Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Wariacje na temat łazienki

Nowoczesne grzejniki stają się coraz częściej elementem aranżacji wnętrza. To one sprawiają, że zwykła łazienka staje się salonem kąpielowym, w którym domownicy z przyjemnością spędzają czas.
Grzejniki firmy Rettig Heating, producenta grzejników i ogrzewania podłogowego marki Purmo, swoim bogactwem kształtów, kolorystyką oraz możliwościami dostosowania mocy do powierzchni o różnej wielkości i wykończeniu sprawiają, że każda łazienka nabiera indywidualnego i wyjątkowego charakteru. Sardinia, Mauritius i Santorini to tylko niektóre rozwiązania grzewcze Purmo, na które warto zwrócić uwagę.

Delikatne odświeżenie
Gdy chcemy nieznacznie odmienić naszą łazienkę, bez ponoszenia duzych nakładów finansowcy, warto wymienić stary żeberkowy kaloryfer na nowy grzejnik o ciekawej formie i kształcie. Model Sardinia dzięki niebanalnej budowie w postaci eliptycznie wygiętych rurek, wniesie do wnętrza łazienki lekkość i elegancję. Jest też bardzo praktyczny. Kompozycja bocznych rurek sprawia, że z łatwością można na nim wysuszyć kilka ręczników jednocześnie. „Grzejnik Sardinia jest bardzo interesującym produktem przede wszystkim ze względu na swój specyficzny kształt znacznie różniący się od pozostałych typowo łazienkowych grzejników. Dodatkowo także poprzez zastosowanie jednego z 48 kolorów RAL można uatrakcyjnić wnętrze i nadać mu dowolną kolorystykę.” – mówi Małgorzata Kerntopf-Zalewska, kierująca dziełem grzejników łazienkowych w firmie Rettig Heating.

Przestrzeń wykorzystana
Duża powierzchnia przeznaczona na pokój łazienkowy daje nam większe możliwości ciekawej aranżacji przestrzeni. Pustkę i surowość wnętrza łazienki wypełni grzejnik Mauritius o lekkiej drabinkowej konstrukcji, który doskonale sprawdza się także jako ścianka działowa np. między otwartą kuchnią
i jadalnią. W łazience taka ścianka szczególnie dobrze wkomponuje się w przestrzeń pomiędzy wanną, a umywalką. Można na niej powiesić ręcznik nie tylko do wysuszenia, ale również do ogrzania, co pozwoli nam otulić się ciepłym ręcznikiem tuż po zażytej kąpieli. Mauritius tworzy także pewien rodzaj ozdobnego parawanu, który dzięki kolorystyce może rozświetlić łazienkę oraz dodać jej akcentu. Ponadto warto zaznaczyć, że grzejnik ten jest szczególnie dostosowany do montażu właśnie w dużych łazienkach ze względu na swoją znaczną moc cieplną w stosunku do wielkości. Efekt ten uzyskano dzięki zastosowaniu podwójnych rzędów kolektorów poziomych.

Prosta elegancja
W pomieszczeniu, w którym zastosowano wielokolorowe i wzorzyste płytki nie potrzeba dodatkowego elementu dekoracyjnego. Do bogato urządzonych wnętrz pasuje prosty i delikatny
grzejnik Santorini z dwoma pionowymi kolektorami połączonymi poziomymi rurkami. Odmianą tego urządzenia jest model Santorini C, który charakteryzuje się lekko wygiętymi w łuk kolektorami poziomymi, co dodaje mu nowoczesności i oryginalności. Grzejnik typu Santorini dostępny jest w aż dwunastu rozmiarach, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w małej łazience, jak i przestronnym salonie kąpielowym.

Ciepło płynie od stóp
Komfort cieplny w łazience ma szczególne znaczenie. Po kąpieli czy prysznicu marzymy o tym, by jak najszybciej się ogrzać. Nikt chyba nie lubi stąpać po chłodnej posadce. Dlatego warto obok grzejnika zastosować dodatkowo ogrzewanie podłogowe Purmo. Zapewnia ono wyjątkowo korzystny dla organizmu rozkład temperatury – temperatura jest niższa przy podłodze i wyższa na poziomie głowy.

Profesjonalny montaż i gwarancja jakości
Montując ogrzewanie w łazience trzeba jednak pamiętać jak ważny jest montaż urządzeń najwyższej jakości oraz wybór profesjonalnego instalatora. Wybierając fachową ekipę możemy być pewni, że grzejnik zostanie solidnie i prawidłowo zamontowany, a tym samym będzie nam służył przez lata. Decydując się na ogrzewanie marki Purmo warto więc skorzystać z usług Polecanych Instalatorów, których adresy znaleźć można na stronie www.purmo.pl. Trwałość zastosowanych rozwiązań grzewczych zależy także od komponentów najwyżej jakości, takich jak produkty firmy Rettig Heating, które objęte są 10-letnią gwarancją.

Rettig Heating Sp. z o.o.

Biuro Handlowe
ul. Rotmistrza Pileckiego 91
02-781 Warszawa
tel. (022) 643 25 20
fax: (022) 643 99 95
http://www.purmo.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt