Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Profesjonalny montaż okien to połowa sukcesu, czyli na co zwracać uwagę w trakcie wizyty ekipy montażowej

Kupno okien to inwestycja na lata. Świadomy tego klient starannie wybiera profile. Salon sprzedaży odwiedza przygotowany, po wnikliwej analizie oferty. Zwraca uwagę na parametry techniczne tak, aby uzyskać jak najlepszą ochronę przed chłodem, wilgocią i hałasem. Dopasowuje kolor do wnętrza pomieszczenia i dobiera materiał: praktyczne PCW, stylowe drewno lub aluminium do większych powierzchni. Podpisuje umowę. Jednak to nie koniec przedsięwzięcia. Jedną z najbardziej kluczowych kwestii przy zakupie okien jest ich montaż. Nawet najlepszy produkt, jeśli nie zostanie prawidłowo osadzony, może stracić swoje właściwości.

Aby zapobiec późniejszym usterkom, a co za tym idzie reklamacjom, warto odpowiednio przygotować się do wizyty grupy montażowej. Im więcej klient będzie wiedział o procesie, tym mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się w przyszłości kłopotów eksploatacyjnych, takich jak: brak szczelności, problemy z otwieraniem, czy odkształcanie profili. A to właśnie nieprawidłowy montaż i jego skutki to jedna z najczęstszych przyczyn reklamacji.

 

Na początku – zebranie informacji
Producent zakupionych okien do ich montażu deleguje własną grupę specjalistów, liczącą najczęściej od dwóch do czterech osób. Ekipa odwiedza klienta po raz pierwszy jeszcze przed sfinalizowaniem transakcji, aby dokonać niezbędnych pomiarów. Wówczas warto zadać specjalistom kilka pytań, ponieważ uzyskane informacje mogą okazać się pomocne podczas podejmowania ostatecznej decyzji o zakupie.
 
 
 
Obowiązkowe pytania do monterów dokonujących pomiaru dotyczą proponowanych przez nich parametrów okien. Specjaliści, kiedy przyjrzą się miejscu, w którym produkt będzie zamontowany i użytkowany, podpowiedzą wiele w kwestiach technicznych; doradzą odpowiednie rozwiązania z zakresu izolacji termicznej i dźwiękowej ram i szyb.
 
 
 
 
- Rozmawiając z ekipą monterów warto nie tylko dowiedzieć się, jakie proponują rozwiązania, ale także zebrać jak najwięcej informacji o materiałach, jakich planują użyć do montażu – pian, zapraw na zewnątrz i wewnątrz oraz okuć. Równie istotny jest sposób mocowania, to czy specjaliści planują użycie kotew czy dybli. Później warto wszystkie zebrane informacje sprawdzić, aby uniknąć ewentualnych niespodzianek wynikających z zastosowania nieodpowiednich materiałów – radzi Radosław Obłuski, specjalista ds. montażu w firmie BUDVAR Centrum SA.
 
Montaż okien to więcej pyłu i hałasu. Należy pamiętać o zabezpieczeniu pomieszczenia. Można przy tym skorzystać z pomocy ekipy montującej. Należy również oczekiwać, że po zakończonej pracy zespół pozostawi po sobie porządek.
 
Czas montażu okien zależy od ich ilości oraz od dodatków, jakie będą instalowane wraz z nimi – rolet, klamek, parapetów itp. Przykładowo demontaż starych i montaż nowych okien w mieszkaniu trzypokojowym potrwać może około 5 – 6 godzin. Proces instalacji rozpoczyna się zawsze od sprawdzenia towaru. Istotne jest, żeby dokładnie obejrzeć okna, sprawdzić, czy nie są uszkodzone i czy wszystkie dodatki są zgodne z zamówieniem.
 
W trakcie – trochę techniki i wiedzy
Podczas montażu należy kontrolować działania ekipy. Jeśli klient wcześniej zapozna się z zasadami mocowania okien i ich uszczelniania, z pewnością zauważy ewentualne błędy monterów na etapie, kiedy możliwe jest ich poprawienie.
– Najczęstsze błędy ekip montujących polegają na nieprawidłowym zamocowaniu ościeżnic do ściany. Łatwo je wyeliminować sprawdzając pion, poziom i przekos na ościeżnicy w oknie przy pomocy poziomicy – wyjaśnia Radosław Obłuski.
Po prawidłowym założeniu ościeżnic (ram, w których mocuje się skrzydła okienne) istotne jest, aby zwrócić uwagę na rozmieszczenie kotew lub dybli. Należy pamiętać, że to właśnie one służą do montażu okien w ścianie budynku. Błędem jest mocowanie ościeżnicy za pomocą jednej lub dwóch kotw. Właściwie zamontowana ościeżnica powinna być osadzona za pomocą kotw umieszczonych ok. 15 cm od narożnika i w odstępach nie większych niż 70 cm od siebie. Warto też pamiętać, że pianki poliuretanowe i inne materiały izolacyjne stosowane są tylko w celu zapewnienia lepszej izolacji termicznej i dźwiękoszczelności.
 
Inne często popełniane błędy monterów związane są z doborem nieodpowiedniej zaprawy tynkarskiej na zewnątrz – powinna ona być sporządzona na bazie cementu, nie gipsu. Również istotne jest to, aby sprawdzić, czy okapniki zewnętrze (parapety) zamontowane są pod okno. Montaż oraz izolacja łączenia parapetu z ościeżem (otworem, w którym mocowane jest okno) są niezwykle istotne. To newralgiczne miejsce, szczególnie narażone na wpływ czynników atmosferycznych.
 
Klienta prawo do reklamacji
Gwarancja, jaką otrzymujemy na nowo zakupione okna obejmuje także montaż. Jej długość różni się w zależności od firmy. – BUDVAR Centrum SA bierze odpowiedzialność za działania i ewentualne błędy monterów. Okres gwarancji na montaż obejmuje 3 lata. Ponadto, w ciągu dwóch tygodni od założenia okien, można zgłosić usterkę, która zostanie usunięta ekspresowo, ponieważ podlega uproszczonej procedurze reklamacji – informuje Radosław Obłuski.

 

Informacje dodatkowe o BUDVAR Centrum SA
 
Firma BUDVAR Centrum SA powstała w 1997 roku w Zduńskiej Woli
Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych
BUDVAR Centrum SA jest 300 spółką, która weszła na warszawski parkiet
BUDVAR Centrum SA jest jednym z największych producentów stolarki okiennej pcw w Polsce. Firma posiada w swojej ofercie również materiały uzupełniające takie jak rolety, parapety, żaluzje oraz obsługuje klientów w zakresie montażu okien
W firmie BUDVAR Centrum SA pracuje ponad 300 specjalistów: menadżerów i inżynierów
Sprzedaż produktów i towarów odbywa się w oparciu o sieć własnych biur handlowych, sieć pośredników krajowych i zagranicznych oraz Dział Sprzedaży Inwestycyjnej
Okna pcw bez ołowiu firmy BUDVAR Centrum SA produkowane są na bazie stabilizatorów wapniowo-cynkowych. W procesie wytwarzania stosowane są najnowocześniejsze maszyny i rozwiązania technologiczne
BUDVAR Centrum SA współpracuje z wiodącymi na świecie dostawcami zaawansowanych technologii okiennych: Profine Polska, Roto Frank, Press-Glas.
Firma BUDVAR Centrum cieszy się uznaniem swoich Klientów, podwykonawców i specjalistów. Potwierdzeniem wysokiej jakości ekologicznych i nowatorskich produktów jest otrzymanie w roku 2007 Certyfikatu ISO 9001:2000, a także prestiżowego tytułu „Odkrycie Roku 2007” za okna bez domieszek ołowiu w konkursie Laur Konsumenta oraz nagrody w konkursie „Europejska Firma” (kategoria „Innowacyjny Proces”)
Ponadto okna BUDVAR Centrum SA już po raz piąty znalazły się w gronie laureatów Medalu Europejskiego dla Wyrobów

Artykuł dodał: Kamil Bielicki

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt