Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Legalizacja samowoli budowlanej do końca roku

Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 38 line
Tylko do końca roku można za darmo zalegalizować samowolę budowlaną. Polacy nie znają jednak przepisów i tylko niewielu z nich korzysta ze zwolnienia z opłat - alarmuje "Gazeta Prawna".
Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 57 line
Jak pisze Gazeta Prawna z dobrodziejstwa uregulowań prawnych mogą korzystać właściciele budynków wzniesionych między 1-szym stycznia 1995 roku a 11-tym lipca 1998 roku. Dodatkowo, ziemia na której stoją budowle, musi być objęta planami zagospodarowania przestrzennego.

Dziennik zwraca uwagę, że oszczędności z darmowej legalizacji mogą być znaczne. Gazeta wyjaśnia, że legalizacja domu jednorodzinnego kosztuje obecnie 50 tysięcy złotych, a garażu - dwadzieścia pięć tysięcy.

Z przeprowadzonej przez GP sondy wynika jednak, że zainteresowanie darmową legalizacją samowoli budowlanej nie jest tak duże jak prognozowano podczas uchwalania przepisów.

"Gazeta Prawna" tłumaczy, że - obok niewiedzy - główną przyczyną zwlekania ze składaniem wniosków do urzędów powiatowych jest strach przed możliwymi kosztami. Pomimo iż legalizacja jest bezpłatna, to i tak inspektor budowlany może wymierzyć karę administracyjną za użytkowanie obiektu bez wymaganego przepisami zawiadomienia o zakończeniu budowy lub uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Dziennik wyjaśnia, że taka opłata może wynieść nawet 10 tysięcy złotych.


Gazeta Prawna

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt