Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Pomieszczenie gospodarcze w dobrym stylu

Funkcjonalne i estetyczne urządzenie pomieszczeń gospodarczych, nie jest wcale przedsięwzięciem pracochłonnym. Nie musimy dokonywać generalnej przebudowy, wystarczy tylko odpowiednie przygotowanie spiżarni, strychu lub zabudowanie niewykorzystanej do tej pory wnęki. Dzięki temu uzyskamy uporządkowaną przestrzeń gospodarczą, a inne części domu staną się bardziej przestronne.

Miejsce na kuchenne sekrety

Zazwyczaj udając się do sklepu, wiele produktów kupujemy „na zapas”. Aby nasze półki w kuchni nie uginały się pod ciężarem słoików oraz puszek, warto zaaranżować domową spiżarnię. W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad jej lokalizacją. Najlepiej, aby znajdowała się w północnej części domu, co pozwoli na utrzymanie optymalnej temperatury w granicach 10-15 stopni Celsjusza. Ściany, w miejscu gdzie ma powstać nasze pomieszczenie gospodarcze, powinny być wyłożone materiałem izolującym termicznie, na przykład płytkami. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na wentylację. Możemy zbudować osobny kanał wentylacyjny, zastosować wentylator elektryczny lub wstawić okno z nawiewnikami. Nasza spiżarnia wcale nie musi być duża. Wystarczy kilka metrów kwadratowych najlepiej w pobliżu kuchni. Poza zwykłymi półkami, może być wyposażona w specjalistyczne, wysuwane kosze cargo. To rozwiązanie pozwoli więcej zmieścić, ale jest dużo droższe. Możemy wykorzystać również dostępne w firmie Komandor zabudowy w systemie kolumnowym lub rurowym. Dzięki możliwości dowolnego aranżowania półek łatwiej będzie nam pomieścić rzadko używane naczynia i sprzęty kuchenne.
Jeśli nie mamy możliwości wydzielenia osobnego pomieszczenia, możemy zaaranżować spiżarnię w samej kuchni. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie do tego celu przestronnej szafy z drzwiami przesuwnymi firmy Komandor. Z łatwością zmieszczą się w niej zarówno produkty spożywcze, jak i wiaderko czy mop. Rozsuwane drzwi ograniczą wykorzystywaną powierzchnię oraz ułatwią właścicielowi wkładanie i wyjmowanie potrzebnych rzeczy. Wnętrze szafy należy zagospodarować z głową, tak by można było znaleźć tam miejsce nie tylko na produkty spożywcze, ale również na rzadko używane garnki, toster czy sokowirówkę. To, z czego korzystamy najczęściej powinno znaleźć się na środkowych półkach. Dodatkowo możemy dopasować fronty odpowiednie do kuchni oraz całego wnętrza.
Strych – skarbnica pamiątek z przeszłości
Często zaniedbaną i niedocenianą przestrzenią gospodarczą w naszym domu jest strych lub poddasze. Są to miejsca, które zwykle służą nam do składowania bibelotów, starych zabawek, rzadko używanych rzeczy i książek. Aby uporządkować nagromadzone przez lata pamiątki z przeszłości, warto wstawić tutaj funkcjonalną i pojemną szafę , np. z drzwiami przesuwnymi firmy Komandor, którą dopasujemy do każdego, nawet najbardziej wymagającego wnętrza. Dzięki możliwości dowolnego aranżowania wysokości półek i drążków w nowej szafie, bez problemu pomieścimy w niej przedmioty rożnej wielkości. Po uporządkowaniu strychu warto zastanowić się, do czego wykorzystamy uzyskaną przestrzeń. Możemy na przykład urządzić tutaj tymczasową suszarnię. Tym sposobem pozbędziemy się sznurków z  bielizną z naszej łazienki.
Uporządkowaną i zadbaną przestrzeń można zaadaptować na dodatkowy pokój na przykład dla naszych dorastających dzieci. Wtedy także przyda się funkcjonalna i przestronna szafa. Warto pomyśleć o tym wcześniej.
Wnęka – alternatywa dla pomieszczenia gospodarczego
Kiedy w naszym mieszkaniu nie ma dużo miejsca na aranżowanie osobnego pomieszczenia gospodarczego, możemy wykorzystać i zabudować istniejące już wnęki. Przy dobrej organizacji zmieścimy tam wszystkie potrzebne rzeczy. Dzięki przestronnej zabudowie firmy Komandor każda wnęka będzie wyglądała estetycznie, a rzadko używane przedmioty utrzymamy w należytym porządku i ochronimy je przed kurzem.
Gdy w naszym domu brakuje przestrzeni na osobne pomieszczenie gospodarcze, wszystkie jego funkcje pełni często jedno wybrane miejsce. Specjalny schowek na narzędzia i sprzęt do sprzątania możemy urządzić pod schodami albo wykorzystać wnękę w korytarzu lub holu. Głębokie wnęki warto zabudować szafami z drzwiami przesuwnymi, w płytkich możemy wykorzystać otwarte zabudowy w systemie kolumnowym. Półki tego systemu, zawsze można przesunąć oraz dopasować według potrzeb – radzi Monika Szczęsny Dyrektor Reklamy i Projektant Wnętrz firmy Komandor.
Ogromną zaletą zabudowy firmy Komandor jest to, że można je dostosować do każdego, nawet najbardziej wymagającego wnętrza. Dzięki temu wnęka, spiżarnia czy strych w naszym domu zyskają nową jakość i funkcjonalność.
Komandor S.A. powstała w 1992 roku. Od 15 lat jest liderem branży systemów zabudowy wnętrz. W swojej ofercie posiada szeroką gamę nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych umożliwiających klientom aranżację przestrzeni mieszkalnej według własnych potrzeb. Produkty marki Komandor to wysoka jakość i styl - udokumentowana wymaganymi przez standardy europejskie atestami i certyfikatami - i doceniona w 53 krajach na świecie. Więcej: www.komandor.pl
WAŻNE INFORMACJE:
W przypadku publikacji zdjęć, prosimy o opatrzenie ich informacją: Fot.Komandor
Wyceny poszczególnych zestawów widocznych na zdjęciach prześlemy na Państwa indywidualne życzenie.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt