Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Koelner - dobrze zamocowany

W nowoczesnym budownictwie coraz większy nacisk kładzie się zarówno na jakość, jak i na szybkość wykonywanych prac. Wiele zależy od używanych materiałów – akcesoria budowlane, produkowane przez firmę Koelner są doskonałym przykładem połączenia wysokiej jakości surowców oraz nowoczesnej technologii. Koelner S.A. jest liderem na rynku zamocowań dla budownictwa i przemysłu, oraz czołowym producentem elementów złącznych.

Innowacyjne rozwiązania

Wiazarka do zbrojeń SP-MAX
Fot: Koelner

W budownictwie już na etapie fundamentów spotykamy się z najróżniejszymi połączeniami. W zależności od potrzeb łącznikiem może być połączenie gwintowane, nitowane, zgrzewane, spawane jak również w postaci kształtownika. Łącznik powinien zostać dobrany odpowiednio do charakteru pracy oraz spełniać odpowiednie wymogi korozyjności Pierwszą czynnością, zajmującą dużo czasu jest wiązanie zbrojenia. Do tej pory tą pracę wykonywano ręcznie. Obecnie jest dostępna wiązarka SP - MAX firmy Koelner, która jedno wiązanie wykonuje w mniej niż w sekundę.

 
Nowoczesnym rozwiązaniem pozwalającym na uniknięcie błędów montażowych jest stosowanie kotew chemicznych. Kiedyś nie było ratunku, trzeba było kuć beton i zbroić od początku. Firma Koelner proponuje innowacyjne rozwiązanie, czyli połączenie żywicy i utwardzacza, które przy odpowiedniej grubości otuliny, jest doskonałym rozwiązaniem przy wklejaniu prętów zbrojeniowych. Kotwy chemiczne można stosować nie tylko w pełnych podłożach takich jak beton czy cegła pełna, lecz również w pustych przestrzeniach porothermu i dziurawek. Wachlarz możliwości zastosowań żywic jest znacznie szerszy. Doskonale sprawdzają się przy mocowaniach wymagających szczelności połączenia: odporność na drgania wywołane pracą maszyn, a także na działanie wody.

Żywica poliestrowa RP 30
Fot: Koelner

Kotwa chemiczna jest również wykorzystywana w systemie wzmocnień warstwy fakturowej wielkiej płyty. W latach osiemdziesiątych, kiedy te konstrukcje były wznoszone, używano materiałów, które nie odpowiadały podstawowym normom. Założeniem systemu wzmocnień jest odtworzenie istniejących wieszaków stalowych, poprzez zastosowanie dodatkowych kotew ze stali nierdzewnej wklejanych właśnie przy pomocy żywic, dostępnych w ofercie firmy Koelner.

 
Podczas ciągłego ulepszania mieszanek żywicznych firma KOELNER nie zapomina również o ochronie środowiska. Coraz częściej plastikowe tuby zamieniane są na foliowe, potocznie zwane „kiełbaskami”. Są to te same żywice, które zawarte są tubach, lecz ich największą zaletą jest to, że po wykorzystaniu zaprawy nie powstaje sterta śmieci.
 
Idąc tropem zamocowań specjalnych w asortymencie firmy KOELNER, oprócz kotew chemicznych, znajdujemy również kotwy mechaniczne. Firma KOELNER stale udoskonala swoje produkty, by ich parametry nośności były coraz lepsze. W ogólnym podziale można wyróżnić kilka grup kotew mechanicznych, jednak najpopularniejsze są dwie: kotwy o stopniu rozprężania regulowanym momentem dokręcającym oraz kotwy rozprężne osadzane przez wbijanie.
 
Łączniki uniwersalne
Łącznikami uniwersalnymi są wszelkiego rodzaju kołki rozporowe, na których wiesza się prawie wszystko: od obrazów począwszy, poprzez urządzenia sanitarne aż po telewizory plazmowe. Zróżnicowana budowa kołków, kształt nacięcia i strefa rozporu różnej długości przesądzają o ich zastosowaniu. Łącznik w postaci kołka rozporowego tworzy komplet składający się z koszulki z tworzywa i odpowiedniego wkręta.
 

Kołek rozporowy Uno
Fot: Koelner

Firma KOELNER wprowadziła na rynek łącznik jeszcze bardziej uniwersalny niż dotychczasowe – kołek Uno. Jego specjalna budowa sprawia, że do jednej średnicy kołka można dobrać kilka średnic wkręta. Nowoczesne rozwiązanie struktury tego łącznika to przede wszystkim możliwość jego rozprężenia na całej długości, a nie tylko w strefie końcowej. Zwiększa to przyczepność połączenia do podłoża i jednocześnie poprawia jego nośność. Ponadto przy kołnierzu są dodatkowe wypustki, które zabezpieczają przed obrotem łącznika podczas montażu 

Nowoczesne surowce
W ostatnich latach w budownictwie znacznie wzrosło zainteresowanie materiałami polimerowymi. Surowiec ten coraz częściej zastępuje tradycyjne materiały, a łączniki z niego wykonane cechują się lekkością oraz prostym montażem. Najlepszym tego przykładem są łączniki do mocowania izolacji dachowych i fasadowych firmy Koelner. Najczęściej stosowanym połączeniem w przypadku mocowania izolacji fasadowej jest metoda lekka mokra, zwana również bezspoinowym systemem ociepleń BSO. Podstawą tego połączenia jest zaaplikowanie zaprawy klejowej oraz zamocowanie łącznika polimerowego.
Istotną cechą zespalanych ze sobą elementów budowlanych jest trwałość łączników, dlatego firma KOELNER cały czas udoskonala swe produkty. Coraz nowocześniejsze technologie nie tylko poprawiają jakość elementów mocujących, lecz również ułatwiają ich montaż tak, aby prace przebiegały szybko i sprawnie.
 
 
 
Dystrybutor: KOELNER SA, ul. Kwidzyńska 6, Wrocław, www.koelner.pl
 
 
KOELNER SA należy do czołówki producentów elementów złącznych w Europie. W Polsce jest liderem na rynku zamocowań dla budownictwa i przemysłu oraz znaczącym dystrybutorem narzędzi i elektronarzędzi, które oferuje przede wszystkim pod własnymi markami „KOELNER”, „RAWL”, „MODECO”, „RAWLPLUG”, „GLOBUS”.
Dystrybucja towarów firmy KOELNER odbywa się za pośrednictwem ośmiu oddziałów krajowych oraz dwóch spółek zależnych. Niemal 50 proc. swojej produkcji firma eksportuje do krajów UE oraz państw Europy Środkowo-Wschodniej. Wciąż zwiększa skalę swojej działalności poprzez poszukiwanie nowych rynków zbytu i poszerzanie ofert asortymentowej.
Koelner jest laureatem m.in. takich wyróżnień jak „Gazela Biznesu 2003”, „Dobra Firma 2005” „Spółka Godna Zaufania 2006”.
 
 

Tekst dostarczony przez:

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2024

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt