Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Luksus nad Wartą

Luksusem definiuje się obiekty materialne bądź usługi, dostępne dla wąskich grup społecznych o wyższym przychodzie. Mianem tym można określić choćby kolację w drogiej restauracji przy dobrym winie, czy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu SPA. Jednym słowem wszystko to, co wprowadza do egzystencji ogólne zadowolenie.

Z sondażu przeprowadzonego przez "Rzeczpospolitą" wynika, że najbardziej luksusowym dobrem jest dla Polaków własny jacht. Obok dzieł sztuki i dobrych samochodów znalazł się również, co ciekawe, czas wolny. Specjaliści donoszą, że dobrze zarabiający ludzie najbardziej marzą o chwili dla siebie. Wiele osób uznaje możliwość częstych i egzotycznych podróży za oznakę prawdziwego dobrobytu. Dla prawie połowy trudno dostępna jest także gwarancja leczenia. Kiedyś ze słowem luksus kojarzyły się głównie dobra materialne, dziś to co najtrudniej dostępne często przybiera niematerialną postać.

Ekskluzywny Poznań
         Najbardziej luksusowe miejsca wydają się być często trudne do odnalezienia, lecz to tylko wzmacnia ich wyjątkowość. Większość poznaniaków pewnie nawet nie wie, gdzie znajduje się wejście do Hotelu Blow Up Hall. Jest nie tylko ekskluzywny, ale zagadkowy i intrygujący. Pokoje nie mają numerów, zamiast klucza gości prowadzi iPhone, który umożliwia też swobodne korzystanie z usług concierge. Stare Koszary natomiast to miejsce dla miłośników dobrego wina, egzotycznej kuchni i kosztownych mebli, czy akcesoriów najznakomitszych światowych sław designu. W zeszłym roku w Poznaniu powstał salon dealerski marki Porsche, co oznacza, że i w tym rejonie rośnie zapotrzebowanie na  ekskluzywne auta. Obok drogich samochodów oznaką prestiżu są także dzieła sztuki. Jednak w stolicy Wielkopolski nie ma jeszcze zbyt wielu miejsc, w których można je nabyć. Większość kolekcjonerów cennych obrazów, żeby nabyć unikat, jeździ do warszawskich domów aukcyjnych.
         Najwyższy stopień luksusu zapewniają produkty i usługi tworzone na konkretne potrzeby każdego klienta i spełniające nawet najbardziej wysublimowane wymagania.
 
Mieszkać w luksusie
         Wzrasta zainteresowanie, jakim cieszą się luksusowe i prestiżowe mieszkania w Poznaniu. Zmienia się tendencja posiadania willi za miastem, na rzecz przestronnych, ekskluzywnych apartamentów w centrum. Większość z nich w Poznaniu zlokalizowana jest w okolicach Starego Miasta. Właśnie tu, przy Starym Rynku oddawane jest do użytku Elite Garbary Residence. Luksusowe mieszkania, takie jak Willa Warta, powstają też nad brzegiem Warty, skąd rozpościera się niespotykany widok na rzekę. Podobnym krajobrazem mogą cieszyć się mieszkańcy Wstęgi Warty.Nickel Development z kolei oferuje apartamenty na skarpie nadwarciańskiej w Pelikanie. Tam w 12-kontygnacyjnym apartamentowcu mieszkańcy cieszą się m.in. prywatnym basenem i sauną.Poznaniacy coraz częściej doceniają nowoczesne rozwiązania, wysoki standard wykończenia, wygodę i bezpieczeństwo. Dlatego w mieście systematycznie pojawiają się kolejne apartamentowce –stwierdzaJacek Cenkiel, Prezes ZarząduUWI Inwestycje, inwestor kompleksu Willa Warta w Poznaniu. – Wśród polskich miast można nawet zauważyć pewną konkurencję w tworzeniu niebanalnych mieszkań – dodaje.
         Na przyjemności i luksus mogą sobie pozwolić nieliczni. Większość, by w ogóle zamieszkać we własnym domu czy mieszkaniu, zaciąga kredyty, najczęściej na 30 lat. Mimo to, popyt na miejsca określane w Poznaniu mianem prestiżowych, nie maleje.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt