Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Certyfikowany System Okablowania Strukturalnego Telegärtner

AJM Electronics, przedstawiciel niemieckiej firmy Telegärtner Karl Gärtner GmbH na rynku polskim, zaprezentował objęty 25-letnią gwarancją System Okablowania Strukturalnego Telegärtner.
W ramach Systemu oferowany jest szeroki asortyment komponentów do okablowania miedzianego i światłowodowego. Certyfikowany System Telegärtner można zbudować na elementach kategorii 5e oraz 6 (ISO/IEC 11801 z 2002 r.). Tworzą go: gniazda abonenckie, kabel skrętka czteroparowa w wersji drut, panele krosujące oraz - w zależności od wymaganego przez użytkownika sposobu udzielenia certyfikatu (permanent link lub chanel link) - kable krosujące. Możliwe jest również objęcie certyfikacją i gwarancją torów światłowodowych zarówno międzybudynkowych, jak i wewnątrzbudynkowych (okablowanie pionowe).

Komponenty Systemu Telegärtner:
- Gniazda: występują w formie gniazd zespolonych natynkowych, podtynkowych i keystone’ów w wersjach nieekranowanej i ekranowanej kategorii 5e i 6. Gniazda zespolone posiadają obrotową cześć tylną, która umożliwia wprowadzenie kabla z czterech stron.
- Kabel skrętka: jest produkowany w wersjach określanych nazewnictwem zgodnym z normami ISO/IEC 11801 jako kabel U/UTP – nieekranowany, F/UTP – ekranowany folią aluminiową, S/FTP – podwójnie ekranowany (zewnętrzny ekran z siatki miedzianej cynowanej i dodatkowo oddzielnie ekranowanie każdej pary kabla folia aluminiową, PIMF). Kable są wykonywane w izolacjach PVC, LS0H i FRNC kategorii 5e, 6. W ofercie Telegärtnera znajdują się także rozwiązania dostosowane do przyszłej kategorii 7 - kabel S/FTP PIMF wykonywany w trzech wersjach możliwości transmisyjnych: 600, 900 i 1200 MHz.
- Panele krosujące z gniazdami RJ45: występują w wersjach 19” i 10” o wysokości 1U oraz w wersji wolnostojącej (portable), w wykonaniach ekranowanych i nieekranowanych kategorii 5e i 6. Panele 19” są dostępne w wersjach wyposażonych w 16 lub 24 porty RJ45 oraz w wersji nie posiadającej portów, do wypełnienia keystone’ami. Panele 10”, występujące pod handlową nazwą sPATCH, są wykonywane tylko w kategorii 6+, w wersji wyposażonej w 12 portów RJ45. Panele wolnostojące, tzw. portale, mogą mieć 6 lub 12 portów RJ45 i można je zarówno postawić jak i przykręcić do ściany (świetnie sprawdzają się w przypadku niewielkich sieci domowych i biurowych). Panele Telegärtnera o wymiarach 19” i 10” posiadają metalowe tacki, pozwalające na łatwe i bezpieczne umocowanie kabla za pomocą plastikowej opaski.
- Kable krosujące: są wykonywane na bazie kabla Telegärtnera w wersji o potocznej nazwie „linka” i posiadają zalewane plastikiem wtyki RJ45 (opcjonalnie ekranowane lub nieekranowane kategorii 5e i 6).
- Kable światłowodowe: tory światłowodowe na bazie kabli jednomodowych i wielomodowych

TICNET – nowy system światłowodu zakończonego Telegärtner
TICNET to opracowany przez Telegärtner system wykonania pod indywidualne zamówienie dowolnych odcinków połączeniowych w oparciu o zewnętrzny, wewnętrzny lub uniwersalny kabel światłowodowy. Tworzy go kabel światłowodowy, na którego obu końcach znajdują się zamocowane w sposób trwały specjalne rozdzielacze (splittery), umożliwiające zarówno zamocowanie złączy światłowodowych i mechaniczne osłonięcie włókien światłowodu, jak i przeniesienie na izolację zewnętrzną i wewnętrzną elementu wzmacniającego (włókno aramidowe, kevlarowe lub plastikowy element wytrzymałościowy) obciążenia wynikające z przeciągania kabla. System pozwala na wykonania kabla zakończonego na kablach o różnej średnicy włókna: 62,5/125 µm, 50/125 µm, 9/125 µm. Bardzo krótki czas realizacji zamówionego odcinka sprawia, że TICNET powoli wypiera z rynku tradycyjne metody instalacji kabli światłowodowych, spawania i montowania paneli światłowodowych.

Zalety systemu Telegärtner
1. 25 letnia gwarancja systemowa
Instalacja okablowania strukturalnego objęta certyfikatem z gwarancją systemową zapewnia niezmienne parametry transmisyjne oraz niezmienne działanie aplikacji przez 25 lat.
2. Gwarancja niezmiennie wysokiej jakości
Niezmienną, najwyższą jakość produktów Telegärtner gwarantują zarówno objęcie całej firmy certyfikacją w systemie DIN ISO 9001:2000 oraz DIN ISO 14001:2004, jak również ponad 30 lat doświadczenia w produkcji podzespołów dla branż telekomunikacyjnej i teleinformatycznej.
3. Szeroki wybór komponentów
Wszystkie podzespoły systemu Telegärtner są produkowane w standardach, umożliwiających zastosowanie ich w rozwiązaniach różnych producentów.
4. Elastyczność i łatwość zestawiania komponentów
5. Nowatorskie rozwiązani spełniające wymagania przyszłych specyfikowanych kategorii okablowania.
6. System światłowodów zakończonych TICNET

Telegärtner jest międzynarodowym koncernem specjalizującym się w produkcji komponentów oraz gotowych produktów dla branż telekomunikacyjnej i teleinformatycznej. Oferuje w pełni przetestowane i spełniające wciąż rosnące wymagania klientów podzespoły systemu okablowania strukturalnego - miedzianego i światłowodowego, w oparciu o które można zbudować objęty 25-letnią gwarancją system. Co ważne: wszystkie podzespoły systemu Telegärtner są produkowane w standardach, umożliwiających zastosowanie ich w rozwiązaniach różnych producentów. Niezmiennie wysoką jakość produktów Telegärtner gwarantują posiadane przez firmę certyfikaty DIN ISO 9001:2000 oraz DIN ISO 14001:2004.

Siedziba Telegärtner Karl Gärtner GmbH znajduje się w Steinenbronn w Niemczach. W USA, Japonii, Chinach oraz w Japonii zostały zlokalizowane prężnie działające oddziały. Przedstawicielstwa Telegärtner można znaleźć w blisko 50 krajach na całym świecie.
W Polsce marka jest obecna od 1995 r. i od samego początku jej wyłącznym dystrybutorem jest AJM Electronics. Firma dba o pogłębianie wiedzy swoich partnerów z zakresu produktów Telegärtner, organizując różnego rodzaju szkolenia, w tym szkolenia autoryzacyjne uprawniające do udzielania 25-letniej gwarancji na zainstalowany system okablowania strukturalnego Telegärtner.

Rozwiązania Telegärtner są coraz częściej wybierane przez rodzimych klientów, którzy doceniają ich niezmiennie wysoką jakość i szeroką ofertę komponentów. Tylko w 2007 r. zostało wykonanych kilkanaście znaczących instalacji opartych na rozwiązaniach tej marki (m.in. dla CBA w Warszawie, Prokuratur Rejonowych, Ministerstwa Sprawiedliwości, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Urzędu Gminy Rewal, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Tychach).

AJM Electronics Sp. z o.o.

ul. Dalanowska 29
03-566 Warszawa
tel. (022) 512 40 80
fax: (022) 512 40 60
http://www.ajm.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt