Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

OBRAZY ŚWIETLNE

Producenci oświetlenia prześcigają się w pomysłach na inne, odbiegające od tradycyjnego, wykorzystanie światła. Nowością na rynku są obrazy ceramiczno – gipsowe, które stanowią wyjątkowy rodzaj lamp dekoracyjnych.

Po remoncie i wszelkich pracach budowlanych, wydaje nam się, że urządzenie wnętrza to pestka. Szybko jednak okazuje się, że musimy intensywnie zastanawiać się nad każdym wyborem: kolorami mebli, rodzajem oświetlenia i mniejszymi elementami wystroju. Zależy nam na wykreowaniu interesującej przestrzeni, która sprosta wszystkim potrzebom i będzie atrakcyjna wizualnie. Wbrew pozorom, nie jest to takie łatwe. Często okazuje się, że, mimo atrakcyjnej aranżacji, mieszkanie nie ma przyjaznej atmosfery i nie czujemy się w nim dobrze. W czym rzecz?

 
Dodatki duszą wnętrza
 
O charakterze pomieszczenia decydują dodatki, to one bowiem nadają klimatu i podkreślają styl. Ich urodę chcemy podkreślić odpowiednim światłem, aby stworzyć pozytywny nastrój. Oświetlenie jest równie ważne: kreuje wnętrze i wydobywa jego atrakcyjne punkty. Wpływa też na nastrój osób, które w nim przebywają. Źle dopasowane, zepsuje efekt końcowy nawet najlepiej zapowiadającego się mieszkania. Bez detali wnętrze wydaje się zimne i nijakie. Urządzając je, zadbajmy więc o, z pozoru nie istotne, elementy. Gdy wyszukane meble i bibeloty nie wystarczają, sięgnijmy po coś nowego. Szybko, łatwo i przede wszystkim nieszablonowo, możemy dopełnić wnętrze obrazami ceramiczno – gipsowymi. Podświetlone puzzle, liście lub inne, dowolnie ułożone kompozycje, stanowią oryginalną ozdobę ściany w mieszkaniu, biurze czy też lokalu. - Proste w montażu oprawy ceramiczne i gipsowe z kolekcji Ceramic Design nadają się do malowania na dowolny kolor farbami emulsyjnymi lub lakierami – mówi Rafał Ruciński z firmy Lars. - Doskonale spełniają funkcję dekoracyjną i oświetleniową, tworząc niezapomniany nastrój. Podkreślają architekturę pomieszczeń oraz zapewniają w pełni ergonomiczne oświetlenie – dodaje Ruciński.
 
Ceramiczne aranżacje
 
Ciekawy efekt tworzy zestawienie czterech podświetlonych kwadratów lub kilku „puzzli”. Możemy czerpać z bogactwa wzorów i aranżować je w dowolny sposób. Na jasnej ścianie, dobrze wyglądają obrazy pomalowane na ciemny kolor, dobrany do wystroju wnętrza, na przykład do mebli lub dodatków. Najlepiej sprawdzają się kontrastujące rozwiązania: do jasnej ściany – ciemna, ceramiczno – gipsowa lampa, do ciemniej ściany – jasna. Dzięki temu światło emitowane zza obrazów będzie ładnie wyeksponowane. Trzeba wcześniej dokładnie przemyśleć, który fragment pomieszczenia chcemy wyróżnić. Przy tak wyraźnej ozdobie należy bowiem zachować umiar i ograniczyć się do podkreślenia jednej, dwóch ścian. Proste, kwadratowe formy lamp ceramicznych doskonale będą prezentować się zwłaszcza w nowoczesnych i oszczędnie urządzonych wnętrzach. Dodają elegancji i charakteru również w biurze, gdzie mogą stanowić jedyną dekorację.
 
Restauracja urządzona światłem
 
Na większe wariacje pozwólmy sobie przy wyposażeniu lokalu czy restauracji. Tu szczególnie cenne jest rozproszone, ciepłe światło, stwarzające przyjemny klimat. Na pewno zaskoczymy gości, gdy zaaranżujemy wzór z poszczególnych obrazów ceramiczno – gipsowych i powielimy go na każdej ścianie. Delikatne światło, emitowane zza ozdobnych lamp, podkreśli wyjątkowy styl wnętrza.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt