Wielkanocne origami

Niedługo znów zaczniemy się zastanawiać, czym w tym roku zaskoczyć rodzinę podczas wielkanocnego śniadania. Co oprócz rzeżuchy, cukrowego baranka i pisanek może uświetnić nasz świąteczny stół? Rossmann proponuje wybór serwetek Alouette o delikatnej, wielkanocnej kolorystyce, z których możemy stworzyć prawdziwe dzieło sztuki dekoracyjnej.

Drogerie Rossmann w swojej ofercie posiadają serwetki Alouette, których kolorystyka nawiązuje do tradycyjnie wielkanocnych barw: gładkie, bladożółte i z delikatnym motywem kwiatowym. Jednak zamiast składać je w nudny trójkąt, stwórzmy z nich przykuwający oko element ozdobny stołu, który będzie świadczył o naszych staraniach i kunszcie dekoracyjnym. Nie trzeba być biegłym w japońskiej sztuce orgiami, aby z papierowej serwetki stworzyć prawdziwe cudo. Proponujemy prosty, a jednocześnie niezwykle oryginalny wzór, który na długo pozostanie w pamięci naszych gości. 

  1. Papierową serwetkę składamy wzdłuż na pół. Rogi z jednej strony zaginamy do środka, a z drugiej na zewnątrz.
  2. Składamy serwetkę na pół, tak aby jedne zagięte rogi znalazły się w środku, a drugie na zewnątrz.
  3. Brzegi zaginamy, nakładając jeden na drugi i tworząc w ten sposób dekoracyjne ząbki. I gotowe!
Wystarczy parę ruchów, aby nasz świąteczny stół wyglądał niecodziennie i wyjątkowo. Przykuwająca uwagę finezyjnie złożona serwetka wzbogaci świąteczną dekorację i z pewnością zainspiruje niejednego gościa do podjęcia rozmowy, a być może własnych prób stworzenia arcydzieła. 
 
Serwetki Alouette, 40 sztuk,33x33cm, trójwarstwowe (z kwiatami) Cena: 5,99 zł
Serwetki Alouette, 30 sztuk,33x33cm, trójwarstwowe (żółte)            Cena: 3,99 zł

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2020

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt