Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Wybór kanapy krok po kroku

Wymagania stawiane kanapom są zwykle bardzo duże. Jest to mebel, na którym odpoczywamy, sypiamy, oglądamy telewizję. Często spożywamy na niej posiłki, pijemy kawę i herbatę, spędzamy czas ze znajomymi. Kanapa to serce salonu i należy dokładnie przemyśleć jej wybór.

Pod uwagę powinniśmy wziąć dwie wytyczne: długość własnych nóg oraz jej przeznaczenie. Kanapa – siedzisko nie powinna być zbyt głęboka. W przeciwnym razie trzeba wzbogacić ją o dodatkowe poduszki. W niewielkich pomieszczeniach, których cenny jest każdy metr, znacznie ma także wysokość zagłówków.

Optymalna szerokość zestawu zależy od miejsca, w którym on stanie. Jeżeli przewidzieliśmy dla niego miejsce na środku salonu, może być bardziej rozbudowany. Warto obstawiać kanapy lampami i małymi stolikami, abyśmy niepotrzebnie z niej nie wstawali, lecz mieli wszystko w zasięgu ręki.
Praktycznym siedziskiem są również kanapy narożne oraz kanapy z podnóżkami. Pufa – po usztywnieniu odpowiednią tacą – może bowiem zamienić się w podręczny stolik. Staram się tymczasem odwieść swoich klientów od kupowania kanap wyprodukowanych wyłącznie z pianki obciągniętej tapicerką – podkreśla Marta Hubka konsultant ds. aranżacji wnętrz Parku Handlowego Bielany. – Są one niewygodne i nietrwałe. Sama pianka nigdy nie ułoży się odpowiednio w stosunku do ciała.
Kanapa często stanowi centralny punkt wnętrz, zastępując tym samym dotychczasową funkcję stołu w salonie, czy jadalni. Wpływa również na charakter pomieszczenia i najczęściej zostaje z nami na długo. Dlatego warto wybierać neutralne formy o stonowanych obiciach.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt