Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Pokój dziecięcej wyobraźni

Pokój dziecka jest miejscem wielofunkcyjnym. To jednocześnie sypialnia, plac zabaw i miejsce do nauki. Światło jest jednym z elementów, który pozwala wytworzyć tak ważny dla tego miejsca klimat. Podpowiadamy w jaki sposób zaaranżować światłem pokój naszej pociechy, by był nie tylko estetyczny i kolorowy, ale również pobudzał dziecięcą wyobraźnię.
 

 Dzieci spędzają w swoim pokoju większość czasu. Tutaj wypoczywają, bawią się, uczą, kształtując i rozwijając swoją osobowość. Urządzając pokój dziecięcy bierzemy pod uwagę kolorystykę ścian, mebli, dodatków, starając się, by było to miejsce jak najbardziej przytulne i kolorowe. Jednak planując urządzenie pokoju powinniśmy brać pod uwagę nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim oświetleniu, które będzie sprzyjało nie tylko zabawie czy nauce, ale będzie też tworzyło nastrój zapewniając odpoczynek po aktywnym i pełnym wrażeń dniu. Bogaty wybór źródeł światła oraz oświetleniowych gadżetów pozwoli wyczarować z dziecięcej krainy zupełnie wyjątkowe miejsce. Jak i czym oświetlić aby uzyskać najlepszy efekt?

Rozświetlić ciemność, czyli strach ma wielkie oczy

Strach ma wielkie oczy – to powiedzenie w przypadku dzieci sprawdza się najlepiej. A jeśli dodamy do tego jeszcze dziecięcą wyobraźnię…
Gdy zapytamy maluchy czego się boją to z pewnością dowiemy się, że duża część z nich obok potworów i złych czarownic boi się ciemności. Ciemne i nieprzyjazne wnętrze można zamienić w przytulne miejsce, gdzie maluch będzie czuł się bezpiecznie. Producent źródeł światła firma OSRAM w swoim asortymencie posiada produkty dedykowane najmłodszym LEDBUG to automatyczna i funkcjonalna lampka LED. Posiada funkcję wyłączenia światła po 30 sekundach, dlatego może być znakomitym źródłem światła, które w razie potrzeby oświetli maluchowi drogę. Idealnie nadaje się jako oświetleniowy drobiazg do szaf, skrzyń, szuflad i innych zakamarków w których dzieci trzymają swoje skarby. Inną propozycją jest lampka ułatwiająca orientację w ciemności LUNETTA LED COLORMIX. Posiada wbudowany czujnik sterujący jasnością światła w zależności od stopnia ciemności otoczenia. Dodatkowo istnieje możliwość płynnej zmiany koloru światła lub ustawienia wybranego koloru. Dzięki takiej funkcji lampka ta może być również używana jako gadżet do zabaw.

Pokój pełen barw, czyli królestwo sześciolatka

DULED RGB, które są połączeniem energooszczędnych świetlówek z kolorowymi akcentami lampami LED przeznaczone są do ogólnych celów oświetleniowych. Mogą emitować zarówno ciepłe, nastrojowe światło jak również świecić czerwonym, zielonym i niebieskim światłem, które zmienia się przełącznikiem. Takie elementy na pewno wzbogacą i uatrakcyjnią dziecięcy pokój, który stanie się ulubionym miejscem zabawy malucha. W wytworzeniu przytulnego wnętrza pomogą nam nowoczesne energooszczędne świetlówki. Naturalna ciepła barwa jaką świecą stworzy przyjemny i ciepły nastrój wnętrza. Bogaty wybór kształtów od klasycznych poprzez wyszukane, oryginalne formy sprawią że będą one ciekawym aranżacyjnym dodatkiem.

Uczniowski kącik, czyli miejsce pracy malucha

Gdy już zaaranżujemy światłem pokój dziecka zostanie nam jeszcze tylko jedno wyzwanie – zaplanowanie i przygotowanie miejsca do nauki. Biurko powinno być  ustawione w miejscu do którego dociera najwięcej światła, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie go przy oknie. Naturalne światło zapewni największy komfort pracy. Ze światła dziennego możemy korzystać przez większą część dnia, po zmroku zmuszeni jesteśmy korzystać ze światła sztucznego. Dla najlepszego samopoczucia i komfortu pracy naszego dziecka wybierając oświetlenie postawmy na to, które emituje światło najbardziej zbliżone do dziennego. Takim wymaganiom odpowiada HALOPIN ECO. Nowoczesne żarówki halogenowe wytwarzają brylantowe światło, porównywalne ze światłem dziennym, co ułatwia koncentracje i nie męczy wzroku. Ich niewątpliwą zaletą jest zastosowany filtr UV STOP, który eliminuje promieniowanie nadfioletowe, dzięki czemu światło nie powoduje blaknięcia oświetlanych przedmiotów. Żarówki HALOPIN ECO pozwalają zaoszczędzić dodatkowo do 30% energii
Dzieci na pewno docenią starania i wysiłek włożony w przygotowanie im idealnego pokoju, a najlepszą nagrodą będą zadowolenie i uśmiech naszej pociechy.

 

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt