Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Wentylacja z siłą Tornada

Firma DOSPEL, z myślą o wentylacji pomieszczeń o dużej kubaturze, zaprojektowała solidne i wydajne wentylatory dachowe - Tornado z linii Professional. Wentylatory zostały wyprodukowane zgodnie z zachowaniem surowych wymogów dotyczących budowy oraz bezpieczeństwa eksploatacji tego typu urządzeń. Dlatego też doskonale sprawdzają się w miejscach w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się atmosfer wybuchowych. 

Tornado II do ogólnych zastosowań przemysłowych

Skala wydajności wentylatora dachowego Tornado II wynosi od 1000 aż do 30000 m3/h. Pozwala to na odpowiednie dobranie produktu do wielkości wentylowanej powierzchni. Tornado II znajduje zastosowanie w magazynach, halach oraz pawilonach handlowych.
Obudowa wentylatora wykonana została z kompozytu poliestrowo - szklanego. Całość dodatkowo wzmocniono warstwą żelkotu, który tworzy trwałą i wyjątkowo odporną powłokę. Chroni ona produkt przed wilgocią oraz szkodliwym działaniem promieni UV, sprawia, iż jest on doskonale zabezpieczony przed szkodliwym działaniem czynników mechanicznych oraz chemicznych. Dobra jakość materiałów użytych do produkcji obudowy oznacza brak potrzeby malowania, zaś trwała i intensywna pigmentacja nie ulega odbarwieniu w toku eksploatacji. Dzięki temu Tornado firmy Dospel spełnia swe funkcje przez długie lata.
Standardowo obudowa wentylatora ma kolor granatowy (RAL 5011). Istnieje jednak możliwość wykonania produktu w dowolnym kolorze dostępnym w palecie RAL.
Wentylator Tornado II jest dostępny z akcesoriami takimi jak tłumik okrągły, przepustnica ręczna oraz podstawa dachowa laminatowa.

Tornado Ex dla przemysłu chemicznego

Wentylator dachowy przeciwwybuchowy Tornado Ex został wykonany z tych samych wysokiej jakości materiałów, co jego standardowy odpowiednik z serii Tornado. Firma DOSPEL, wychodząc naprzeciw wymaganiom produkcji o wysokim zagrożeniu wybuchem, stworzyła wentylator powleczony laminatem przesyconym samogasnącą żywicą poliestrową. Dzięki temu Tornado Ex można z powodzeniem stosować w pomieszczeniach w których istnieje ryzyko pojawienia się atmosfer wybuchowych spowodowanych przez gazy, pary czy mgły. Należą do nich magazyny chemiczne, pralnie czy malarnie.
Obudowa Tornado Ex posiada trwały pigment, tak jak w przypadku wentylatora Tornado II, jest gwarantowana przez wysoką jakość tworzywa. Dostępne akcesoria do montażu produktu to tłumik okrągły oraz podstawa dachowa laminatowa.

 

 

Dane techniczne
Tornado II 250 Tornado Ex 250
Wydatek powietrza m3/h 3150 3150
Maks. temperatura pracy °C 60 60
Napięcie zasilania V/Hz 230/400 (Δ/Y) 400/50
Moc kW 0.37 0.37
Waga kg 33 33


Producent: Dospel Sp. z o. o., ul. Główna 186, 42-280 Częstochowa
www.dospelprofessional.com

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2018

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt