Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Stelaż na wannę

Każda wanna, niezależnie od tego czy ustawimy ją przy ścianie, w rogu czy też na środku łazienki, prezentuje się najbardziej okazale, jeśli właściwie ją zabudujemy. Jak zrobić to najprościej? 
 

Największe możliwości oferują w tym zakresie nowoczesne konstrukcje wannowe i wsporniki, dostępne w ramach systemów do zabudowy łazienki na sucho. Ich podstawową zaletą jest prostota montażu i uniwersalność. Dzięki kilku elementom montażowym, możemy obudować większość wanien dostępnych na rynku – także tych z hydromasażem lub o nietypowych kształtach.
- Wsporniki pozwalają na montaż wanny na podobnej zasadzie jak sedesu czy umywalki na stelażach podtynkowych – mówi Andrzej Majewski z firmy TECE, producenta systemu TECEprofil – Wannę umieszcza się w specjalnie przygotowanej ramie, dopasowanej do jej kształtu. Jej budowa jest niezwykle prosta i wymaga połączenia tylko kilku elementów.
Co ważne, dzięki regulowanym nóżkom unikniemy także problemów związanych z nierównością podłoża. Nie będziemy też musieli wykonywać znacznie bardziej uciążliwych i czasochłonnych prac murarskich.

To jednak nie koniec wszystkich zalet. Tak przygotowany szkielet nośny możemy połączyć np. z dodatkową ścianką (również wykonaną w zabudowie lekkiej), oddzielającą część kąpielową łazienki. W ten sposób, bez problemu wygospodarujemy kolejne miejsce do przechowywania przyborów kąpielowych.
- Dodatkowym atutem takiego systemu jest niezwykle łatwy dostęp do przyłączy wody i ścieków, pozwalający na swobodne podłączenie odpływu wody i baterii wannowej – dodaje Andrzej Majewski.
W końcowej fazie, przygotowaną wcześniej konstrukcję należy pokryć 18 milimetrowymi płytami gipsowo-kartonowymi, a następnie obudować ją płytkami. Wcześniej nie powinniśmy jednak zapomnieć o zastosowaniu specjalnych izolatorów oraz taśmy tłumiącej, zapewniających właściwą akustykę w łazience.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt