Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/index.php at 19 line
Buduj.com.pl - Portal budowlany
Nr: #8192 Info: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/budujcom/public_html/ads/libraries/lib-db.inc.php at 76 line

Uwaga na słupek

Skończyły się czasy, gdy bez pozwolenia można było wjechać samochodem na teren osiedla, parku czy lotniska i zaparkować. Teraz może nas zdziwić wystający na kilkadziesiąt centymetrów nad powierzchnię ziemi słupek parkingowy strzegący przejazdu. Nie da się go sforsować ani wcisnąć w glebę – niedowiarków zaś mogą czekać naprawy samochodu po konfrontacji ze stalowym cylindrem. 

Automatyczne słupki zakładane są coraz powszechniej w miejscach wjazdu i wyjazdu z terenów strzeżonych. Można je spotkać także w miejscach, gdzie na inne zapory drogowe nie zgadzają się architekci. Ich zadaniem jest blokowanie przejazdu pojazdom do tego nieuprawnionym. Tam, gdzie nie można stosować zapór stałych jak: bramy, betonowe słupy, zapory łańcuchowe czy szlabany – słupek  stanowi najlepsze rozwiązanie. Jest wytrzymały, kiedy trzeba całkowicie chowa się pod powierzchnią drogi, jednocześnie nie powoduje zatorów, ułatwia przejście pieszym i skutecznie powstrzymuje ruch nieproszonym pojazdom.
Te stalowe cylindry z wbudowanym mechanizmem opuszczania i podnoszenia, które wystają z powierzchni ziemi na 80 cm już zalazły swoje miejsce między innymi na Wawelu, lotnisku Balice czy Wrocławskim rynku. Doskonale sprawdzają się przy galeriach handlowych, przy dużych firmach, osiedlach czy obiektach użyteczności publicznej.
Nowoczesne automatyczne słupki parkingowe typu FAAC CITY działają na zasadzie tłoków hydraulicznych i są przeznaczone do intensywnej pracy. W kilka sekund pojawiają się i znikają w powierzchni ziemi sygnalizując to migającym światłem oraz sygnałem dźwiękowym. W ten sposób zarówno piesi jak i kierowcy pojazdów są ostrzegani prze wysunięciem i chowaniem się słupka w ziemię.
Firma FAAC wprowadziła na rynek nowe słupki FAAC CITY 275, które zostały dodatkowo wyposażone  w podwójne szyny poślizgowe i światło LED sygnalizujące proces działania cylindra. Słupek wyposażony został także alternatywnie w system automatycznego opuszczanie w przypadku zaniku energii elektrycznej lub manualne odblokowanie. Cylinder wykonany ze stali o grubości 7 mm znajduje coraz szersze zastosowanie, gdyż nie wymaga obsługi, jest niewielki a zarazem skuteczny i harmonizuje z otoczeniem.
Przed nami 2012 rok i mistrzostwa Euro w piłce nożnej, na które ściągnie do Polski wielu turystów. W budowie są drogi, hotele i parkingi, na których miejmy nadzieję będzie widać nowoczesność i technikę i zamiast zasieków z łańcucha czy betonowych klocków.

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2021

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt