Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Łazienka w lekkim stylu

Korzystanie ze stelaży podtynkowych w trakcie remontu łazienki staje się coraz bardziej popularne. Dużo większe możliwości aranżacyjne dają jednak kompleksowe systemy do zabudowy lekkiej. Warto mieć to na uwadze, zanim rozpoczniemy pierwsze prace.

Dostępne na rynku stelaże, pozwalają na zabudowę pojedynczych elementów wyposażenia łazienki - umywalki, sedesu, pisuaru czy bidetu. Jeśli zdecydujemy się na rozwiązania systemowe, to niewielkim nakładem sił będziemy mogli zrealizować zabudowę całych ścian, szybów instalacyjnych czy np. wanny. To także najłatwiejszy sposób na wykonanie dodatkowych ścianek o dowolnej wysokości i kształcie (np. litery L lub T), oddzielających strefę kąpielową od sanitarnej.

- Wszystko to jest możliwe dzięki kilku, niezwykle prostym w montażu, elementom. Są to stelaże, profile stalowe, oraz złączki, które spajają całą konstrukcję i gwarantują, że będzie stabilna i wytrzymała – mówi Andrzej Durda z firmy TECE, producenta systemu TECEprofil.
 
Aranżacja bez ograniczeń
 
Oprócz dużych możliwość aranżacyjnych, systemy samonośne mają także inną, nie mniej ważną, zaletę. W szkielecie, który powstaje po połączeniu wszystkich elementów, ukryjemy całą instalację wodną, kanalizacyjną, a także przewody elektryczne doprowadzające prąd np. do podświetlanego lustra. O wystających rurach możemy więc zapomnieć.
Co ważne, dodatkowe ścianki z podwieszonymi urządzeniami sanitarnymi, pozwolą nam wyeksponować to wyposażenie, na którym nam zależy najbardziej, a dyskretnie schować np. sedes. Dzięki specjalnym podkładkom akustycznym możemy być też pewni, że po wypełnieniu szkieletu płytami gipsowo-kartonowymi i ułożeniu płytek ceramicznych, w łazience będzie znacznie ciszej. To i tak nie wszystko…
- Systemy do zabudowy lekkiej umożliwiają również ukrycie w ścianach szafek lub wykonanie w nich wnęk służących do przechowywania przyborów sanitarnych codziennego użytku– dodaje Andrzej Durda - Znakomicie sprawdzają się w przypadku zabudowy skosów dachowych, czy rozczłonkowanych ścian.
Poza tym jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne. Stelaże przeznaczone do mocowania sedesu wytrzymują obciążenie nawet do 400 kilogramów. Kłopotów unikniemy nawet w sytuacji, kiedy dojdzie do niespodziewanej awarii spłuczki umieszczonej pod płytkami. Modele przystosowane do zabudowy lekkiej posiadają odpowiednio duży zawór rewizyjny umieszczony pod przyciskiem spłukującym, który pozwala na wykonanie naprawy, bez kucia w ścianie.
 
Kilka zalet systemów do zabudowy lekkiej:
 
- prosty montaż sedesu, bidetu, umywalki, pisuaru
- budowa dodatkowych ścianek działowych o dowolnej wysokości
- odpowiedni komfort akustyczny w łazience
- dodatkowe możliwości aranżacyjne
 - rozwiązanie problemu wystających ze ścian rur
 - wysoki poziom bezpieczeństwa

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt