Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

CZAS NA REMONT - CZAS NA ZMIANY

Wakacje to często czas, kiedy decydujemy się na zmiany w domu czy mieszkaniu. Z pewnością nie raz spędziliśmy letni urlop na malowaniu ścian, klejeniu tapety czy innych pracach remontowych

Wnętrza naszego lokum remontujemy zwykle po to, by stały się ładniejsze i bardziej przytulne. Przy okazji zmian warto jednak pomyśleć nie tylko o ostatecznym efekcie wizualnym, ale również o wprowadzeniu takich udogodnień, które skutecznie poprawią jakość i komfort codziennego życia oraz przyczynią się do znacznych oszczędności. Przykładem może być m.in. poprawa funkcjonalności instalacji grzewczej i/lub klimatyzacyjnej za pomocą inteligentnych urządzeń sterujących.

Ciepło sterowane cały rok
 
- Sterowniki i regulatory temperatury to urządzenia pozwalające na pełną kontrolę temperatury w pomieszczeniach i stałe jej utrzymanie według potrzeb użytkownika. Mogą sterować każdym urządzeniem grzewczym lub klimatyzacyjnym mówi Maciej Leonhard z firmy LARS, producenta inteligentnych rozwiązań dla domu i mieszkania. Dlatego są pomocne zarówno chłodną jesienią czy zimą, jak i ciepłą wiosną oraz upalnym latem. - Dzięki instalacji urządzenia regulacyjnego AURATON, użytkownik ma możliwość ustanowienia automatycznej zmiany czterech poziomów temperatury w tygodniu oraz dwóch w dni weekend’owe – tłumaczy Maciej Leonhard. Dodatkowe dwa poziomy temperatury to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy soboty i niedziele lubią spędzać poza domem. Regulatory AURATON są przy tym produktami bardzo precyzyjnymi - dokładność ustawienia temperatury waha się między +/- 0,25°C a 0,5 °C. Posiadają wielofunkcyjne i czytelne wyświetlacze czasu, dnia i temperatury oraz po kilka programów, swobodnie definiowanych przez użytkownika. Charakteryzują się także nowoczesnym wzornictwem, dzięki temu idealnie pasują do każdego typu wnętrz, bez względu na to czy urządzenie zostanie zainstalowane w łazience, kotłowni, kuchni czy salonie.
 
(fot. Lars)
 
Same zalety
 
Regulatory temperatury AURATON nie są urządzeniami kosztownymi. Dlatego warto o nich pomyśleć, wykonując sezonowe prace remontowe we własnym M lub domu. Stanowią ponadto doskonałą inwestycję na lata, szczególnie wtedy, gdy ważne jest ogrzewanie wnętrz przy zmniejszonych kosztach. Ich praca pozwala na zaoszczędzenie nawet 30% zużywanej energii. Można więc liczyć na znacznie obniżone rachunki. A koszt samego urządzenia zwraca się już po kilku miesiącach eksploatacji. Urządzenia AURATON są przy tym bardzo proste w montażu, nie jest zatem konieczne wykonywanie dodatkowych prac remontowych takich, jak kucie ścian i prowadzenie skomplikowanego okablowania.
 
Kiedy więc zdecydujemy się poświęcić nasz letni urlop na poprawę wyglądu i jakości naszego domu czy mieszkania, zadbajmy nie tylko o dobór odpowiednich kolorów farb i tapet. Właściwie dobrane, energooszczędne urządzenia mogą znacznie wpłynąć na poprawę komfortu naszego życia, także pod względem finansowym.
 

Czy wiesz, że…?
Przykłady urządzeń regulujących temperaturę firmy LARS:
AURATON 2020 TX Plus
Bezprzewodowy regulator temperatury do wszelkich urządzeń grzewczych w domu. Posiada wysuwaną, obrotową antenę teleskopową ułatwiającą dobranie optymalnej pozycji. Umożliwia ustawienie 4 poziomów temperatury oraz dodatkowo nastawę temperatury przeciwzamrożeniowej. Może działać w dwóch cyklach: od poniedziałku do piątku (cztery zmiany temperatury w dowolnie wybranym czasie) oraz sobota (dwie zmiany temperatury) – niedziela (dwie zmiany temperatury). Zakres pomiaru temperatury w zakresie od 0 – 40 st. C z podziałką 0,5 st. C. AURATON 2020 TX Plus wyposażony jest w wielofunkcyjny wyświetlacz czasu, dnia, temperatury i realizowanego programu.   
Czujnik okienny AURATON 80 B TX Window
Czujnik otwierania okna, komunikujący się bezprzewodowo i bezpośrednio z regulatorem temperatury. Przeznaczony do współpracy z regulatorem AURATON 80 B TX RX. Jeśli otworzymy okno kontrolowane przez przystawkę AURATON, urządzenie automatycznie obniży temperaturę na czas wietrzenia, natomiast po zamknięciu, wróci do pierwotnej. Dzięki temu zmniejsza straty energii.
Auraton 1111 Multi
Jeden z najnowszych modeli sterujących AURATON – to suma funkcji, zalet i przeznaczenia dotychczasowych sterowników do pomp AURATON (1100 C, 1100 E, 1100 K, 1100 W, 1100 Z). Jako nowoczesne urządzenie zaprojektowane na procesorach, może pokierować zarówno pompami obiegowymi centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, jak również termo kominkiem w układzie C.O. oraz tradycyjnymi nawiewowymi kotłami C.O. na miał i węgiel. Co więcej, gdy przyjdzie czas na zmianę urządzenia grzewczego, nie trzeba ponosić już dodatkowych kosztów związanych ze zmianą sterownika.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt