Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

PricewaterhouseCoopers w biurowcu Katowice Business Point

PricewaterhouseCoopers będzie pierwszym najemcą, który wprowadzi się do biurowca Katowice Business Point realizowanego przez Ghelamco Poland. Regionalne biuro PwC zajmie powierzchnię ok. 2.200 m2. Budynek, jeden z najnowocześniejszych w regionie, zostanie oddany do użytku już w kwietniu. Obecnie trwają końcowe prace aranżacyjne przygotowujące powierzchnie na przyjęcie przyszłych najemców.

Zgodnie z sześcioletnią umową najmu PricewaterhouseCoopers zajmie w śląskim biurowcu 1,5 piętra o łącznej powierzchni 2.200 m2. W transakcji pośredniczyła firma Colliers International.

Obecnie coraz większego znaczenia nabierają w Polsce lokalne ośrodki biznesu Transakcja z firmą PricewaterhouseCoopers potwierdza ten trend na katowickim rynku – mówi Tomasz Czuba, Dyrektor Leasingu Ghelamco Poland. Firmy decydując o wyborze siedziby biorą pod uwagę wiele istotnych czynników, wśród których znajdują się m.in. dogodna komunikacja, odpowiednia kadra, przyjazne nastawienie władz oraz ogólna atrakcyjność danego miasta i jego zaplecze biznesowe. Stolica Śląska doskonale spełnia wszystkie te wymagania. W ubiegłorocznym rankingu agencji ratingowej Fitch Ratings Katowice ocenione zostały jako jedno z najatrakcyjniejszych do inwestowania miast w Polsce. Ex equo ze stolicą Śląska na pierwszym miejscu znalazł się również Wrocław, który już od wielu lat przyciąga do siebie dużych inwestorów. W oddanym do użytku w 2008 roku wrocławskim kompleksie Bema Plaza zrealizowanym przez Ghelamco swoje centrum księgowo-rozliczeniowe obsługujące Polskę i Europę ma m.in. znana firma kurierska UPS.
Dobra lokalizacja, szybki rozwój, rozbudowana sieć drogowa, międzynarodowe lotnisko - to tylko niektóre z cech Katowic, które czynią to miasto atrakcyjnym dla inwestorów, ale także dla samych mieszkańców. Nie dziwi więc fakt lokalizacji inwestycji Ghelamco i PricewaterhouseCoopers w stolicy województwa śląskiego - mówi Piotr Uszok, Prezydent Miasta Katowice. I jak przypomina,  aglomeracja Górnośląska liczy ok. 2 mln ludzi, z czego trzysta tysięcy zamieszkuje w Katowicach. Siłą miasta jest potencjał ludzki, który niezaprzeczalnie wpływa na szybki rozwój regionu i Katowic. W całej aglomeracji istnieje 28 szkół wyższych, w których studiuje 143.000 osób. Uczelnie wyższe współpracują z wieloma firmami zagranicznymi zapewniając kształcenie młodych specjalistów na międzynarodowym poziomie. Z jednej strony szybko rozwijający się ośrodek akademicki, z drugiej dynamicznie rozwijająca się gospodarka sprawiają, iż Katowice mogą w przyszłości pretendować do roli międzynarodowego ośrodka inwestycji BPO, SSC i Research & Development  – dodaje Prezydent Katowic.
Katowice Business Point to jedna z największych i najnowocześniejszych inwestycji biurowych w mieście. Biurowiec oferuje w sumie 17.000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A zlokalizowanej na jedenastu kondygnacjach naziemnych. Budynek powstał w bardzo atrakcyjnym miejscu – w bezpośrednim sąsiedztwie Silesia City Center, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych Katowic - ul. Chorzowskiej. Projekt biurowca jest wynikiem współpracy belgijskiej pracowni architektonicznej Jaspers Eyers & Partners oraz katowickiego biura projektowego Czora & Czora. Budynek charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi zapewniającymi wszystkim najemcom wysoki komfort pracy. Oryginalna fasada składająca się ze szkła, naturalnego kamienia i stalowych elementów nadaje mu natomiast lekkości i nowoczesnego wyglądu. Pod biurowcem przewidziano trzy poziomy podziemne, na których znajdzie się ok. 200 miejsc parkingowych. Część powierzchni zaprojektowano tak, by oprócz funkcji biurowej spełniał także funkcję usługowo-handlową. Na parterze budynku znajdzie się zatem restauracja, salonik prasowy
oraz sklep spożywczy. Biurowiec Katowice Business Point zostanie oddany do użytku już za kilka tygodni.
 
 
O Ghelamco Poland
Ghelamco Poland to jeden z największych deweloperów i generalnych wykonawców działających na polskim rynku nieruchomości. Firma specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni biurowych i magazynowych, a od 2008 roku także mieszkań pod marką Ghelamco Residential. Przez 19 lat, oddając do użytku ponad 350.000 m2 biur, magazynów i rezydencji, firma zdobyła reputację dewelopera, który zapewnia terminowość oraz wysoką jakość realizowanych inwestycji.
W 2008 r. Ghelamco po raz trzeci z rzędu otrzymało tytuł Dewelopera Roku (poprzednio w latach 2006
i 2007), posiada także tytuł Dewelopera Roku w Europie Centralno–Wschodniej (za 2006 r.). Liczne nagrody zdobyły także projekty firmy, takie jak: Marynarska Business Park, Zaułek Piękna czy Crown Investments.
Ghelamco Polska jest częścią grupy Ghelamco powstałej w Belgii w 1985 r. Firma jest jednym
z największych deweloperów działających w Belgii, Polsce, Holandii, Francji, na Ukrainie i w Rosji
 
O PricewaterhouseCoopers
PricewaterhouseCoopers jest wiodącą globalną organizacją świadczącą profesjonalne usługi doradcze. Należy do tzw. „Wielkiej Czwórki” firm konsultingowych. Firma działa w trzech głównych pionach usługowych: audyt (Assurance), usługi doradcze (Advisory) oraz doradztwo podatkowe (Tax), a od listopada 2009 roku kancelaria prawna PwC Legal. Korzystając z wiedzy i kwalifikacji ponad 163.000 pracowników w 151 krajach, buduje relacje z klientami dzięki usługom świadczonym w oparciu o zasady najwyższej jakości i przejrzystości w działaniu.
W Polsce PricewaterhouseCoopers zatrudnia zespół ponad 1.000 specjalistów i kadry wspierającej
w sześciu miastach: w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie.
 
Więcej na: www.ghelamco.com

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt