Nr: #8192 Info: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /home/budujcom/public_html/ads/config.inc.php at 597 line

Tradycyjne a nowoczesne

 

Ciekawej, oryginalnej aranżacji mieszkania poświęcamy ostatnio coraz więcej uwagi. Jednym z kluczowych elementów, decydujących o charakterze wnętrza, są oczywiście drzwi. Chcąc nadać mieszkaniu nowoczesny styl i uzyskać efekt świeżości, warto pomyśleć o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych

 

Oczywiście tradycyjne rozwiązania stosowane w stolarce drzwiowej są nadal bardzo atrakcyjne. Piękno naturalnego drewna wyznacza kanon, od którego trudno uciec. Urządzając mieszkanie można jednak- i warto- sięgnąć po nowoczesne techniki, nie zapominając przy tym o klasycznych wzorach.

Piękne jak drewno

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest technologia fornirowania skrzydeł drzwiowych. Ta metoda wykańczania drzwi nie jest żadnym wynalazkiem, jednak na polskim rynku to nadal nowość. – Fornir to bardzo szlachetny rodzaj okleiny, gdyż tworzą go cienkie arkusze prawdziwego drewna. Płaty uzyskiwane są z sortowanego jakościowo, okrągłego drewna o dużych średnicach. Warstwy nakleja się na skrzydło drzwiowe w taki sposób, że na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić ich od tych w 100% drewnianych- wyjaśnia Marek Kapica odpowiedzialny za markę drzwi Invado. Podobieństwo to zawdzięczają autentycznemu wzorowi usłojenia i naturalnej strukturze drewna. Ich dodatkową zaletą jest to, że będąc w rzeczywistości wykonane z płyty HDF, pod wpływem czasu nie wypaczą się i nie zaczną skrzypieć. Dlatego okleiny fornirowane szybko podbijają rynek polski. – Zainteresowanie fornirem stale rośnie i to, co ciekawe, nie tylko wśród osób o „tradycyjnym” guście. Np. bardzo popularne są ostatnio skrzydła Domino i D’artagnan z kolekcji Invado, czyli modele o jak najbardziej współczesnym designie– mówi Marek Kapica. Dla perfekcjonistów świetnym rozwiązaniem są drzwi oklejone fornirem modyfikowanym. – Charakteryzuje go najwyższa jakość i estetyka. Wystarczy przyjrzeć się modelom takim jak Asturia czy Aragonia. Ich powierzchnię cechuje niespotykana, idealna wręcz powtarzalność koloru i usłojenia – podkreśla M. Kapica. - A przy tym porównując kolejne, nawet bardzo od siebie odległe partie materiału, nie znajdziemy między nimi najmniejszych różnic strukturalnych czy kolorystycznych.

Nowa jakość okleiny

Niestety fornir, a tym bardziej fornir modyfikowany, do tanich nie należy. Można jednak zastanowić się nad zakupem drzwi okleinowanych mniej kosztownym materiałem. Ciekawą propozycją z zakresu designu są okleiny z linii Enduro, które idealnie odwzorowują strukturę drewna, a tym samym mogą stanowić modny akcent wykończenia wnętrz. Na podstawie rozmaitych, czasem nienajlepszych doświadczeń, można mieć obawy, że zwykła okleina oznacza nie najlepszą jakość. Faktycznie, dotychczas oklejano płyty HDF kilkoma częściami okładziny i łączono je na krawędziach. Pociągało to za sobą nieustanne problemy z odklejaniem się okładziny, zwłaszcza pod wpływem wilgoci. – Walcząc z tym problemem opracowaliśmy innowacyjną Technologię Invado. Polega ona na tym, że okleina łączona jest jedynie na wewnętrznej części przylgi, a nie na jej krawędziach- tłumaczy Antoni Piosek, dyrektor produkcji w firmie Kosz. - Dzięki temu jest dużo bardziej odporna na odklejanie i uszkodzenia mechaniczne. Co ciekawe, Technologia Invado poprawia nie tylko właściwości użytkowe oklein. Pozwala również na natychmiastową zmianę dekoru, czyli okleiny dekoracyjnej, jeśli takie są wymogi rynku, czy choćby życzenie indywidualnego klienta– zaznacza Antoni Piosek. Jeśli więc stawiamy na wysoką jakość i ciekawe aranże, warto sięgnąć po innowacyjne rozwiązania z zakresu produkcji drzwi.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright by buduj.com.pl © 2006 - 2019

Developed by Brodex | projekt graficzny: Marcin Gleń
serwery tani hosting w aBajt