnic na cele mieszkalne. Jednak ogrzewanie podłogowe, nie wystarczy przy braku izolacji termicznej ścian. Zastosowanie okładzin ściennych z termopłyt MW firmy Knauf, ogranicza przenikanie zimna z zewnątrz i pozwala w utrzymaniu stałej temperatury pomieszczenia. Po wykonaniu tych prac, pozostaje nam tylko zastanowić się, w co chcielibyśmy „zaczarować” naszą piwnicę. Posiadanie domowej sauny, czy pokoju rekreacyjnego, to trend ostatnich czasów. 

 
 
 
Zdjęcia zamieszczone w informacji pochodzą z archiwum firmy Knauf.
W przypadku wykorzystania zdjęcia, uprzejmie prosimy o zamieszczanie źródła pochodzenia zdjęć i odpowiedni opis. Dziękujemy.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt