Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Parkiet dla dewelopera

Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 38 line
Powodzenie emisji jest nieomal 100-procentowe: w pierwszej dekadzie maja na warszawskiej giełdzie zadebiutuje kolejna budowlana spółka - Erbud.
Nr: #8192 Info: Function eregi() is deprecated in /home/budujcom/public_html/modules/news/news.module.inc.php at 57 line
Zapisy na akcje rozpoczną się 25 kwietnia i potrwają do 27 kwietnia. W sumie zaoferuje 3,4 mln papierów, w tym 2,5 mln nowej emisji. Dla inwestorów instytucjonalnych przewidziane jest 1,8 mln nowych walorów i 0,9 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowych udziałowców.

Cała oferta publiczna szacowana jest na 150 mln zł, a dzięki emisji akcji spółka chciałaby pozyskać 110 mln zł. Po odliczeniu kosztów szacowanych na 5 mln zł byłoby to 105 mln zł. Z tej sumy do 30 mln zł Erbud przeznaczy na dofinansowanie kapitału zakładowego, a pozostałe środki (75 mln zł) pozwolą na akwizycje spółek z sektorów budownictwa drogowego, inżynieryjnego oraz z branży deweloperskiej. Dzięki temu spółka chce zdywersyfikować działalność. Erbud negocjuje już z kilkoma firmami. Przejęcia będą realizowane w tym i 2008 roku.

Obecnie grupa Erbud, w której skład wchodzi dziewięć spółek, świadczy usługi budowlane w segmentach mieszkaniowym, przemysłowym oraz użyteczności publicznej w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. -To nasze podstawowe rynki, na których mamy jeszcze ogromne możliwości rozwoju -mówi Dariusz Grzeszczak, członek zarządu Erbudu.

Spółka rozwinęła działalność dzięki pozyskaniu w 2003 r. inwestora branżowego, niemieckiego Wolff & Muller, który posiada blisko 50 proc. udziałów Erbudu. Dzięki dokapitalizowaniu spółka mogła zacząć realizować projekty już nie jako podwykonawca, ale generalny wykonawca. Od tego czasu jej przychody dynamicznie rosną. W 2006 r. podpisała 45 kontraktów na kwotę 630 mln zł, które zrealizuje w tym roku. Jej przychody w 2006 r. sięgnęły 395 mln zł, a zysk netto - 21 mln zł.

Rzeczpospolita

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt