Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Z miłości do powietrza; centrale Erato

Wentylacja zamkniętych pomieszczeń to wymóg stawiany szczególnie obiektom, w których dochodzi do zanieczyszczenia powietrza. Firma Dospel Professional, starając się sprostać rosnącym wymaganiom swoich klientów, wyprodukowała ciche i wygodne w użytkowaniu centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne stojące.

Do uzdatniania powietrza w obiektach, w których mogą występować zanieczyszczenia typu chemicznego (spaliny, opary farb) lub biologicznego (rodniki grzybów, pyłki) nie wystarczają tylko wentylatory. Aby było ono zdrowe i bezpieczne dla ludzi, należy je w zależności od potrzeb przefiltrować, schłodzić lub ogrzać, nawilżyć bądź osuszyć. Do przeprowadzania tak różnorodnych procesów nadają się centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne, będące typoszeregiem urządzeń realizujących dowolny proces obróbki powietrza. Model Erato Dospel Professional do montażu wewnętrznego został przeznaczony do pracy w miejscach takich jak maszynownie, garaże lub piwnice.

Trwała konstrukcja
Wieloletnie doświadczenie zespołu konstruktorów firmy Dospel zaowocowało produktem trwałym i przystosowanym do pracy w różnorodnych warunkach. Stabilność szkieletu centrali Erato z linii Professional gwarantuje połączenie profili aluminiowych za pomocą narożników z poliamidu, dodatkowo usztywnianych stalową lub aluminiową ramą montażową. Do pracy w niskich temperaturach użyto profili z wkładkami termicznymi, które zapobiegają skraplaniu wody. Dźwiękoszczelne i termoizolacyjne ściany obudowy posiadają konstrukcję typu „sandwicz”. Płyty warstwowe, obite obustronnie blachą ocynkowaną, są wypełniane na życzenie klienta pianką poliuretanową lub wełną mineralną. Jakość materiałów stosowanych do produkcji urządzeń jest gwarantowana przez takie marki jak Siemens, Rockwool czy Ziehl-Abeg. Opcjonalne rozwiązania stosowane w centralach Dospel to także różne formy odzysku ciepła, dzięki zastosowaniu wymiennika ciepła. Przeznaczenie do pracy wewnątrz budynków stawia wymóg optymalnej głośności pracy urządzeń wewnątrz centrali. W większości przypadków hałas emitowany przez wentylator zanika w otoczeniu, choć czasem może przewyższać normy. Na taką okoliczność projektanci firmy Dospel dodatkowo przewidzieli wariant montażu tłumika. Oferowane centrale klimatyzacyjne produkowane są w wykonaniu prawym oraz lewym, w zależności od kierunku przepływu powietrza w stosunku do strony serwisowej. Dla bardziej wymagających wprowadzono zautomatyzowane układy sterowania.

Sprytne rozwiązania
Opcjonalnie można usprawnić działanie centrali Erato poprzez montaż układów automatyki. Podstawową ich funkcją jest sterowanie temperaturą powietrza nawiewanego, lub znajdującego się w pomieszczeniu, czy też regulacja jego wilgotności. Ochrona centrali przed uszkodzeniem w trakcie niekorzystnych warunków pracy jest możliwa dzięki montażowi zespołu czujników. Na życzenie klienta istnieje możliwość dodania funkcji sterowania nawilżaczem lub modułem gazowym. Diagnoza ewentualnych problemów w trakcie eksploatacji centrali stała się łatwiejsza dzięki lampkom kontrolnym, sygnalizującym stan centrali, np. zabrudzenie filtrów. Układy automatyki zostały wzbogacone o zegar, umożliwiający automatyczne włączanie i wyłączanie. To oszczędność energii elektrycznej, jeżeli urządzenie nie musi pracować w weekendy.

 


Firma Dospel, istniejąca na rynku od 1974 roku, jest największym polskim producentem wentylatorów domowych, przemysłowych, central wentylacyjnych systemów, kratek, instalacji wentylacyjnych oraz klimatyzatorów. Wszystkie produkty spółki posiadają certyfikat ISO 9001:2000 potwierdzający wysoką jakość produktów. Dospel ma szeroko rozwiniętą sieć dystrybucji. Produkty z logo Dospel są eksportowane do ponad 50 krajów świata.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2018

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt