Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Na co zwrócić uwagę w umowie gwarancyjnej?

Każdy kupiony przez nas produkt podlega gwarancji. W przypadku baterii kuchennych i łazienkowych objęte są nią wszystkie elementy ich budowy. Wiodący producent baterii, Grupa Armatura, doradza, na jakie warunki umowy gwarancyjnej należy zwrócić szczególną uwagę.

Kupując armaturę, otrzymujemy gwarancję na wszystkie elementy niezbędne do jej prawidłowego funkcjonowania. W przypadku, gdy bateria jest wadliwa i fakt ten zostanie ujawniony podczas trwania gwarancji nasza reklamacja na pewno zostanie uwzględniona. Co zrobić w sytuacji, gdy zauważyliśmy uszkodzenie?

Postępowanie reklamacyjne
Jeśli zakupiona przez nas armatura nie działa prawidłowo, powinniśmy zgłosić się do detalicznego punktu sprzedaży lub zadzwonić na bezpłatny numer infolinii podany przez producenta. Pamiętajmy aby zrobić to przed upływem dwóch miesięcy od daty stwierdzenia wady. Warunkiem skorzystania z gwarancji jest przedłożenie prawidłowo wypełnionej karty gwarancyjnej i dowodu zakupu.

- Musimy pamiętać, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń powstałych z winy użytkownika. Jeśli przed zamontowaniem bateria jest przechowywana w pomieszczeniach o dużej wilgotności i w otoczeniu związków działających korodująco, reklamacja nie zostanie uznana. Tak samo będzie w sytuacji, gdy zostanie ona źle zamontowana lub użytkowana w nieprawidłowy sposób. Umowa nie obejmuje także uszkodzeń wynikających z samodzielnych napraw i przeróbek – mówi Aneta Dziedzina z Grupy Armatura. – Zanim zamontujemy baterię, musimy pamiętać o dokładnym przepłukaniu instalacji wodnej. Gwarancja nie obejmuje bowiem uszkodzeń spowodowanych zanieczyszczeniami przewodów.

Warto dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi armatury, by wiedzieć jakimi środkami możemy ją czyścić. Nasza reklamacja zostanie bowiem uwzględniona wtedy, gdy do pielęgnacji używaliśmy odpowiednich preparatów. Przed zakupem powinniśmy także dokładnie obejrzeć produkt, żeby sprawdzić, czy powierzchnia baterii nie ma uszkodzeń mechanicznych. Jeśli takie spostrzeżemy, musimy je niezwłocznie zgłosić w punkcie sprzedaży. W przypadku uszkodzeń zauważonych po zakupie serwis gwarancyjny może mieć wątpliwości, czy wada powstała z winy producenta czy użytkownika. Nasza reklamacja w tej sytuacji nie zostanie uwzględniona. Stanie się tak jednak w przypadku, gdy bateria posiada wady ukryte i fakt ten zostanie ujawniony podczas trwania gwarancji.

Najwyższa jakość gwarantowana

Niewielu producentów może zapewnić swoich klientów, że ich wyrób będzie bezawaryjnie funkcjonował przez 100 lat. Taką gwarancję daje Grupa Armatura na elementy odlewane swoich baterii. szczegółowych informacji na ten temat należy szukać w karcie gwarancyjnej dołączonej do produktu. Reklamacje można zgłaszać w punkcie sprzedaży lub pod bezpłatnym numerem telefonu: 0 800 433 334. Grupa Armatura zapewnia, że w przypadku jej produktów naprawa lub wymiana następuje do 48 godzin od daty zgłoszenia nieprawidłowości. W sytuacji niewywiązania się z terminu naprawy firma wymieni baterię na nową (tego samego lub najbardziej zbliżonego modelu). Jeśli chcemy zlecić usunięcie awarii, najlepiej zgłosić się do autoryzowanych serwisantów.

Zanim zaczniemy korzystać z baterii, powinniśmy zapoznać się z jej instrukcją obsługi, by prawidłowo ją używać i pielęgnować. Warto także dokładnie przeczytać umowę gwarancyjną, by wiedzieć, co zrobić w przypadku, gdy zauważymy jej uszkodzenie. Świadomi swoich praw, unikniemy nieprzyjemnych sytuacji przy reklamowaniu wadliwego produktu.

www.kfa.pl

Grupa Armatura jest wiodącym polskim producentem baterii, zaworów i grzejników aluminiowych. Główną ofertę firmy stanowi szeroka gama baterii łazienkowych i kuchennych oraz natrysków, Uzupełnieniem oferty są zawory, oraz grzejniki aluminiowe wraz
z elementami montażowymi.
Wysoka klasa produktów i świadczonych usług jest nadrzędną wartością charakteryzującą firmę.
W celu zapewnienia komfortu klientom, Grupa Armatura posiada rozbudowaną sieć dystrybucyjną, obejmującą hurtownie instalacyjno-sanitarne, hipermarkety budowlane oraz sklepy patronackie.
Klienci mają zagwarantowany serwis gwarancyjny – 48 godzin, do dyspozycji Klientów jest bezpłatna infolinia. Działania zgodne z normą PN-ISO 9001 oraz nowoczesne rozwiązania w postaci serwisów gwarancyjnych i pogwarancyjnych dają poczucie satysfakcji nawet najbardziej wymagającym klientom.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2018

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt