Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Superszczelność pod kolor

Łazienka i kuchnia są pomieszczeniami, w których bardzo dużo uwagi poświęcamy utrzymaniu czystości. Jest to jednak obszar szczególnie narażony na wilgoć. Czy istnieje sposób na uszczelnienie newralgicznych miejsc, bez utraty ich walorów estetycznych?
„Skąd ta woda?”
Remont w łazience czy kuchni robimy rzadko – raz na kilka lub kilkanaście lat. Glazura jest materiałem bardzo trwałym, jednakże pod tym względem nie dorównuje jej fuga cementowa stosowana do wypełniania przerw między kafelkami. Ciągły kontakt z wodą powoduje, że fugi kruszą się i przestają spełniać swoje zadania. Szczególnie newralgicznymi pod tym względem miejscami są łączenia na granicy glazury, obrzeża wanien, umywalek, okolice mocowań baterii – spływająca po ścianach woda wnika w nie, tworząc nieestetyczne zacieki i plamy wilgoci. W tych miejscach należy stosować elastyczne uszczelnienia, które będą w stanie przenieść niewielkie ruchy wanny lub umywalki oraz nie dopuścić do przenikania wody. Położenie w tych miejscach zwykłej fugi jest praktycznie bezcelowe – nie dość, że wiąże się z bałaganem, to jeszcze możemy być pewni, że za niedługi czas problem się powtórzy. Materiałem, który rozwiązuje go raz na zawsze jest silikonowy uszczelniacz Tytan Rainbow – tworzy w miejscach łączeń całkowicie wodoszczelną, estetyczną i trwałą warstwę. Jego zaletą jest elastyczność i niekurczliwość – nie musimy obawiać się, że wykruszy się na przykład pod wpływem ciężaru osiadającej na stelażu wypełnionej wanną wody. Silikon ten doskonale przylega do glazury, ceramiki i tworzyw sztucznych dając się formować do pożądanego kształtu. Często tworzywa sztuczne, metale oraz materiały zawierające wapno – takie jak fuga cementowo-wapienna czy tynk mineralny - mogą reagować z kwasem zawartym w silikonie. W efekcie uszczelnienie może odspoić się od podłoża lub zmienić swą barwę. Aby uniknąć tych nieprzyjemności warto sięgnąć po Tytan Rainbow. Cechuje się on neutralnym sposobem utwardzania, dzięki czemu nie będzie reagował z materiałami stosowanymi np. do fugowania.

„Pleśń na ścianie? – nie u nas!”
Łazienka jest najczęściej pomieszczeniem zamkniętym, pozbawionym okna, a tym samym – prawidłowej i ciągłej cyrkulacji powietrza. Niewystarczająca wentylacja rodzi kolejny, bardzo drażniący pod względem higienicznym i estetycznym problem – plamy pleśni i zagrzybienia. Powstają one przede wszystkim w miejscach najbardziej narażonych na długotrwałe oddziaływanie wilgoci. Zjawisko to szczególnie częste jest w miejscach trudno dostępnych, do których przecieka woda, ale pojawia się także w miejscach widocznych – w okolicach mocowań baterii, przy umywalce, wannie, wlotach rur kanalizacyjnych i wodociągowych, w kątach pomieszczenia, gdzie często gromadzi się woda. W tych miejscach warto zastosować specjalistyczny uszczelniacz silikonowy Tytan Rainbow zawierający środki pleśnio- i grzybobójcze które zdecydowanie utrudniają rozwój tych organizmów.

„A będzie ładnie?”
Pomimo tego, że uszczelnienia przeciwwilgociowe są bardzo ważne, często dużo ważniejsze są dla nas walory estetyczne łazienki i kuchni. W tych pomieszczeniach ogromną rolę odgrywa kolor. Bogactwo wzorów i kolorów płytek ceramicznych i armatury pozwala nam zastosować w tych pomieszczeniach wszelkie możliwe rozwiązania kolorystyczne. Niestety, typowe silikony, pomimo dobrych własności hydroizolacyjnych, często nie współgrają kolorystycznie z płytkami. Szara lub biała spoina nie wygląda ładnie w zestawieniu z barwnymi kaflami i kolorową masą fugującą. Dlatego warto w dbałości o estetykę zaopatrzyć się w Tytan Silikon Rainbow dopasowany do koloru naszych kafelków lub fug. Produkt Seleny to pierwszy uszczelniacz na naszym rynku o neutralnym systemie sieciowania i tak szerokiej gamie kolorystycznej – wśród sześćdziesięciu bazowych odcieni z pewnością znajdziemy ten, który stworzy uszczelnienie harmonizujące z kolorem naszej glazury. Pozwoli nam dokonać wykończeń i drobnych napraw w sposób estetyczny i nie rzucający się w oczy.

„Na jak długo?”
Firma Selena daje nam aż 10-letnią gwarancję na Silikon Tytan Rainbow. Oznacza to, że prawidłowo zastosowany silikon w okresie 10 lat od daty położenia zachowa swoje własności elastyczne. Ponadto przez 10 lat Silikon Tytan Rainbow nie będzie pękać, łamać się, ani kruszyć. W tym okresie produkt nie będzie również zwiększał ani zmniejszał swojej objętości, a także – co ważne ze względów estetycznych – Tytan Rainbow przez 10 lat zachowa swój początkowy kolor. Dzięki temu mamy gwarancję kolejnej dekady szczelnych połączeń, w kolorze kafli i fug, bez grzybów i pleśni.

Dobry na każde zmartwienie
Silikon Tytan Rainbow to uniwersalny środek, który nie tylko pozwala skutecznie i trwale chronić kuchnię i łazienkę przed wilgocią i pleśnią, ale także znajduje zastosowanie do innych uszczelnień zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Silikon Tytan Rainbow jest stosowany do spoinowania płytek ceramicznych, uszczelniania połączeń, dylatacji i szczelin w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, obrzeży wanien i umywalek, kabin prysznicowych, basenów, zlewozmywaków kuchennych oraz innych urządzeń sanitarnych. Oprócz tego Silikon Tytan Rainbow jest wykorzystywany do spoinowania blatów kuchennych i wypełniania szczelin przy dekoracjach, kurtynach i pustakach szklanych. Osoby, którym zależy na estetyce uszczelnianych powierzchni, przy drobnych pracach domowych wybiorą Silikon Tytan Rainbow, by otrzymać spoinę w wymaganym kolorze, a specjaliści sięgną po Tytan Rainbow, by uszczelnić instalację wodną czy kanalizacyjną.
Silikon Tytan Rainbow Odznacza się bardzo dobrą przyczepnością do powierzchni porowatych i gładkich, a ze względu na swój neutralny odczyn nie powoduje korozji betonu i metalu. Wykonane przy jego użyciu spojenia cechują się wyjątkową wytrzymałością i trwałością, są odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, skoki temperatury czy opady. Szerokie zastosowanie silikonu Rainbow to w dużej mierze efekt jego neutralnego sposobu utwardzania – także dzięki niemu silikon nie wydziela uciążliwego zapachu, co jest szczególnie ważne przy pracach wykonywany w małych pomieszczeniach.

O czym należy pamiętać, kupując silikon?
Porada eksperta firmy Selena, Roberta Rodzika - Menedżera ds. Szkoleń:

Uszczelniacze silikonowe stanowią bardzo powszechną grupę materiałów stosowanych w trakcie budów i remontów, a ze względu na łatwość aplikacji mogą być używane praktycznie przez każdego. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup silikonu (tak w skrócie będziemy te uszczelniacze nazywać) warto zwrócić uwagę na kilka zagadnień związanych z tym produktem.
Pamiętajmy, że silikon jest produktem chemicznym i rządzą nim prawa chemii i fizyki, a nie nasze wyobrażenia. Stąd też decydując się na zakup silikonu dobrze zastanówmy się, z jakimi materiałami będzie miał on kontakt i czy przypadkiem nie nastąpi reakcja chemiczna z podłożem, w wyniku której uszczelniacz odklei się od podłoża lub zmieni swoją barwę.
1. Warto wiedzieć o tym, że wiele tworzyw sztucznych, metali oraz materiałów zawierających wapno (fuga cementowo wapienna, tynk mineralny,) może reagować z kwasem zawartym w silikonie i w efekcie uszczelnienie nie będzie spełniało swej roli (odspoi się od podłoża), albo zmieni swą barwę. Warto zatem poszukać silikonów neutralnych (np. Tytan Silikon Neutralny Sanitarny, Tytan Silikon Neutralny, Tytan Silikon do wanien akrylowych i PVC, Tytan Rainbow), które nie reagują z podłożem.
2. Nie bez znaczenia jest również miejsce gdzie silikon będzie umieszczony. Pomieszczenia ciepłe i wilgotne sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów, należy zatem stosować tam silikony zawierające środki pleśnio i grzybobójcze (np. Tytan Silikon Sanitarny, Tytan Silikon Sanitarny Neutralny, Tytan Silikon do wanien akrylowych i PVC, Tytan Rainbow)
3. Silikony nie przyjmują farb, więc nie możemy ich pomalować, stąd bardzo istotne jest dobranie uszczelniacza w odpowiednim kolorze (pamiętając jednak o jego właściwościach pleśniobójczych oraz możliwości reakcji z podłożem) – np. Tytan Rainbow, posiadający paletę 60 bazowych niezmiennych kolorów.
4. Ponieważ większość silikonów pakowana jest w specjalne tuby zwane kartuszami warto zaopatrzyć się w odpowiedni wyciskacz oraz inne narzędzia i materiały do nakładania tych uszczelniaczy, jak:
• taśma malarska, która posłuży nam do dokładnego wyznaczania miejsca nakładania silikonu;
• zestaw odpowiednio ukształtowanych kostek do rozprowadzania, formowania i wygładzania uszczelniacza;
• łagodny i rozcieńczony detergent, dzięki któremu po zamoczeniu w nim kostek do rozprowadzania silikonu i odpowiedniego uformowania powierzchni uszczelnienia będzie ona gładka, a sam silikon nie będzie przyklejał się do narzędzi.

Silikon Tytan Rainbow, cena: ok. 27 zł /310 ml
Producent: Selena SA, ul. Grabiszyńska 241 B, Wrocław, www.selena.pl, infolinia 0 800 350 500

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt