Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Kostka brukowa z galanterią

Przy projektowaniu terenu wokół budynku bardzo często decydujemy się na kostkę brukową. W ten sposób łączymy trwałość i funkcjonalność budowlanych rozwiązań z ich wizualną prezencją.  Jednak nie wolno zapominać o tym, co sprawia, że każda kostka brukowa będzie wyglądać jeszcze bardziej oryginalnie – o dodatkach, czyli galanterii betonowej firmy AWBUD.

Kostka brukowa to tylko pierwszy krok

Kostka brukowa, która zawładnęła polskim rynkiem budowlanym, sprawiła, że wzrosło zapotrzebowanie na betonowe wykończenia i ozdoby. Dzięki nim wzrasta estetyka naszych ogrodów, a także zwiększają się możliwości wyboru wśród wielu rozwiązań, co wpływa na komfort użytkowania zagospodarowanej przestrzeni. Naprzeciw dzisiejszym potrzebom rynku wychodzi Produkcja Wyrobów Betonowych Awbud, która proponuje swoim klientom szeroką gamę produktów galanteryjnych. Wiemy, że samo wybranie i ułożenie kostki brukowej to nie wszystko jeśli chodzi o urządzanie terenu wokół domu. Równie ważne są wykończenia, dodatki, elementy, które uzupełniają wizje naszych klientów i współtworzą oryginalny efekt końcowy – mówi Jarosław Rybiński, Dyrektor Handlowy w firmie Awbud.
Kiedy detale decydują o całości
Przed zakupem kostki brukowej zastanówmy się, jaką galanterię do niej dobrać. Jest to o tyle istotne, iż najpierw osadzamy elementy ograniczające - obrzeża, palisady czy krawężniki, a dopiero potem układamy kostkę.
Dla podjazdu samochodowego możemy dobrać inną galanterię niż w przypadku ścieżki ogrodowej czy chodnika. W jednym i drugim przypadku możemy jednak wykorzystać powszechnie znane i lubiane palisady.
W dawnych czasach wysokie, ostro zakończone pale służyły do obrony grodu, dziś precyzyjnie wycięte są subtelnym elementem dekoracyjnym. Firma AWBUD Wyroby Betonowe proponuje dwa rodzaje palisad: o podstawie w kształcie półksiężyca i o podstawie w kształcie trapezu. Umożliwiają one wykreowanie własnego stylu otoczenia: klasycznego lub nowatorskiego. Idealnym wykończeniem dużych nawierzchni są natomiast obrzeża palisadowe, ułatwiające komponowaniu łuków i innych wymarzonych kształtów nawierzchni. Dobrze dobrane pod względem materiału i wzoru będą idealnie współgrać ze ścieżką, trawnikiem i całym ogrodem.
Różne możliwości, aby dać się ponieść fantazji
Nie sposób wyobrazić sobie ogrodu bez kwiatów. Ciekawym urozmaiceniem tradycyjnych rabatek są różnego rodzaju gazony. Firma AWBUD oferuje gazony w kształcie półksiężyca oraz prostokątnym w bogatym wyborze kolorów: karmelowym, czerwonym, brązowym, szarym i klasycznym czarnym – w zależności od upodobań i wymogów estetycznych otoczenia. Od naszej wyobraźni i kreatywności zależy natomiast, jak je wykorzystamy. W gazonach nie tylko można posadzić kwiaty, ale również wypełnić je ozdobnymi kamykami, posiać trawę czy też uczynić z nich rodzaj architektonicznego urozmaicenia terenu, aby wydzielić części ogrodu lub wyznaczyć granice przestrzeni o odmiennym przeznaczeniu.
Otoczenie zapięte na ostatni guzik
Szeroka gama galanterii betonowej Produkcji Wyrobów Betonowych AWBUD stwarza możliwości zaaranżowania zarówno przestrzeni miejskiej, jak i otoczenia naszego domu. Do realizacji drugiego celu przeznaczone są głównie obrzeża palisadowe, obrzeża chodnikowe, gazony, palisady oraz palisady trapezowe.
Wszystkie te uzupełnienia potrafią sprawić, że nasze otoczenie będzie dopracowane i niepowtarzalne. Wybierając galanterię Produkcji Wyrobów Betonowych AWBUD możemy mieć pewność wysokiej jakości produktów w szerokiej gamie wzorów i kształtów wykończeń.  Dzięki temu z poczuciem trafnie dokonanego wyboru z przyjemnością będziemy spędzać czas w otoczeniu, które stworzyliśmy.
Obrzeża palisadowe (50x30x6) kolor szary 9,80 zł/szt netto, kolor czarny, czerwony, brązowy, karmelowy 10,80 zł/szt netto
Obrzeża chodnikowe o grubości 8 cm (100x25x80) kolor szary 15,80 zł/szt netto; kolor czarny, czerwony, brązowy, karmelowy 18,80 zł/szt netto
Obrzeża chodnikowe o grubości 6 cm (100x20x60) kolor szary 10,80 zł/szt netto; kolor czarny, czerwony, brązowy, karmelowy 13,80 zł/szt netto
Gazony Średnica 34,5 cm kolor szary 10,80 zł/szt netto; kolor czarny, czerwony, brązowy, karmelowy 12,80 zł/szt netto
Palisady 30x11cm kolor szary 4,80 zł/szt netto; kolor czarny, czerwony, brązowy, karmelowy 5,80
Palisady trapezowe 7,5x14x14,5  kolor szary 6,80 zł/szt netto ; kolor czarny, czerwony, brązowy, karmelowy 7,80 zł/szt netto
Produkcja Wyrobów Betonowych AWBUD 42-443 Fugasówka/Zawiercie, ul.Reja 4
Firma Awbud powstała w 1989 r. z inicjatywy jej obecnego prezesa i głównego akcjonariusza Andrzeja Wuczyńskiego. W pierwszych latach działalności firma koncentrowała się na usługach budowlanych, od 1994 r. rozpoczęła produkcję betonu towarowego a od 1996 r. zaczęła produkcję prefabrykatów wibroprasowanych. Po okresie dynamicznego wzrostu organicznego zarząd spółki podjął decyzję o rozwoju firmy z wykorzystaniem strategii konsolidacji regionalnego rynku.
W 2007 r. spółka pozyskała inwestora finansowego - fundusz BBI Capital NFI S.A. Na bazie pozyskanych od inwestora środków oraz dodatkowego finansowania dłużnego rozpoczęła się realizacja strategii. W 2007 r. AWBUD dokonał dwóch akwizycji. W maju 2007 r. przejął aktywa, rynek i klientów spółki Utex-Sigma, dzięki czemu znacznie powiększył swoje zdolności wytwórcze w tym asortymencie (2 dodatkowe zakłady: w Mikołowie-Bujakowie oraz Roszkowie). W lipcu 2007 r. AWBUD przejął firmę Betra (zakład w Raciborzu), specjalizującą się w produkcji prefabrykatów betonowych i żelbetowych. Długoletnie doświadczenie w produkcji betonu w połączeniu z własnym nowoczesnym zapleczem badawczym stanowią o przewadze konkurencyjnej firmy w branży. AWBUD oferuje klientom produkty najwyższej jakości. Dzięki stałej dbałości o podnoszenie jakości wyrobów AWBUD skutecznie konkuruje dziś na rynku budowlanym.
 

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt