Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Lampy świetlówkowe firmy TECHNOLUX - świetlne rozwiązania idealne do każdego mieszkania

Lampa lampie nierówna. I to nie tylko w kontekście różnych form, ale również zastosowań oraz możliwości doświetlenia pomieszczeń. Wśród bogatych ofert producentów odnajdziemy wszystkie ich rodzaje. Nie wszystkie jednak rzucają się w oczy od pierwszego wejrzenia. Są takie, które nie krzyczą kolorem i nie przytłaczają barokowym kształtem, lecz dumnie zwracają swoje oblicze ku wielbicielom subtelnych rozwiązań, odpowiadających ponadczasowej elegancji. Mowa tu o lampach świetlówkowych firmy Technolux – rozwiązaniach o wyrafinowanym, śródziemnomorskim uroku i niebanalnych zastosowaniach. 

Świetlówki są znane od lat 30 XX wieku. Dawniej stosowane były tylko i wyłącznie w fabrykach, biurach i miejscach użyteczności publicznej, ze względu na duże możliwości doświetlenia tych pomieszczeń oraz walory energooszczędne związane z wysoką sprawnością. Gest w kierunku zaproszenia świetlówek do domów i mieszkań wykonali mieszkańcy upalnych krajów europejskich basenu Morza Śródziemnego. Nic w tym dziwnego, nikt tak jak oni nie kocha słońca! Pomysł okazał się genialny – delikatne szklane konstrukcje, rzucające światło na dowolnie wybranej wysokości stały się nieodłącznym elementem wyposażenia domów Włochów, Hiszpanów, Greków czy Francuzów. Dziś goszczą także w naszych polskich progach. A  stało się to możliwe dzięki firmie TECHNOLUX - częstochowskiemu producentowi opraw oświetleniowych, który za punkt honoru postawił sobie przeniesienie świetlanych rozwiązań do naszych domów. I tak w tegorocznej kolekcji firmy odnajdujemy aż czternaście różnych propozycji z tej serii, zachwycających niebanalnym wzornictwem oraz rozwiązaniami pozwalającymi na oszczędności w domowym budżecie.

Egzotycznie, romantycznie i praktycznie
 
Entuzjastom rozwiązań ekologicznych TECHNOLUX dedykuje plafony Zebra 12 i Bambus 12, przenoszące nutkę tropików do europejskich wnętrz. Pod nazwą Hermes12 skrywa się majestatyczny klosz, nawiązujący motywem do starożytnego wzornictwa greckiego. Fantazje o wakacyjnych wojażach zabłysną na nowo w orientalnych motywach dalekowschodnich. Tradycja i spokój Chińskiej kultury ozdobi przestrzeń dzięki  modelowi Orient 12, który zachwyca delikatnością a japoński minimalizm znajdziemy w Tokyo 12, który łączy w sobie urok szkła ze szlachetnością drewna w kolorze wiśni, buku lub wenge.
Dla odrobinę sentymentalnych firma TECHNOLUX przygotowała wzory pełne subtelnego czaru kwiatów. Ciepłe światło lamp doskonale komponuje się z delikatnymi liniami na szkle, tworząc przytulną, pełną nastroju atmosferę. Modele Rose12 oraz Contrastampoemanują dziewczęcością i doskonale pasują do pokoju romantyczki. Wzór Cracks 12 o designie w stylu unisex, zaskakuje kruchością wzoru pękającej pustynnej ziemi. Perłą w kolekcji jest jednak z pewnością Aqua12 – lampa zdobiona… drobinkami wody. Jest to możliwe dzięki imitującemu wodne krople żelowi, który po utwardzeniu w wysokiej temperaturze przybiera postać wodnych dekoracji.
Dla tych, którym marzy się praktyczne oświetlenie pozbawione motywów i wzorów TECHNOLUX przygotował modele Lux Mat12 i Classic12, które wpasują się w gusta nawet najbardziej wymagających wielbicieli klasyki.  Z kolei miłośników znalezisk archeologicznych urzeknie lampa Amonit 12, na której kloszu odnajdziemy motywy skamieniałości.
 
 
Lampy świetlówkowe TECHNOLUX nastroją wnętrze
 
Niezwykłym atutem oferowanych przez TECHNOLUX lamp wykorzystujących świetlówki są właściwości światła, które generują. Światło rozproszone, bo to o nim mowa, ma magiczne właściwości. Zmniejsza kontrasty, wygładza nierówności powierzchni, tuszuje braki niektórych elementów wyposażenia, a z innych potrafi wydobyć prawdziwy urok i piękno.
Wrażenia estetyczne dodatkowo potęguje możliwość niskiego zamontowania opraw, na dowolnie wybranej wysokości – nie tylko w górnej części ścian oraz na suficie, jak to bywa w przypadku tradycyjnych lamp. Standardowa wielkość klosza skrywającego świetlówki to 64 cm długości i 24 cm szerokości. Powierzchnia świetlna modelu Tokyo 12 to aż 73,5 cm x 29 cm blasku, tworzącego wokół siebie nastrojową mgiełkę. Otoczenie wygląda czarownie, nabiera tajemniczości, a aura intymności subtelnie przekracza podwoje wnętrza. Tylko urok blasku świetlówek gwarantuje taką impresję.  
 
Dla estetów i praktyków
 
Lampy świetlówkowe firmy TECHNOLUX znakomicie łączą estetykę z funkcjonalnością. Szeroki wybór kloszy jest idealną odpowiedzią na potrzeby tych wszystkich, którzy wybierają ekologiczny styl życia i cenią sobie rozwiązania energooszczędne, przyjazne dla domowego budżetu. Świetlówki T8 18W wykorzystywane w lampach TECHNOLUX są pięciokrotnie wydajniejsze (świetlówka o mocy 18 wat odpowiada zwykłej żarówce o mocy ok. 100 wat) niż zwykłe żarówki i mają od nich ośmiokrotnie dłuższy czas życia. Wykazują również mniejszą zależność strumienia świetlnego od napięcia zasilającego. Jest to koncepcja tania i komfortowa, a co najważniejsze, zawsze dostosuje się do trybu życia domowników. Warto wspomnieć, że możliwy jest zakup świetlówek o różnym kolorze światła, która wyrażona jest tzw. temperaturą barwową, opisaną w stopniach Kelwina, od 2700K (barwa światła ciepło biała) aż do 6400K (tzw. day light) . Ilość możliwych kolorów światła zależy od producenta świetlówek, jednak do zastosowań dekoracyjnych - domowych producent opraw zaleca stosowanie barw ciepłych tj. 2700K lub 4200K. Świetlówki T8 18W są dostępne praktycznie we wszystkich sklepach z art. elektrycznymi/oświetleniowymi oraz w supermarketach dom i ogród, a ich ceny detaliczne kształtują się na poziomie poniżej 5 zł /szt.
 
Nowa kolekcja lamp wykorzystująca świetlówki T8 będzie stanowiła niebanalny akcent świetlny, budujący styl i intymność naszego wnętrza. Lampy świetlówkowe firmy TECHNOLUX to świetlne rozwiązania idealne do każdego mieszkania.
 
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Rose12, wymiary 64 cmx24cm, sugerowana cena detaliczna 115 zł
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Amonit12, wymiary 64 cmx24cm, sugerowana cena detaliczna 115 zł
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Cracks12, wymiary 64 cmx24cm, sugerowana cena detaliczna 115 zł
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Contrastampo12, wymiary 64 cmx24cm, sugerowana cena detaliczna 130 zł
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Hermes12, wymiary 64 cmx24cm, sugerowana cena detaliczna 119 zł
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Orient12, wymiary 64 cmx24cm, sugerowana cena detaliczna 124 zł
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Zebra12, wymiary 64 cmx24cm, sugerowana cena detaliczna 115 zł
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Bambus12, wymiary 64 cmx24cm, sugerowana cena detaliczna 132 zł
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Classic12, wymiary 64 cmx24cm, sugerowana cena detaliczna 115 zł
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Aqua12, wymiary 64 cmx24cm, sugerowana cena detaliczna 181 zł
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Lux Mat12, wymiary 64 cmx24cm sugerowana cena detaliczna 115 zł
Lampa świetlówkowa, producent Technolux, model Tokyo12, kolory: wenge, wiśnia, buk,  wymiary  73,5cmx29 cm, sugerowana cena detaliczna 210 zł
 
Podane ceny opraw nie zawierają źródeł światła.
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Firma Technolux Sp.j. jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 10 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.
 
TECHNOLUX Sp.j.
ul. Koksowa 2B
42-200 Częstochowa
Tel +48 343449110
technolux@technolux.pl
www.technolux.pl

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt