Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Garaż z ogrodem

Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 38 line
Na Mokotowie, przy ul. Postępu, w pobliżu biurowca Adgar Business Centre powstał niekonwencjonalny, siedmiokondygnacyjny garaż wolnostojący. Oryginalnym pomysłem jest zaprojektowanie ogrodu na dachu budynku. Do dyspozycji najemców będzie 237 miejsc parkingowych.
Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 57 line
Każdy chce zbudować garaż najprościej i jak najtaniej, więc w większości przypadków powstają nieciekawe bryły. My chcieliśmy zaproponować coś ciekawego. Niekonwencjonalne rozwiązanie, które pasowałoby do kompleksu Adgar Plaza.”– mówi Piotr Lasek, architekt odpowiedzialny za projekt garażu oraz Adgar Plaza.

Elementem, wyróżniającym ten projekt spośród podobnych realizacji jest ogród powstający na dachu garażu. Stanowi on architektoniczne odwzorowanie wewnętrznego dziedzińca kompleksu Adgar Plaza. Drzewa strzyżone w kubiczne formy i zieleń pnąca przeplatać się będą z kolorowymi rabatami. Cały ogród będzie podświetlony wieczorem i widoczny z okien pobliskich biurowców.

Aby urozmaicić formę architektoniczną, w projekcie wykorzystano zestawienie trzech faktur: gładkiej, ryflowanej i szklanej. Ściany zewnętrzne garażu zbudowane zostały w większości z dwóch rodzajów betonów architektonicznych, wykonanych w technologii, matryc Reckli.. Po raz pierwszy w Europie zastosowano je na taką skalę. Elementem przełamującym minimalistyczną formę jest fasada ze szkła podświetlana od wewnątrz liniowym światłem.

„Nasze biurowce budujemy z myślą o dłuższej perspektywie, dlatego szczególną uwagę przykładamy do projektu. Nowopowstały garaż jest częścią budowanego przez nas kompleksu Adgar Plaza, a więc zależało nam, aby zachować architektoniczną spójność, a jednocześnie stworzyć dla naszych najemców przyjazne i estetyczne otoczenie pracy.” – mówi Hanna Piskorek, Dyrektor Zarządzający firmą Adgar w Polsce.

Garaż nie tylko wyróżnia się ciekawą formą architektoniczną. Jest to jeden z pierwszych budynków garażowych w Polsce, gdzie wszystkie kamery i urządzenia bazują na protokole IP. Budynek jest objęty monitoringiem CCTV. Wszystkie przejścia są kontrolowane. Najemcy biurowców korzystający z garażu posiadają karty zbliżeniowe dla ich gości utworzono punkt dyspozycyjny z biletami.

Nowopowstały garaż jest także niezwykle ergonomiczny, a uzyskane parametry są ponad przeciętne. Garaż jest też całkowicie przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych.

Adgar Postępu

ul. Postępu 15
02-676 Warszawa
tel. (022) 323 81 00
fax: (022) 323 81 03

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt