Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Rolowane okno

Tak jak nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie domu bez okien, tak samo coraz częściej nie do pomyślenia jest okno bez rolety. Dlaczego? Bo człowiek szybko przyzwyczaja się do wygody.

 

 

 

 

 

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Jeśli przeraza nas perspektywa biegania po całym domu by sprawdzić czy wszystkie rolety są opuszczone lub by co rano je podnieść, zainwestujmy w siłowniki i zdalne sterowanie. Rynek napędów do rolet jest coraz bogatszy, więc każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Kolejni producenci rozszerzają ofertę swoich produktów. Np. firma FAAC Polska pod koniec roku wprowadza nowe produkty ze znanej już w Polsce rodziny T-MODE. Dwa nowe siłowniki TM 45 E i TM 45 ER są wyposażone są w elektroniczne wyłączniki krańcowe oraz czujnik wykrycia przeszkody, które zatrzymają ruch rolety, gdy pokryje ją warstwa lodu. Cichsza praca, łatwiejszy montaż i programowanie a także dostępność aż w 7 rodzajach, to tylko niektóre zalet produktu. Napęd może być wyposażony także w czujnik wiatru i słońca, dzięki któremu roleta sam się opuści przy silnym wietrze.
Rolety w oknach to bezpieczeństwo i oszczędność energii. Rolety zdalnie sterowane, to prawdziwy komfort, która sprawia, że dom staje się naprawdę wygodnym miejscem do życia.
 
Dane techniczne:
siłownik tubowy TM 45 E z elektronicznymi wyłącznikami krańcowymi
siłownik tubowy TM 45 ER z elektronicznymi radiowymi wyłączaniami krańcowymi
W każdej linii produktów siedem rodzajów napędu:
8 Nm 17 obr/min; 15 Nm 17 obr/min; 20 Nm 17 obr/min; 30 Nm 17 obr/min; 35 Nm 12 obr/min; 45 Nm 12 obr/min; 50 Nm 12 obr/min
Zastosowanie: rolety, markizy, markizy kasetowe

 

 

Rolety to nie tylko doskonałe zabezpieczenie antywłamaniowe i ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także gwarancja niższych rachunków za ogrzewane. Idzie zima i wszyscy właściciele domków jednorodzinnych już liczą ile ich będzie kosztować stworzenie ciepłego gniazdka. Opuszczone rolety w oknach zapewniają dodatkową ochronę przed utratą ciepła, potrafią zatrzymać nawet do 40%, dzięki czemu można przykręcić kaloryfery i spać spokojnie.

 

 

Zewnętrzne i wewnętrzne, zwykłe i antywłamaniowe, sterowanie zdalnie i ręcznie. Rynek oferuje wiele wariantów i wiele możliwości. Czym w takim razie kierować się wybierając rolety do okien?

Rolety dzielą się przede wszystkim według sposobu montażu. W systemie RKS roleta zwijana do kasety przymocowanej do nadproża nad oknem, dzięki czemu jest ona z zewnątrz niewidoczna. System ten może być zastosowany tylko we właśnie budowanych domach. Jeśli nasz dom już stoi od dawna, podczas wymiany okien możemy zainstalować rolety nastawne, gdzie skrzynka mocowana jest do okna. Przy odpowiednim wykończeniu otworu okiennego cały system może być całkowicie niewidoczny, lub dzięki dostępności w wielu kolorach, ładnie harmonizować się z fasadą budynku.

Wybierając rolety zewnętrzne warto zwrócić uwagę na materiał z jakich zostały wykonane. Prawdziwą ochronę przed złodziejami zapewnią antywłamaniowe rolety stalowe. Aluminiowe lub wykonane z PCV, mimo że są tańsze często nie posiadają atestów. A wiadomo, że jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, nie ma co oszczędzać.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt